Θερμομόνωση

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11974 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Παρτε ενα κοματι διογκωμενης κ ενα κοματι εξηλασμενης κ βαλτε τα μεσα στο νερο για μια μερα.
Βγαλτε τα για να δειτε τις διαφορες.
Καμμια σχεση η μια με την αλλη.
Στο μονο που υπερτερει η διογκωμενη ειναι στο κοστος.
Αν εκει που θελουμε να μονωσουμε ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχει υγρασια βαζουμε διογκωμενη.
Αλλιως....

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11976 από aristidis540
Απαντήθηκε από aristidis540 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
χμ εκει που ελεγα εχω τελιωσει θα βαλω φιμπραν τωρα ακουω και για γραφιτη δλδ?
θα παραγγειλω μεχρι το τελος της εβδομαδας(γι'αυτο πρεπει να καταληξω) και την αλλη θα αρχισω την τοποθετηση.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by aristidis540.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11977 από foxsat
Απαντήθηκε από foxsat στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Για το NEOPOR τι λετε?Ειναι αυτο με τον γραφιτη χρωματος γρι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11979 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

kakos έγραψε:

dmtr έγραψε: Εγώ βάζω το DUROSOL και μου είπε κάποιος μηχανολόγος ότι η λευκή πολύστερίνη είναι καλύτερη από τη μπλε. Τιμή το 7άρι 6,30 το τ.μ.

DUROSOL


Καλά βέβαια θα έκανε να μας έλεγε και τους λόγους διότι διαφορετικά θα νόμιζε κάποιος ότι έχει μετοχές στην εταιρία :lol: :lol:


O λόγος που μου είπαν είναι ότι η λευκή έχει εγκλεισμένο οξυγόνο και για αυτό δεν γερνάει ενώ η μπλε έχει εγκλεισμένο co2 και με τον καιρό χαμηλώνει η απόδοσή της.

Αυτά μου είπαν από την εταιρεία και σε μια συζήτηση το επιβεβαίωσε και ένας μηανολόγος άσχετος με το κύκλωμα.

Κατά τα άλλα ότι ξέρετε.... ξέρω!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11980 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Αυτή τη στιγμή είμαι στο στάδιο που κλάνε την πολυστερίνη στον τοίχο (σχεδόν έχουν τελιώσει). Χτες βράδυ στις 10:00 που γύρισα είχα 20 βαθμούς και σήμερα το πρωί, χωρίς θέρμανση τη νύχτα και εξωτερική θερμοκρασία 8 βαθμούς, έπεσε στους 19,50.
Μάλλον καλό μου φαίνεται το δείγμα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11981 από aristidis540
Απαντήθηκε από aristidis540 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
O λόγος που μου είπαν είναι ότι η λευκή έχει εγκλεισμένο οξυγόνο και για αυτό δεν γερνάει ενώ η μπλε έχει εγκλεισμένο co2 και με τον καιρό χαμηλώνει η απόδοσή της.

Αυτά μου είπαν από την εταιρεία και σε μια συζήτηση το επιβεβαίωσε και ένας μηανολόγος άσχετος με το κύκλωμα.

Κατά τα άλλα ότι ξέρετε.... ξέρω!![/quote]

αυτο ειναι γεγονος αλλα χανει την αποδοση της εαν την χτυπαει ο ηλιος,γι'αυτο βαζουμε εμεις την κολλα θερμο απο επανω και μετα δεν εχει προβλημα.
θα ειχε προβλημα εαν εβαζες εναν απλο παραδοσιακο σοβα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.158 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ