Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #24534 από cuprakias

michalisgr έγραψε: γεια χαρα.. μιας και εχω κανει και εγω πολλες δοκιμες με το φιλτρο θα σας απανατησω..σε περιπτωση διακοπης ρευματος εγω προσωπικα εχω βαλει ενα UPS 1500 και μου κραταει τη σομπα αλλα 20 λεπτα οποτε δεν εχω τετοιο θεμα.. αλλα εκανα και τη δοκιμη να κλεισω τη ασφαλεια... η σομπα εσβησε σιγα σιγα με αποτελεσμα να μαζευτει αρκετος καπνος στο χωρο καυσης... εξω στο φιλτρο φανηκε ο καπνος οχι ομως σε βαθμο που να πεις οτι γινεται χαμος... καυσαερια δεν μπηκαν στον εσωτερικο χωρο... αυτο που θα κανω ειναι να συνδεση και το φιλτρο στο UPS για να μην υπαρχει κανενα προβλημα....

το δοκιμασα και με μικροτερα UPS αλλα δε κανουν δουλεια...δεν αρκουν για να γυρισουν τα μοτερα εισαγωγης αερα και εξαγωγης καυσαεριων...


οταν λες 1500 εννοεις watt ....αν ναι μεγαλο ειναι το ups ..με ποσα Watt δουλευει η σομπα σου...
εμενα χρειαζεται 110 watt.
δηλαδη ο κατασκευαστης γραφει αναλυτικα: Απαιτήσεις ισχύος κατά τη λειτουργία (W) W 110

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #24590 από Moschalis

Tsimp έγραψε: Σήμερα πήγα στην εταιρία του κ Μοσχάλη για να παραλάβω το φίλτρο. Έχω πάθη πλάκα με τη φιλοξενία τον ανθρώπων την όρεξη για δουλειά το μεράκι πάνω σε αυτό που φτιάχνουν και προπάντων τις γνώσεις που έχουν όσον αφορά τη λειτουργία σε σόμπες πέλλετ. Μου εξηγήσανε την κάθε απορία που είχα πάνω στο φίλτρο και στο τζάκι μου με υπομονή. Το φίλτρο το πήρα και θα προσπαθήσω να το τοποθετήσω μέσα στο Σαββατοκύριακο. Θέλω να ρωτήσω κ. Γιάννη αν μπορώ να βάλω μόνο το Τ καθαρισμού χωρίς τη γωνία γιατί δεν μου βγαίνει.Αυτό είναι το μοτεράκι που βγάζει τα καπναέρια η φτερωτή του είναι μέσα


Ευχαριστούμε πολύ.
Φιλικότατος ο Tsimp , εύχομαι όλα να πάνε καλά με το δικαστήριο, κάνε ότι είπαμε και περιμένουμε νέα.

Υ.Γ2 Γιάννη-Δράμα, σήμερα έφυγε και το δικό σου , λογικά Δευτέρα - Τρίτη παραλμβάνεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #24610 από Tsimp
Λοιπόν παιδιά τα κατάφερα τελικά και το τοποθέτησα το φίλτρο, όχι ότι είναι δύσκολο αλλά εγώ το ήθελα κρεμαστό και από τι καταλαβαίνετε υπήρχε θέμα.πάντως τα αποτελέσματα για το λίγο που έκαψε θεαματικά μακάρι να είναι έτσι και σε συνεχόμενη καύση για να σωθούμε πραγματικά από πολλά κακά..............
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #24642 από Tsimp
Να και τα πρώτα βιντεο
TZAKI_0.avi

TZAKI 2_1.avi
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Tsimp. Αιτία: λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #24663 από Tsimp

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #24672 από γιαννης-δραμα
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ