Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34421 από Μιστοκλας
Γιατι το λες αυτο?ξερεις κάτι.τοσο βγενουν.μεχρι την Ελλάδα τωρα πόσο θα ειναι το τελωνείο δεν το γνωρίζω?ξερεις κάτι εσυ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34424 από mastoras

Μιστοκλας έγραψε: Γιατι το λες αυτο?ξερεις κάτι.τοσο βγενουν.μεχρι την Ελλάδα τωρα πόσο θα ειναι το τελωνείο δεν το γνωρίζω?ξερεις κάτι εσυ?


Συγκεκριμένα πράγματα δεν γνωρίζω, αυτό που ξέρω, σύμφωνα με κάποιους που έκαναν μεμονωμένες αγορές μηχανημάτων, σομπών, κτλ από Κίνα, τους στοίχισαν στην καλύτερη των περιπτώσεων, ίδια τιμή με την Ελληνική αγορά.

Μην το σκέφτεσαι καν....δεν αξίζει με τίποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34460 από OANNHSEA

Μιστοκλας έγραψε: Ναι εχουμε πρώτη ύλη αλλα θελουμε να δοκιμάσουμε και αχυρο γιατι εχουμε πολυ ποσότητα.το εχει δοκιμάσει κάποιος σκέτο αχυρο?ειμαστε πολυ μπερδεμένει και δεν ξέρουμε τι να πρώτο υπολογίσουμε.hammer mill Kai pellet mill θα τα παραγκιλουμε βγενουν 2000


Μιστόκλα μου, εάν κάνεις την παραγγελία την έχεις κάτσει τη βάρκα...
Γιατί θέλετε να πάρεις από τα πιο μικρά μηχανήματα.
Δεν έχεις κάνει τον κόπο να διαβάσεις το θέμα από την αρχή καλά...

Δεύτερον επειδή έχεις πολύ υλικό, δεν θέλεις την απλή μηχανή.
Χρειάζεσαι αυτή στην οποία κινούνται τα ράουλα και όχι η μήτρα.
Και φυσικά να είναι πάνω από 15Kw για να μπορείς να πάρεις 100-120 κιλά την ώρα...

Τρίτον, το άχυρο είναι κάπως περίπλοκο υλικό.
Θα πρέπει να έχεις ένα καλό σφυρόμυλο γιατί έχει πολύ σκόνη στον αέρα.
Για αυτό υπάρχουν ειδικοί καταστροφείς για άχυρο, οι οποίοι όμως δεν μπορούν να πάρουν ξύλο.

Τέταρτον, το σκέτο άχυρο είναι κομμάτι δύσκολο να γίνει πέλλετ με απλά μηχανήματα.
Θα πρέπει να αναμιχθεί με πυρηνόξυλο.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34519 από Μιστοκλας
Μάστορα πες μου τι ακριβός ξερεις για τιν εισαγωγή γιατι εμένα μου είπαν πως δεν ειναι και κάτι το ιδιαίτερο.που θα αντιμετωπίσω πρόβλημα?
Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα μυνηματα στο φόρουμ και έχω πάρει μια ιδέα.
Φυσικα δεν ξέρω πολλα απο τα συγκεκριμένα μηχανήματα αλλα για τα λεπτά που μου είπαν πιστεύω ότι αξίζει ο κόπος.
Οπως επίσης πιστεύω να καταφέρω να βγάζω 100 κιλά την ώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34528 από kostas.b

Μιστοκλας έγραψε: Ναι εχουμε πρώτη ύλη αλλα θελουμε να δοκιμάσουμε και αχυρο γιατι εχουμε πολυ ποσότητα.το εχει δοκιμάσει κάποιος σκέτο αχυρο?ειμαστε πολυ μπερδεμένει και δεν ξέρουμε τι να πρώτο υπολογίσουμε.hammer mill Kai pellet mill θα τα παραγκιλουμε βγενουν 2000


Σκετο αχυρο δοκιμασα εγω.Ηταν απλα μια σκετη απογοητευση.Μονο οταν το μουσκεψα καλα κατι πηγε να βγει στην τριτη φορα φορα που το περασα απο την πελλετιερα.
Στο δευτερο τσουβαλι εριξα οπως λεει και ο oannhsea λιγο πυρηνοξηλο.Πηγε λιγο καλυτερα αλλα και παλι η αναλογια πυρηνοξυλο - αχυρο για να βγει ηταν σχεδον 50-50.
Αστο καλυτερα για τα ζωα.

ΥΓ. Για οσους ενδιαφερονται το κοστος μετατροπης για οικιακη χρηση ρευματος απο το κανονικο στο τριφασικο στην πολυαγαπημενη μας ΔΕΗ κοστιζει μολις 815 ευροπουλα.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kostas.b.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34600 από DIMITRIS38

kostas.b έγραψε:

Μιστοκλας έγραψε: Ναι εχουμε πρώτη ύλη αλλα θελουμε να δοκιμάσουμε και αχυρο γιατι εχουμε πολυ ποσότητα.το εχει δοκιμάσει κάποιος σκέτο αχυρο?ειμαστε πολυ μπερδεμένει και δεν ξέρουμε τι να πρώτο υπολογίσουμε.hammer mill Kai pellet mill θα τα παραγκιλουμε βγενουν 2000


Σκετο αχυρο δοκιμασα εγω.Ηταν απλα μια σκετη απογοητευση.Μονο οταν το μουσκεψα καλα κατι πηγε να βγει στην τριτη φορα φορα που το περασα απο την πελλετιερα.
Στο δευτερο τσουβαλι εριξα οπως λεει και ο oannhsea λιγο πυρηνοξηλο.Πηγε λιγο καλυτερα αλλα και παλι η αναλογια πυρηνοξυλο - αχυρο για να βγει ηταν σχεδον 50-50.
Αστο καλυτερα για τα ζωα.

ΥΓ. Για οσους ενδιαφερονται το κοστος μετατροπης για οικιακη χρηση ρευματος απο το κανονικο στο τριφασικο στην πολυαγαπημενη μας ΔΕΗ κοστιζει μολις 815 ευροπουλα.


η ΔΕΗ μας τσάμπα είναι τι λες τώρα τσάμπα τσάμπα ΜΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ 815 με έλα τώρα μια που τα έχουμε περίσσευμα τους κλέφτες την τρέλα μου μέσα έλεος :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.231 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ