LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25000 από maraxil
Απαντήθηκε από maraxil στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
Το δοκιμασα και αυτο αλλα παλι δεν κατεβαινει...Μονο ο κρυος αερας κατεβαινει οταν ειναι κλειστο το τζακι.Εκανα αυτη την δοκιμη μηπως ειχε κανει κατι λαθος ο μαστορας.Πρεπει πασα θυσια να βοηθησω τον αερα να κατεβει.Ο μονος τροπος που φανταζομαι ειναι το βεντιλατερ στις περσιδες.Που τα πουλανε ομως δεν ξερω..Συγνωμη αν σας εχω ζαλισει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25540 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
Τερματικο ανεμιστηρα μην βαλεις, με τ διαστολες (αυτοι εχουν ρουλμαν και κινητηρα εκτος) σε λιγο καιρο θα κανει θορυβο (εκτος κ αν καποιος υπευθυνα σου προτεινει κατι συγκεκριμενο). Αφου εκανες οτι σου λεει ο Αστερης και δεν ειχες αποτελεσμα τοτε ο ανεμιστηρας ειναι ''αψυχος'' για την διαδρομη αυτη. Παιζουν πολλα με τ ανεμιστηρες, αν φτανουν 200 κυβικα (δεν νομιζω για εναν μονο του στ τζακι σου) ξερω εναν που κανει, θα στειλει και σε 3 οροφους κατω, αλλα.. αυτα τα κυβικα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25584 από maraxil
Απαντήθηκε από maraxil στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
Σε ευχαριστω για την απαντηση ...Ποιος ανεμιστηρας ειναι και που μπορω να τον βρω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fivas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25817 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
Emmevi fun Cod. 209108 class ''H'' 220 κυβικα στελνει, δε ξερω στ αγορα που θα το βρεις. Εβαζα τετοια παλια αγορασμενα απο εδω, μετα δεν εβρισκα, μου εδιναν παρομοια (πανομοιοτυπα εξωτερικα) που δεν εκαναν και αναγκαστηκα να βρω τροπο να τα παιρνω απ ευθειας. Η διαφορα ειναι στ μοτερ, στ περιεληξη κ στ βατ τους. 200 κυβικα ομως να τα μοιρασεις σε 2 οροφους? Θελει αλλο για εδω, (πχ εγω τωρα βαζω τρια τετοια αντι για ενα μεγαλο) αλλο για εκει τριτο για αλλον χωρο κτλ και δεν ξερω αν σε βοηθω τωρα η σε μπερδευω..
Αερας παντως, για να μην κατεβαινει εναν οροφο.. η παει αλλου.. (στ λεγομενα σου συζηταμε) η δεν κανει ο ανεμιστηρας, η κατι κανετε λαθος, αλλη εξηγηση δεν υπαρχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25881 από papanfot
Απαντήθηκε από papanfot στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση

maraxil έγραψε: Το δοκιμασα και αυτο αλλα παλι δεν κατεβαινει...Μονο ο κρυος αερας κατεβαινει οταν ειναι κλειστο το τζακι.Εκανα αυτη την δοκιμη μηπως ειχε κανει κατι λαθος ο μαστορας.Πρεπει πασα θυσια να βοηθησω τον αερα να κατεβει.Ο μονος τροπος που φανταζομαι ειναι το βεντιλατερ στις περσιδες.Που τα πουλανε ομως δεν ξερω..Συγνωμη αν σας εχω ζαλισει


Εχοντας και εγώ το Edilkamin Ecostar, έχω οδηγήσει τις δύο εξόδους του με ένα αεραγωγό σε απόσταση οριζόντια περίπου 8 μέτρα και το αποτέλεσμα είναι ανεπαρκές. Ετσι σκέπτομαι να παρεμβάλω ένα μοτέρ αναρόφησης για να βοηθήσει τα ανεπαρκή ανεμιστηράκια της κασέτας. Σε μένα αυτό είναι ευτυχώς εύκολο να γίνει γιατί ο αεραγωγός περνάει μέσα από πατάρι όπου είναι έυκολη η πρόσβαση, το μόνο που χρειάζεται είναι να τραβήξω παροχή ρεύματος. Δές μήπως σε βολεύει κάτι τέτοιο, Το κόστος βέβαια ενός τέτοιου μοτέρ είναι γύρω στα 300-350€

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25890 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
Την γρίλια της κασέτας την έκλεισες, ή φυσάει και αυτή?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ