LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51336 από maraxil
Απαντήθηκε από maraxil στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
Βρηκα ποιο μοτερ μου κανει αλλα ειμαι στο ψαξιμο γιατι εδω στην Ελλαδα το εχουν ακριβα.Ψαχνω μπας και το παρω απ εξω...Πρεπει να το επισπευσω γιατι τα κρυα ερχονται

sofia75 έγραψε: maraxil θα ηθελα να σε ρωτησω εαν τελικα βρηκες το μοτερ που ηθελες και αν ειχες αποτελεσμα? Εχω κι εγω το ιδιο προβλημα. Το τζακι ειναι στον πανω οροφο που ζεστενεται με την φυσικη ροη και στον κατω οροφο με αεραγωγο φυσικα πηγαινει η βεβιασμενη ροη απο το βεντιλατερ μεσω εναλλακτη.Ενω φαινεται οτι βγαζει ζεστο αερα ουτε καν σπαει ο κατω οροφος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52336 από sofia75
Απαντήθηκε από sofia75 στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
rivol εχεις δικιο ο αεραγωγος βγαινει αναμεσα στην πορτα και το ταβανι.Εαν εβαζα μια περσιδα ρυθμιζομενη που να στελνει τον αερα προς τα κατω μηπως καλυτερευαν τα πραγματα?Τι αλλο μπορω να κανω να καλυτερευσω την κατασταση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52339 από sofia75
Απαντήθηκε από sofia75 στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
maraxil εσυ στελνεις τον ζεστο αερα του εναλλακτη στον κατω οροφο?Οπως λες πιασαν τα κρυα και λυση ακομη δεν βρηκα.Βεβαια εγω εχω προβλημα και με την φυσικη ροη επανω.Στον κατω οροφο παντως δεν εχει καθολου ζεστη ουτε καν το σπαει ενω βγαζει ζεστο αερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52433 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
@sofia75
Σοφία με εξωτερικό αέρα δεν γίνεται να ζεσταθεί ο κάτω όροφος είναι αδύνατο. Και μόνο να αποσύνδεες την είσοδο και να το άφηνες να ανακυκλώνει τον αέρα του σπιτιού θα έβλεπες διαφορά. Στο www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...4710&Itemid=53#50474 σου είχα γράψει σχετικά. Επειδή είναι πολύ δύσκολο να γίνει τώρα νέα τρύπα τουλάχιστον βγάλτε την σωλήνα από τον εξωτερικό αέρα και οδηγήστε εσωτερικό στο βεντιλατέρ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52584 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση

sofia75 έγραψε: rivol εχεις δικιο ο αεραγωγος βγαινει αναμεσα στην πορτα και το ταβανι.Εαν εβαζα μια περσιδα ρυθμιζομενη που να στελνει τον αερα προς τα κατω μηπως καλυτερευαν τα πραγματα?Τι αλλο μπορω να κανω να καλυτερευσω την κατασταση?


Δυστυχώς στην παρούσα κατάσταση δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις, κανε αυτό που σου είπε ο stavrax να δεις μήπως έχει κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα.

Κανονικά για να κάνεις δουλειά θέλεις αέρα από τον θερμοθάλαμο που σίγουρα είναι περισσότερα Kw από τον εναλλάκτη αλλά αυτό στην περίπτωση σου είναι δύσκολο γιατί θα πρέπει να στηθεί το τζάκι από την αρχή.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52879 από sofia75
Απαντήθηκε από sofia75 στο θέμα LaNordica Termocamino: υψηλή κατανάλωση
starvax σε παρακαλω μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο μπορω να επικοινωνησω μαζι σου εκτος φορουμ εαν θελεις βεβαια.Ειμαι σε απελπιστικη κατασταση με το τζακι και χρειαζομαι την βοηθεια σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ