Θερμομόνωση

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1773 από theo64
Απαντήθηκε από theo64 στο θέμα Re: Θερμομόνωση
Οι παραπάνω τιμές που έχουν αναφερθεί μου φαίνονται πολύ χαμηλες. Στο internet που έχω ψάξει για εξηλασμένη πολυστερίνη οι τιμές που παίζουν είναι για πάχος 5cm 8-10€ + ΦΠΑ το τ.μ. Αν κάποιος φίλος γνωρίζει κάποιο κατάστημα με χαμηλές τιμές παρακαλώ ας με ενημερώσει με mail.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1776 από GeorgeG
Απαντήθηκε από GeorgeG στο θέμα Re: Θερμομόνωση
πριν 15 μερες εβαλα aritherm 5cm (ΠΑΠΛΩΜΑ)γιατι βολευει στην τοπο8ετηση kai το πληρωσα 4 ε το μ2..ειμαι στην περιοχη της τριπολης..
Δεν ειχα κανενα προβλημα στην τοπο8ετηση απο φαγουρα κτλ το μονο που με δυσκολεψε στο κοψιμο γιατι ηταν καπως σκληρο..και το κυριοτερο ηδα μεγαλη διαφορα στο σπιτι οχι τοσο σε βα8μους αλλα στο να κραταει την ζεστη... να ζεσταινεται γρηγορα το σπιτι...και γενικα να χρειαζομαι αρκετα λιγοτερη ενεργεια για να το ζεστανω...και ειμαι σε υψομετρο 900 μετρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1777 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Re: Θερμομόνωση

theo64 έγραψε: Οι παραπάνω τιμές που έχουν αναφερθεί μου φαίνονται πολύ χαμηλες. Στο internet που έχω ψάξει για εξηλασμένη πολυστερίνη οι τιμές που παίζουν είναι για πάχος 5cm 8-10€ + ΦΠΑ το τ.μ. Αν κάποιος φίλος γνωρίζει κάποιο κατάστημα με χαμηλές τιμές παρακαλώ ας με ενημερώσει με mail.


Το 50mm σε Fibran XPS 300-L (γιατί αν μιλάς για 400-500-600 ή άλλο προϊόν τότε αλλάζει), το έπαιρνα 6.25€ το τμ τελική με απόδειξη (-40% επί του τιμοκαταλόγου της Fibran αν κατάλαβα καλά). Είμαι περιοχή Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, δεν ξέρω αν είσαι κοντά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1779 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Re: Θερμομόνωση

GeorgeG έγραψε: πριν 15 μερες εβαλα aritherm 5cm (ΠΑΠΛΩΜΑ)γιατι βολευει στην τοπο8ετηση kai το πληρωσα 4 ε το μ2..ειμαι στην περιοχη της τριπολης..
Δεν ειχα κανενα προβλημα στην τοπο8ετηση απο φαγουρα κτλ το μονο που με δυσκολεψε στο κοψιμο γιατι ηταν καπως σκληρο..και το κυριοτερο ηδα μεγαλη διαφορα στο σπιτι οχι τοσο σε βα8μους αλλα στο να κραταει την ζεστη... να ζεσταινεται γρηγορα το σπιτι...και γενικα να χρειαζομαι αρκετα λιγοτερη ενεργεια για να το ζεστανω...και ειμαι σε υψομετρο 900 μετρα


Το πάπλωμα είναι ίδια θερμική αγωγιμότητα με τον B-050 που έβαλα. Αν είναι 4€ για το 30mm πάχος, είναι ακριβότερο από τον δικό μου, 3.7€ τα 50mm τον πήρα. Η πλάκα είναι ανώτερη, 0.26 συντελεστή. Αυτήν πόσο κάνει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1800 από theo64
Απαντήθηκε από theo64 στο θέμα Re: Θερμομόνωση

Asteris έγραψε:

theo64 έγραψε: Οι παραπάνω τιμές που έχουν αναφερθεί μου φαίνονται πολύ χαμηλες. Στο internet που έχω ψάξει για εξηλασμένη πολυστερίνη οι τιμές που παίζουν είναι για πάχος 5cm 8-10€ + ΦΠΑ το τ.μ. Αν κάποιος φίλος γνωρίζει κάποιο κατάστημα με χαμηλές τιμές παρακαλώ ας με ενημερώσει με mail.


Το 50mm σε Fibran XPS 300-L (γιατί αν μιλάς για 400-500-600 ή άλλο προϊόν τότε αλλάζει), το έπαιρνα 6.25€ το τμ τελική με απόδειξη (-40% επί του τιμοκαταλόγου της Fibran αν κατάλαβα καλά). Είμαι περιοχή Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, δεν ξέρω αν είσαι κοντά...


Είμαι απο περιοχή της Βέροιας. Η τιμή που αναφέρεις είναι πάρα πολύ καλή, είναι απο μάντρα με υλικά οικοδομών; Η τιμή που σου έκανε την κάνει σε όλους ή είναι φιλική λόγω γνωριμίας;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1833 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Re: Θερμομόνωση
Πολυκατάστημα με είδη σπιτιού, οικοδομών, σιδηρικά, χρώματα, μονωτιικά κλπ. Υποθέτω ότι την τιμή την κάνει σε όλους. Αλλά φαντάζομαι δεν θα στα φέρει στο σπίτι όπως έκανε σε μένα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ