Θερμομόνωση

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #12386 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Κακός,

να σε ρωτήσω κάτι. Ο κατασκευαστής της θερμομόνωσης σου έδωσε κόποιο είδος εγγύησης? και αν ναι για πόσα χρόνια?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #12387 από foxsat
Απαντήθηκε από foxsat στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

aristidis540 έγραψε: πηγα τελικα μια βολτα απο την styropan:
neopor 8 cm 6.66 Ε---->(φπα 8.6) το 7αρι κανα ευρω κατω.
isomat ak-t-55 10.4 E--->(φπα 13.5)



Ποιος τυπος neopor ειναι και εχει αυτη την τιμη?Γιατι εχει διαφορους. Το eps 80 EPS 100 EPS 120.
Ολα να ειναι στο ιδιο παχος εχουν 4-5 ευρω διαφορα η και περισσοτερο το πρωτο με το τελευταιο.
Το Isomat καλη τιμη εχει.

Το styropan το ειδες,το επιασες στα χερια σου,γιατι εγω δεν το ειδα,να μας πεις τις εντυπωσεις σου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #12388 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
αν εννοεις εμενα..οχι δεν εχω λαβει κατι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #12389 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

michalisgr έγραψε: να σας πω λιγο για το σπιτι μου. βασικα καλυπτεται απο πανω κατω δεξια και αριστερα απο αλλα σπιτια. αυτα που ειναι ελευθερα ειναι η πισω πλευρα (εισοδος του σπιτιου) και η μπροστινη πλευρα. εχουμε βαλει διπλο τουβλο θερμοπμλοκ. τωρα επειδη εχω ενα θεματακι στο 1 το δωματια με υγρασια σε μια μερια του σπιτιου σκεφτομαι να κανω τη μονωση. ειναι το πιο κρυο δωματιο απο ολα.. το προβλημα ειναι οτι η υγρασια ειναι απο τη εσωτερικη πλευρα και ακριβως απο εξω εχω μια βρυση.. Δε σταζει..το μονο που μπορει να εγινε επειδη η σωληνες ειναι απο σιδηρο να εχει σκουριασει σε καποιο σημειο και να μου βγαζει υγρασια στο δωματιο.. το οποιο το κανει ΜΟΝΟ το χειμωνα!!! Αλλιως το σπιτι ειναι πολυ ζεστο. Ειδικα φετος με το πελλετ ειχαμε 24-25 βαθμους μεσα. Απο κουφωματα ειναι αριστα συνθετικα και πολυ καλα.. δε ξερω στη περιπτωση μου αν αξιζει καν το κοπο να κανω μονωση. οτι θα εχει διαφορα θα εχει αλλα ΗΔΗ ειναι αρκετα ζεστο το σπιτι μου. Εσεις τι λετε;;;


Εγω θα σου ελεγα να φτιαξεις την υγρασια η οππια μαλλον προερχεται απο καποια διαροη μικρη μαλλον και το καλοκαιρι λογο ζεστης προλαβαινει και στεγνωνει, εκτος και ςν ο εκτεθημενος τοιχος ειναι βορινος.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #12392 από aristidis540
Απαντήθηκε από aristidis540 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

foxsat έγραψε:

aristidis540 έγραψε: πηγα τελικα μια βολτα απο την styropan:
neopor 8 cm 6.66 Ε---->(φπα 8.6) το 7αρι κανα ευρω κατω.
isomat ak-t-55 10.4 E--->(φπα 13.5)



Ποιος τυπος neopor ειναι και εχει αυτη την τιμη?Γιατι εχει διαφορους. Το eps 80 EPS 100 EPS 120.
Ολα να ειναι στο ιδιο παχος εχουν 4-5 ευρω διαφορα η και περισσοτερο το πρωτο με το τελευταιο.
Το Isomat καλη τιμη εχει.

Το styropan το ειδες,το επιασες στα χερια σου,γιατι εγω δεν το ειδα,να μας πεις τις εντυπωσεις σου?



ολα τα neopor τα ιδια δεν ειναι? το styropan το ειδα αλλα δεν μπορω να εκτιμησω το φελιζολ.
Αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι το xps δειχνει ποιο γερη κατασκευη για εμενα,αλλα με αυτα που διαβασα κατεληξα στο νεοπορ.
Τωρα για τα 80/100/120 που λες,εχω γραψει ποιο πανω οτι θα κανω εξωτερικη θερμομονωση αρα ενοειται οτι παω μονο για το 80.
Απο εκει και περα μαλλον θα παω στον ριζακο να παρω υλικα για να εχω κολλες knauf και εδω και 2 μερες σκεφτομαι να τα κολλησω με αφρο,ποιο γρηγορα και ποιο οικονομικα.(φιλε παντελη ειχες δικιο βγαινει ποιο φτηνα απλα δεν το ειχα ψαξει,και καποιος μαστορας ασχετος ελεγε οτι ηθελε)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #12397 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
.....εχω ενα θεματακι στο 1 το δωματια με υγρασια σε μια μερια του σπιτιου σκεφτομαι να κανω τη μονωση. ειναι το πιο κρυο δωματιο απο ολα.. το προβλημα ειναι οτι η υγρασια ειναι απο τη εσωτερικη πλευρα και ακριβως απο εξω εχω μια βρυση.. Δε σταζει..το μονο που μπορει να εγινε επειδη η σωληνες ειναι απο σιδηρο να εχει σκουριασει σε καποιο σημειο και να μου βγαζει υγρασια στο δωματιο.. το οποιο το κανει ΜΟΝΟ το χειμωνα!!!

μιχαλη αυτο το δωματιο ειναι στο ακαλυπτο κομματι του σπιτιου σου,μηπως ειναι βορειο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.170 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ