Αεραγωγοί

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34665 από mk86
Απαντήθηκε από mk86 στο θέμα Απ: αεραγωγος

house έγραψε: θελω να σε απαντησω γρηγορα , 800 κυβικα αερα μονομπλοκ εχουν μονο τα ελληνικα ! Αν το πειρες ειδη εμπλεξες ! Ελληνικο ειναι ! τα 14 Kw ειναι ονομαστικα ???
Μπα φιλος καλητερα να τραβιξεις 2 αεραγωγους στα δωματια και αιντε 1, 2 στο σαλονι !
Στο σαλονι δεν θα καθεσε απ την ζεστη !
Χωρο εχεις απο πανω για τους αεραγωγους ??? η' θα τρεχουν διπλα απ το δοκαρι ???
Θα το σκεφτω λιγο καλα και θα σου πω μετα τις απαντισεις σου ! Βγαλε μια φοτο απ το τζακι προς τα δωματια !


η αξιοπιστια της συγκεκριμενης εταιρειας εχει να κανει μ την εγγυηση που δινει (5 χρονια) και οτι το εχω δει σε τουλαχιστον 7 σπιτια γνωστων να δουλευει εδω και 3-4 χρονια με εξαιρετικα αποτελεσματα...αλλη πηγη δεν εχω..απλα αυτο που ειδα λεω..

οι αεραγωγοι θα τρεχουν πανω ψηλα...το δοκαρι δε φαινεται..δεν υπαρχει καποιο προβλημα σ αυτο..απλα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να ψηλοσπαει η ζεστη στο Δ2.

θα ηταν καλυτερα να στειλω ή να μη στειλω αεραγωγο (μαζι με τα οποια εξοδα) και να παει με τη ροη του βεντιλατερ; το βεντιλατερ ειναι απο γερμανικη εταιρεια...η ονομαστικη ειναι 14
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by mk86.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34669 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: αεραγωγος
Γιατι δεν με λες ποιο τζακι ειναι ??? Ιδιωτης ειμαι δεν μπορω να καταλαβω !
Σε λεω , 130 σπιτι εχω , και μεσα εχουμε 27 στο τζακι , και 23 στα δωματια !
Οχι μονο πρεπει με 14 Kw να σπαει το κρυο , αλλα να καθεσε με το κοντομανικο ,και στο δ1 δ2 δ3 δ 4 !
ΤΟ ποιο ευκολο ειναι το Δ2, σιγα τα ουα και τα μετρα !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34673 από mk86
Απαντήθηκε από mk86 στο θέμα Απ: αεραγωγος

house έγραψε: Γιατι δεν με λες ποιο τζακι ειναι ??? Ιδιωτης ειμαι δεν μπορω να καταλαβω !
Σε λεω , 130 σπιτι εχω , και μεσα εχουμε 27 στο τζακι , και 23 στα δωματια !
Οχι μονο πρεπει με 14 Kw να σπαει το κρυο , αλλα να καθεσε με το κοντομανικο ,και στο δ1 δ2 δ3 δ 4 !
ΤΟ ποιο ευκολο ειναι το Δ2, σιγα τα ουα και τα μετρα !


δε αναφερω το ονομα γτ δε θελω να κανω διαφημιση...αυτο μονο οχι τπτ αλλο..αν δεν υπαρχει προβλημα και με τη λειτουργια του φορουμ το αναφερω..

θα μπορει να παει η ζεστη λες και χωρις αεραγωγους; εσυ ποιας εταιρειας εχεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34899 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: αεραγωγος
na το αναφερεις δεν ειναι διαφήμιση !
Εγω εχω ενα dovre 2180
αλλα πουθενα δεν ειπα οτι παει η ζεστη χωρις μοτερ βολτα ! Το ακριβος αντιθετο σου λεω !
ΝΑ ΑΦισεις εναν αεραγωγο στο σαλονι , ενα στην κουζινα , ενα στο δ1,δ3 και εναν στο δ2,wc ~
Αν βαλεις εναλακτη , θα αφισεις τον εναλακτη για το σαλονι και κουζινα και θα βαλεις 2 αεραγωγους ! εναν παλι για δ1,δ3 και τελος στο δ2,wc !
καταλαβες ρε φιλος !
Διαβασε και αλλα ποστ , πχ στο dovre να δεις ο αλλος που λεει στα 15 μετρα στελνει αερα ! 100 εχει ο αερας μπροστα στο τζακι και στο τελος απ τα 15 μετρα του βγαζει 75-80 !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34961 από mk86
Απαντήθηκε από mk86 στο θέμα Απ: αεραγωγος

house έγραψε: na το αναφερεις δεν ειναι διαφήμιση !
Εγω εχω ενα dovre 2180
αλλα πουθενα δεν ειπα οτι παει η ζεστη χωρις μοτερ βολτα ! Το ακριβος αντιθετο σου λεω !
ΝΑ ΑΦισεις εναν αεραγωγο στο σαλονι , ενα στην κουζινα , ενα στο δ1,δ3 και εναν στο δ2,wc ~
Αν βαλεις εναλακτη , θα αφισεις τον εναλακτη για το σαλονι και κουζινα και θα βαλεις 2 αεραγωγους ! εναν παλι για δ1,δ3 και τελος στο δ2,wc !
καταλαβες ρε φιλος !
Διαβασε και αλλα ποστ , πχ στο dovre να δεις ο αλλος που λεει στα 15 μετρα στελνει αερα ! 100 εχει ο αερας μπροστα στο τζακι και στο τελος απ τα 15 μετρα του βγαζει 75-80 !


το τζακι που βρηκα εγω ειναι απο την caminodesign.το εχω δει σε πολλα σπιτια και ολοι ειναι ευχαριστημενοι...

εσυ ποσο αγορασες το dovre; εχεις βαλει εναλλακτη;

σκεφτομουν για 2 σαλονι κουζινα μαζι γτ ειναι σχεδον ενιαιος χωρος ...εναν στο Δ1 και εναν στο τελος του διαδρομου..αληθεια τι αεραγωγο; inox;

τι λες εσυ; μς 800αρι βεντιλατερ θα τα καταφερει;

μου ειπαν επισης οτι μπορω να παρω βεντιλατερ αναρροφησης και να το βαλω στο τελος του αεραγωγου που στελνω στα 12 μ...30 ευρω κανει
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by mk86.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35020 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: αεραγωγος
Μετά από ένα μήνα επιτέλους ήρθε το τζάκι της γιαγιάς. Το τζάκι είναι το TEKNO 2 της EDILCAMIN χωρίς βεντηλατερ. Όπου έχω αναλάβει την εργολαβία εγώ.
Το σπίτι είναι 100 τμ. Δεν πείρα το βεντηλατερ για τη δεν υπήρχε δρόμος με αγωγούς να πάει ο αέρας στα δωμάτια. Όπου αν πάω θα πρέπει ο αγωγός να γίνει πολλά μέτρα και να ανέβει και να κατεβεί. Για τη το σπίτι έχει 3μ το χαμηλότερο σημείο και 4,5 το ψηλότερο όποτε άστα

Το ερώτημα μου είναι αν έκανα μια τρυπά και κατέβαινα στο υπόγειο. Όπου μετά με αγωγό ανέβαινα στα δωμάτια.
Θα έκανα δουλεία έτσι?
Τη βεντηλατερ χρειάζομαι? Αναρρόφησης η προώθησης?
Το μέγιστο μήκος θα είναι μόλις 7 μέτρα. Ενώ από επάνω πέραν του αισθητικού και του ανέβα κατέβα ξεπέρναγα τα 14 μέτρα

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ