Θερμομόνωση

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139632 από stef29
Απαντήθηκε από stef29 στο θέμα Θερμομόνωση
Φιλε Σταυρο θα το παραγγειλω και θα το δοκιμασω ετσι οπως ειπες.φιλε Στεργιο σε ολους τους τοιχους ειναι ετσι και γενικα που παρατηρω μισοτελειωμενα σπιτια στην περιοχη ετσι ειναι σχεδον ολα.Θα επικοινωνησω αυριο και με τον πολιτικο μηχανικο μπας και μπορεσει να με βοηθησει περισσοτερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139633 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Θερμομόνωση
προφανως ηταν σαν τοπικη "τεχνοτροπία"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139635 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Θερμομόνωση
Να πω καιγω την άποψή μου.

Μάλλον ο φίλος μας βλέπει τους λαμπάδες στα κουφώματα, εκεί που λογικά (αφού είναι ανοιγόμενα) το έξω τούβλο γυρίζει και συναντά το μέσα τούβλο και σχηματίζει ένα Π.

Πολύ φοβάμαι ότι ανάμεσα τους τοίχους εν υπάρχει μόνωση. Η μελέτη έγινε απλά για να βγει η άδεια, αμφιβάλλω αν οι χτιστες έβαλαν μόνωση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stef29

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139639 από stef29
Απαντήθηκε από stef29 στο θέμα Θερμομόνωση
Μακαρι να ειχα τις φωτογραφιες σε ηλεκτρονικη μορφη να τις ποσταρα!δεν τις εχω και δεν εχω και scanner εδω που βρισκομαι.Στις φωτογραφιες φαινονται τα ανοιγματα των πορτων-παραθυρων μονο με τουβλα και φαινεται ξεκαθαρα η εξω στρωση,η μεσα στρωση και το κενο ενδιαμεσα στις 2 στρωσεις εχουν βαλει τουβλα κατακορυφα,οι τρυπες δηλαδη τις μιας πλευρας του πρωτου τουβλου να πατανε στο εδαφος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139652 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Θερμομόνωση
Παραθετω μερικές φωτογραφίες για να βοηθησω στην κατανοηση.
Στο χρισιμο του σπιτιου μου ημουν παρον και ολοι οι τοιχοι εχουν 5αρι dow αναμεσα στις 2 9αρες γλωσσες
Ψαχνωντας λοιπον σε αυτες που τραβηξα πριν τους σοβαδες βλεπω μονο στην παρακάτω να φαινεται το dow και παλι δεν είμαι σίγουρος.




Βαζω και κανα 2 ακομη.





Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stef29

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139675 από stef29
Απαντήθηκε από stef29 στο θέμα Θερμομόνωση
φιλε Jnet το πιο αντιπροσωπευτικο δειγμα φωτογραφιας για να εξηγησω το πως φαινονται οι τοιχοι σε μενα ειναι η τελευταια και συγκεκριμενα αυτη η ξεκαθαρη τομη του τοιχου στα δεξια...Και μενα σχεδον σε ολες τις φωτογραφιες ετσι ακριβως ειναι οι τοιχοι με τη διαφορα οτι τα τουβλα τα δικα μου ειναι 12τρυπα και επισης ενδιαμεσα σε σενα φαινεται να το εχουν κλεισει με τσιμεντο...σε μενα ως επι το πλειστον υπαρχει τσιμεντο αλλα σε καποια σημεια εχουν βαλει τουβλα κατακορυφα ομως,οχι οριζοντια,δηλαδη οι τρυπες να κοιτανε κατω και πανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.182 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ