Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1481 από ddt

Αλεξιάδης έγραψε:

ddt έγραψε:

Αλεξιάδης έγραψε: Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά πήγα να καθαρίσω τον λέβητα και φρίκαρα. Τρείς μέρες μετά την πρώτη λειτουργία και ο καυστήρας είχε "μπουκώσει" απο πέλετ που δεν είχε καεί και απο "κλίνκερ" τα οποία όπως μου είπανε απο το μαγαζί που αγόρασα τον λέβητα, προκλήθηκαν απο κακής ποιότητας πέλετ. Το θέμα είναι ότι πήρα 20 σακιά απο την συγκεκριμένη μάρκα (την πλέον γνωστή στην ελληνική αγορά) και δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Πλέον αναζητώ άλλη μάρκα πέλετ και αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε κάποια, μόνο αν είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ. Δείτε και στο βίντεο που ανέβασα στο youtube, τι ακριβώς βρήκα...



μπορεις σε παρακαλω να πεις πιο πελλετ τις συγκεκριμενης εταιριας χρησιμοποιησες και συγκεκριμενα την συσκευασια???????????


Η συσκευασία έχει πάνω με κόκκινα γράμματα την μισή επωνυμία και με μαύρα γράμματα την άλλη μισή, και στο κάτω μέρος του σάκου πλατιά κόκκινη γραμμή πάνω στην οποία αναφέρει wood pellets, τα κιλά κτλ. Αν μου δώσεις email θα σου στείλω φωτό του σάκου.


ευχαριστω πολυ
καταλαβα για πια συσκευασια πρόκειται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1543 από Αλεξιάδης

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ποιός είναι ο λέβητάς σου και ποιός ο καυστήρας; Ο προμηθευτής σου σου αποκλείει πως μπορεί να θέλει άλλη ρύθμιση;


O ADGREEN 45kw είναι o λέβητας με τον καυστήρα τον SP Green. O προμηθευτής του συστήματος ήταν να έρθει σήμερα να ελέγξει, δεν μπόρεσε τελικά και θα έρθει αύριο. Δεν αποκλείει τίποτα, για αυτό και θα έρθει να ελέγξει, ωστόσο από ότι μου είπανε τέτοια φαινόμενα αποδίδονται κυρίως στην κακή ποιότητα πέλλετ. Θα γνωρίζω αύριο. Εν τω μεταξύ σήμερα, τσέκαρα και πάλι τον καυστήρα και άδειασα την στάχτη, ωστόσο δεν βρήκα κάτι μέσα. Μόνο στάχτη. Και χωρίς να αλλάξω καμία ρύθμιση. Θα δούμε....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1544 από terisds

Αλεξιάδης έγραψε:

ddt έγραψε:

Αλεξιάδης έγραψε: Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά πήγα να καθαρίσω τον λέβητα και φρίκαρα. Τρείς μέρες μετά την πρώτη λειτουργία και ο καυστήρας είχε "μπουκώσει" απο πέλετ που δεν είχε καεί και απο "κλίνκερ" τα οποία όπως μου είπανε απο το μαγαζί που αγόρασα τον λέβητα, προκλήθηκαν απο κακής ποιότητας πέλετ. Το θέμα είναι ότι πήρα 20 σακιά απο την συγκεκριμένη μάρκα (την πλέον γνωστή στην ελληνική αγορά) και δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Πλέον αναζητώ άλλη μάρκα πέλετ και αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε κάποια, μόνο αν είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ. Δείτε και στο βίντεο που ανέβασα στο youtube, τι ακριβώς βρήκα...



μπορεις σε παρακαλω να πεις πιο πελλετ τις συγκεκριμενης εταιριας χρησιμοποιησες και συγκεκριμενα την συσκευασια???????????


Η συσκευασία έχει πάνω με κόκκινα γράμματα την μισή επωνυμία και με μαύρα γράμματα την άλλη μισή, και στο κάτω μέρος του σάκου πλατιά κόκκινη γραμμή πάνω στην οποία αναφέρει wood pellets, τα κιλά κτλ. Αν μου δώσεις email θα σου στείλω φωτό του σάκου.


ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ :woohoo: :woohoo: Τωρα μιλατε για το πελλετ το Γ@@@@ΤΟ,που εχει τοσα DIN και αλλα τοσα DAN.Μηπως η πρωτες παρτιδες ηταν κραχτης,και τωρα που εχει ζητηση,και δεν προλαβαινει ειναι οποιον παρει ο χαρος???Γνωμη μου ειναι,να δοκιμασετε και απο αλλες μαρκες.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1547 από ddt

terisds έγραψε:

Αλεξιάδης έγραψε:

ddt έγραψε:

Αλεξιάδης έγραψε: Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά πήγα να καθαρίσω τον λέβητα και φρίκαρα. Τρείς μέρες μετά την πρώτη λειτουργία και ο καυστήρας είχε "μπουκώσει" απο πέλετ που δεν είχε καεί και απο "κλίνκερ" τα οποία όπως μου είπανε απο το μαγαζί που αγόρασα τον λέβητα, προκλήθηκαν απο κακής ποιότητας πέλετ. Το θέμα είναι ότι πήρα 20 σακιά απο την συγκεκριμένη μάρκα (την πλέον γνωστή στην ελληνική αγορά) και δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Πλέον αναζητώ άλλη μάρκα πέλετ και αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε κάποια, μόνο αν είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ. Δείτε και στο βίντεο που ανέβασα στο youtube, τι ακριβώς βρήκα...



μπορεις σε παρακαλω να πεις πιο πελλετ τις συγκεκριμενης εταιριας χρησιμοποιησες και συγκεκριμενα την συσκευασια???????????


Η συσκευασία έχει πάνω με κόκκινα γράμματα την μισή επωνυμία και με μαύρα γράμματα την άλλη μισή, και στο κάτω μέρος του σάκου πλατιά κόκκινη γραμμή πάνω στην οποία αναφέρει wood pellets, τα κιλά κτλ. Αν μου δώσεις email θα σου στείλω φωτό του σάκου.


ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ :woohoo: :woohoo: Τωρα μιλατε για το πελλετ το Γ@@@@ΤΟ,που εχει τοσα DIN και αλλα τοσα DAN.Μηπως η πρωτες παρτιδες ηταν κραχτης,και τωρα που εχει ζητηση,και δεν προλαβαινει ειναι οποιον παρει ο χαρος???Γνωμη μου ειναι,να δοκιμασετε και απο αλλες μαρκες.


ειχα γραψει στη δευτερη σελιδα οτι παρατηρησα διαφορετικες ποιοητες του εν λογω πελλετ ακομα και σε διαφορετικα σακια της ιδιας παλετας και ο Θεοδοσης μου εδωσε την εντυπωση οτι παραξενευτηκε....
Λοιπον το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι μπορει να βρεις σακι με αριστη ποιοτητα αλλα μπορεις να βρεις και τη χείριστη ακομα και στην ιδια παλετα.
Κανεις το σταυρο σου και γεμιζεις το σιλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1549 από KERBEROS
Ας ελπίσουμε του χρόνου να είναι καλύτερα προετοιμασμένοι, για να τους προτιμήσουμε, αλλιώς...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1551 από Kanouk
Εάν και δεν καίμε πελλετς, καλό είναι να λέτε το παράπονο σας/μας εδώ για όσους είναι μελή ή επισκέπτες. Αλλά, το να περιορίζουμε το παράπονο μονο στο φόρουμ , δεν βοηθά τους υπόλοιπους.

Εμείς, όταν αγοράζουμε κάποιο προϊόν που δεν είναι κατάλληλο, το επιστρέφουμε εκεί που το αγοράσαμε, είτε είναι γιαούρτι με μούχλα (το κατάστημα αναγκάστηκε να αλλάξει προμηθευτή αφού και άλλοι επέστεφαν το γιαούρτι. Εάν δεν είχαμε πει τίποτα ?) ‘η καλά παπούτσια που χαλαν μέσα σε μια εβδομάδα. Ούτε μια φορά δεν μας έφεραν αντίρρηση και μας έδωσαν προϊόν άλλης παρτίδας. Το ίδιο προτείνω για τα πελλετς.
Να επικοινωνήσετε κυρίως γραπτά, με όλα τα στοιχειά (επειδή με τα ε-μαιλ δεν δίνουν τόσο προσοχή) για να καταλαβαίνουν ότι δεν είμαστε πρόβατα.
Εάν πολλοί παραπονιούνται επίσημα, μπορεί να γίνει κάτι. Πήρατε ακριβό εξοπλισμό και δεν γίνεται να έχετε προβλήματα εξαιτίας μιας αλλόκοτης παρτίδας. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτό το λάθος , αλλά σας έχει δημιουργήσει προβλήματα και πρέπει να ενημερώνετε τις κατασκευάστηκες εταιρίες πελλετς ώστε να μην συμβαίνει ξανά το ίδιο πρόβλημα..
Φυσικά όσο για τα πελλετς από το εξωτερικό, δεν ξέρω τι ισχύει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ