Κοινωνία - Οικονομία (Η Εκκλησία του Δήμου)

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #104956 από kosmidis80


Εμενα παντως ολη η ιστορια με το Δημοσιο, δεν με στενοχωρει! Αρχισαν να φοβουνται πλεον και οι δημοσιοι για την θεσουλα τους! Ετσι θα επρεπε να ειναι παντα! Τι θα πει μονιμοτητα? Υπαρχει κατι μονιμο στην ζωη του ανθρωπου?

Επιτελους κοσμος οπως τους παραπανω στο τραγουδακι θα παει σπιτι του! Αρκετα χρονια τους ταιζουμε για να μην μας εξυπηρετουν! Αρκει βεβαια να παει αυτος ο κοσμος σπιτια του και οχι οσοι πραγματικα δουλευουν, γιατι σιγουρα και μια μεριδα στο δημοσιο δουλευει! Σιγουρα καποια χλωρα θα καουν και με τα ξερα, αλλα ελπιζω να ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας!

Σχεδον καθε βδομαδα βλεπω τους ταμιες της Εθνικης στην περιοχη μου, που αν ηταν στον ιδιωτικο τομεα τοτε... Επισης θυμαμαι ακομα σε μια επισκεψη σε νοσοκομειο της πολης μου, μια κατα τα αλλα συμπαθεστατη κοπελα ΑΜΕΑ, που την εβαλαν να εργαστει εκει και απλα της εδωσαν ενα αδειο γραφειο για να περναει το 8ωρο. Να μου πειτε ποιος τους εβαλε εκει και γιατι?

Το 40%+ που επαιρναν τα δυο κομματα μεχρι και τις προηγουμενες εκλογες μας απαντουν στο ποιος και το γιατι!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #104957 από stergiosbik




Στρουθοκαμηλισμος,στρουθοκαμηλισμος!!! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #104960 από stergiosbik


To εχω ξαναβαλει αλλα δεν πειραζει.
Επαναληψη μητηρ πασης μαθησεως!!! :)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #104962 από Fokion
Ε... μετα την "φιλικό" εκχρηστιανισμό που εγινε μερικους αιωνες πριν....
ή/και την.... "ανεξηθρησκία" που υπηρχε στις παντως ειδους αποικιες του πιο συγχρονου κόσμου....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #104967 από KERBEROS
Ο φανατισμός δε βλέπει και δεν ακούει, οπότε τζάμπα συζητάμε.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #104968 από KERBEROS

kosmidis80 έγραψε:



Εμενα παντως ολη η ιστορια με το Δημοσιο, δεν με στενοχωρει! Αρχισαν να φοβουνται πλεον και οι δημοσιοι για την θεσουλα τους! Ετσι θα επρεπε να ειναι παντα! Τι θα πει μονιμοτητα? Υπαρχει κατι μονιμο στην ζωη του ανθρωπου?

Επιτελους κοσμος οπως τους παραπανω στο τραγουδακι θα παει σπιτι του! Αρκετα χρονια τους ταιζουμε για να μην μας εξυπηρετουν! Αρκει βεβαια να παει αυτος ο κοσμος σπιτια του και οχι οσοι πραγματικα δουλευουν, γιατι σιγουρα και μια μεριδα στο δημοσιο δουλευει! Σιγουρα καποια χλωρα θα καουν και με τα ξερα, αλλα ελπιζω να ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας!

Σχεδον καθε βδομαδα βλεπω τους ταμιες της Εθνικης στην περιοχη μου, που αν ηταν στον ιδιωτικο τομεα τοτε... Επισης θυμαμαι ακομα σε μια επισκεψη σε νοσοκομειο της πολης μου, μια κατα τα αλλα συμπαθεστατη κοπελα ΑΜΕΑ, που την εβαλαν να εργαστει εκει και απλα της εδωσαν ενα αδειο γραφειο για να περναει το 8ωρο. Να μου πειτε ποιος τους εβαλε εκει και γιατι?

Το 40%+ που επαιρναν τα δυο κομματα μεχρι και τις προηγουμενες εκλογες μας απαντουν στο ποιος και το γιατι!


Θοδωρή, τώρα που θα φύγουν κατά χιλιάδες και οι δημόσιοι υπάλληλοι, ετοιμάσου για υπηρεσίες επιπέδου Γερμανίας και βάλε. Το ίδιο να περιμένεις, μόλις αρθεί και η μονιμότητα. Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε. Θα γκρεμιστούν πολλοί μύθοι της ελληνικής κοινωνίας τα αμέσως επόμενα χρόνια!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.355 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ