Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89095 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
το ιδιο πραγμα ακριβως πρεπει να ανζητησεις και απο τον μηχανολογο.εναν ανθρωπο που κατοπιν της αμοιβης που θα σου ζητησει θα σου παραδωσει εγγραφως την πιστοποιημενη μελετη του για το σπιτι σου η οποια σου ανηκει για οτι και αν θελησεις να κανεις μελλοντικα.αν ο ανθρωπος αυτος μαζι με την μελετη του σου προτεινει ταυτοχρονα και καποια συγκεκριμενη εταιρεια και οχι μονο πιθανες λυσεις (θερμομονωση,επισκευη-αναβαθμηση η" και αντικατασταση συστηματος θερμανσης )μαλλον κατι δεν παει καλα με τον επαγγελματισμο και την αξιοποστια του και αυτο πρεπει να σε πονηρεψει λιγο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89098 από dimlyk
μαλλον τα μπερδεψατε λιγο σχετικα με τους μηχανολογους ...
προφανως δεν εχεις παει για μελετη αλλα για εκτιμησεις αναλογες με αυτες που σου δινονται κι απο δω ...αν κι εκτιμω οτι εχεις παει σε μηχανολογους - εμπορους
δεν ειναι κακο ο μηχανολογος-μελετητης να σου προτεινει μερικες "μαρκες" (οχι εμπορους)
αλλα ακομα και τετοιους αν θελησει να σε "βοηθησει"
παραλληλα ομως θα εχεις κανει και την δικη σου ερευνα αγορας .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89128 από Stef

ΣΤΑΥΡΟΣ Κ. έγραψε: το ιδιο πραγμα ακριβως πρεπει να ανζητησεις και απο τον μηχανολογο.εναν ανθρωπο που κατοπιν της αμοιβης που θα σου ζητησει θα σου παραδωσει εγγραφως την πιστοποιημενη μελετη του για το σπιτι σου η οποια σου ανηκει για οτι και αν θελησεις να κανεις μελλοντικα.αν ο ανθρωπος αυτος μαζι με την μελετη του σου προτεινει ταυτοχρονα και καποια συγκεκριμενη εταιρεια και οχι μονο πιθανες λυσεις (θερμομονωση,επισκευη-αναβαθμηση η" και αντικατασταση συστηματος θερμανσης )μαλλον κατι δεν παει καλα με τον επαγγελματισμο και την αξιοποστια του και αυτο πρεπει να σε πονηρεψει λιγο.

Δεν υπάρχει τέτοιος μηχάνολόγος.Όλοι όσοι κάνουν μελέτες ξέρουν το τι κυκλοφορεί στην αγορά και σίγουρα έχουν πάρε-δώσε με μια τουλάχιστον εταιρία.Άσε που οι περισσότεροι δεν κάνουν μόνο την μελέτη αλλά και την εγκατάσταση σε μια δουλειά .γιατί αλλιώς δεν βγαίνει οικονομικά.Εσύ στη συνέχεια θα πρέπει να κρίνεις και να εκτιμήσεις τις συμβουλές του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89138 από kouliko
Θα προτιμούσα οι συμβουλές σας να είναι πιο πολύ τεχνικές και πιο ουσιαστικές παρά στρατηγικές και θεωρητικές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89149 από Stef
Συγνώμη αλλά τι εννοείς;Αν ρίξεις μια ματιά στο θέμα σου έχουν ασχοληθεί καμιά δεκαριά άτομα γράφοντας κάποιες προτάσεις.Τι άλλο δηλ,θα περίμενες απο ένα forum χωρίς να μας έχεις δώσει συγκεκριμένα νούμερα απωλειών τις εγκαταστασής σου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89172 από kouliko
Τους ευχαριστώ πολύ όσους ασχολήθηκαν και ασχολούνται με το θέμα μου. Δεν έχω παράπονο.
Εννοώ ότι θα προτιμούσα π.χ. απάντηση στο αν έχετε να προτείνετε άλλη αξιόπιστη μάρκα (ή να μου υποδείξετε τι να μην πάρω) ή τι τιμή θεωρείτε νορμάλ για ενδοδαπέδια στα 95 τετραγωνικά που έχω και αν έχετε να μου προτείνετε αξιόπιστους επαγγελματίες, παρά υποδείξεις για να πάω σε μηχανολόγο και άλλες σχετικές. Χρήσιμες και καλές είναι και αυτές οι συμβουλές αλλά εγώ επικεντρώνομαι στα πρώτα. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ