Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #64255 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Αυτες ειναι και οι φωτο απο το σιλο.Για να δουμε τι θα γινει
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #64269 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Και τωρα που πηρα φορα.Οταν περσι εβαλα το λεβητα ο τεχνικος εβαλε στην ιδια καμιναδα και τον καυστηρα πετρελαιου και τον Primus.Εσεις τι γνωμη και τι εμπειρεια εχετε πανω στο θεμα? Στην ενωση δεν εχει κλαπετο να κλεινει την καμιναδα του ενος οταν λειτουργει ο αλλος γιατι μου ειπαν οτι αρκει το ρευμα αερα του βεντιλατερ να απομακρυνει την καπνα χωρις προβλημα επιστροφης.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #64273 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Και τωρα που πηρα φορα.Οταν περσι εβαλα το λεβητα ο τεχνικος εβαλε στην ιδια καμιναδα και τον καυστηρα πετρελαιου και τον Primus.Εσεις τι γνωμη και τι εμπειρεια εχετε πανω στο θεμα? Στην ενωση δεν εχει κλαπετο να κλεινει την καμιναδα του ενος οταν λειτουργει ο αλλος γιατι μου ειπαν οτι αρκει το ρευμα αερα του βεντιλατερ να απομακρυνει την καπνα χωρις προβλημα επιστροφης.




Δεν ενδεικνυται αλλα αν γινει σωστα δεν υπαρχει προβλημα.

Το ημιταυ που εχεις ειναι ιδανικο γι αυτη τη δουλεια.

Αν εχεις σωστο ελκυσμο δεν θα εχεις επιστροφη σε καμια περιπτωση.

Τελος, καλο ειναι αν ο καυστηρας πετρελαιου εχει ανοιχτο ταμπερ αερα (χειροκινητα ρυθμιζομενο και οχι υδραυλικο) να το κλεισεις.

Αυτο ειναι καλο για να μην εχεις ροη αερα μεσω καυστηρα πετρελαιου στην καμιναδα, αρα μειωμενο ελκυσμο στην καμιναδα αφου θα την κρυωνει συνεχως.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #64278 από demis78
Απαντήθηκε από demis78 στο θέμα Primus 45
Και για να κλεισω ,το κερασακι στην τουρτα ειναι το συμβαν που εγινε 2 μερες πριν απο τη φωτια στο σιλο.Στις συνδεσεις υπαρχει αυτο ο πλαστικος σωληνας ο οποιος και περσι και φετος τιναχτηκε και πλημμυρησαμε.Βαλαμε μειωτη στην παροχη νερου στον λεβητα αλλα παλι ανεβασε Bar και μαζευαμε νερα.Εχουμε μειωτη και στο ρολοι του νερου.Στην εταιρεια μου ειπαν οτι δεν ειναι αρμοδιοι για τις υδραυλικες συνδεσεις. Ριχτε γνωμες παιδια
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #64300 από celestial_penso
Απαντήθηκε από celestial_penso στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: χμμ εμένα έχει λάστιχο και όχι αρμαφλεξ, μάλλον το αρμαφλεξ θα έβγαζε προβλήματα?, επίσης αντί για φλατζοκολα εχει φελλό στα σημεία σύνδεσης του σιλό το οποίο πιστεύω και και να αντέξει..

Εμένα σε όλες τις συνδέσεις έχει φελλό(στο σιλό εννοώ)
Από το καπάκι όμως έβγαζε καπνό και μετά από πολλούς τσακωμούς ξήλωσα τον φελλό και το πλάκωσα στην σιλικόνη ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΡΤΗ, βεβαίως έβαλα στο στόμιο από το καπάκι βαζελίνη για να κολλήσει μόνο από την μία μεριά και έτσι να κάνει ένα λάστιχο.
Τώρα εάν μυρίζει και πάλι θα ξαναχρειαστώ την βαζελίνη αλλά για άλλο σκοπό!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by celestial_penso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #64312 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Αυτες ειναι και οι φωτο απο το σιλο.Για να δουμε τι θα γινει



:ohmy: :ohmy: :ohmy: Χριστός και Παναγία !!!

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.305 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ