Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152368 από xrysafis72

jnet έγραψε: Την επόμενη φορά που θα είμαι Δραμα θα περάσω να σε δω.

οποτε θες ειμαι ανοιχτος σε επισκεψεις και συζητησης περι πελλετ και βιομαζα και οχι μονο!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152448 από xrysafis72
μπορει να ειναι το τελευταιο βιντεο σε αυτο το φορουμ που ανεβαζω,γιατι δεν υπαρχει ενδιαφερων απο καποιους για την παραγωγη πελλετ παρα μονο για το φτηνο καλο πελλετ που θα αγορασουν καποιοι στην "αρπαχτη".Καποιοι ανοιδεοι που πιστευουν οτι γνωριζουν την βιομαζα και βγαζαν πελλετ με τριτοκοσμικους τροπους δινουν ιδεες σε νεους μελλοντικους πελλετοφτιαχτες να μην ασχολειθουν.εγω την εργατοωρα μου σε χειρονακτικη την υπολογιζω κατα 10 ευρω την ωρα!!!
Υ.Γ αυτοι ειμαστε και ετσι βγαζουμε πελλετ απλα καθαρα με φραπεδακι και τσιπουρακια στο χερι και δουλεια σαν αρχοντες και οχι σαν είλωτες-Κολίγοι.Και κατι τελευταιο ετσι ειμαστε εμεις ο πρωτογενης τομεα,ριχνουμε φραγκα στην εργασια μας και οχι στην καλοπεραση μας!!!(το τελευταιο ειναι για αυτα που ακουω να λενε καποιοι οτι η αγροτες εχουν τρακτερ 100.000 και 4επι4 3.5κυβικον,ελατε να δειτε την γλυκα και την πικρα "γατακια")

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 8 Χρόνια 1 Μήνας πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155403 από xrysafis72
Μετα απο 5 χρονακια τελιωσε το ελληνικο "δαιμονιο"για την κατασκευη πελλετ.
Ειμαστε σαν λαος καταναλωτικος?
Δεν μας αρεσει να παραγουμε,μονο να φωναζουμε?
Υ.Γ "Εμεις" ακομα στης ελπαξεις της παραγωγη με πελλετ ξυλου,,πελλετ για στρωμη ζωων,πελλετ για λιπανση χωματος(κοπρια),πελλετ απο γεωργικα υπολειματα για καυση αφου στην περιοχη μου εχουν ασχοληθει καταναλωτες και εχουν κατασκευαση λεβητες και σομπες παμφαγους.

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155468 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

xrysafis72 έγραψε:

jnet έγραψε: Την επόμενη φορά που θα είμαι Δραμα θα περάσω να σε δω.

οποτε θες ειμαι ανοιχτος σε επισκεψεις και συζητησης περι πελλετ και βιομαζα και οχι μονο!!

Το τηλεφωνο ισχύει αυτό που λήγει σε 78? Πρίν 20 μερες ημουν Δραμα αλλά δεν το θυμηθηκα. Την επόμενη σιγουρα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155470 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΧΡΥΣΑΦΗ καλημερα.αξιζει ο κοπος ας εχεις πρωτη υλη απο τα χωραφια σου (που και εκει θες δουλεια εργατωρες)με τριφασικα μοτερ που καινε ρευμα με μηχανηματα που τραβανε αμπερ με τρακτερ που θελουν πετρελαιο(1.15Ε λαμια σημερα)με ιδιοκατασκευες ραβε-ξηλωνε με φορτωμα-ξεφορτωμα με ωρες ωρες ωρες που δεν πληρωνονται να βγαζεις πελλετ για δικη σου χρηση?χιλιες φορες να το αγοραζεςσε καλοκαιρινη τιμη!!!!!!!!!!!ειναι εποχες για ηρωες και ΤΖΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!στα λεω αυτα(ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ) διοτι εριχνα και εγω καποτε χρημα στα ηλεκτρονικα απο σταθμους FM ηχητηκα μηχανηματα πλακετες σε κατασκευες εργαστηριο στημενο στο σπιτι ωρες χαμενες!!!!!το μονο που εμεινε ηταν ικανοποιηση προσωπικη και μια αποθηκη πλεον γεματη με αυτα!!!!ΕΛΕΓΕ η μανα μου τι τα θες ολα αυτα τα ΚΛΑΠΑΤΣΙΜΠΑΝΑ θα ειχες παρει ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!ΕΧΕΙΣ δοκιμασει βαμπακιες να κανεις πελλετ?εδω στην περιοχη μου βαζουν οι περισσοτεροι βαμπακια και μετα κοβουν τις βαμπακιες και δεν τις χρησιμοποιουν καπου.εχουν θερμογονο δυναμη μονες τους η θελουν και κανενα πριονιδι μαζι?ενα φιλος αγροτης καιει σκετο καλαμποκι και βαζει και χωραφι με καλαμποκι ειδικα για καυση στο λεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155490 από xrysafis72

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΧΡΥΣΑΦΗ καλημερα.αξιζει ο κοπος ας εχεις πρωτη υλη απο τα χωραφια σου (που και εκει θες δουλεια εργατωρες)με τριφασικα μοτερ που καινε ρευμα με μηχανηματα που τραβανε αμπερ με τρακτερ που θελουν πετρελαιο(1.15Ε λαμια σημερα)με ιδιοκατασκευες ραβε-ξηλωνε με φορτωμα-ξεφορτωμα με ωρες ωρες ωρες που δεν πληρωνονται να βγαζεις πελλετ για δικη σου χρηση?χιλιες φορες να το αγοραζεςσε καλοκαιρινη τιμη!!!!!!!!!!!ειναι εποχες για ηρωες και ΤΖΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!στα λεω αυτα(ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ) διοτι εριχνα και εγω καποτε χρημα στα ηλεκτρονικα απο σταθμους FM ηχητηκα μηχανηματα πλακετες σε κατασκευες εργαστηριο στημενο στο σπιτι ωρες χαμενες!!!!!το μονο που εμεινε ηταν ικανοποιηση προσωπικη και μια αποθηκη πλεον γεματη με αυτα!!!!ΕΛΕΓΕ η μανα μου τι τα θες ολα αυτα τα ΚΛΑΠΑΤΣΙΜΠΑΝΑ θα ειχες παρει ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!ΕΧΕΙΣ δοκιμασει βαμπακιες να κανεις πελλετ?εδω στην περιοχη μου βαζουν οι περισσοτεροι βαμπακια και μετα κοβουν τις βαμπακιες και δεν τις χρησιμοποιουν καπου.εχουν θερμογονο δυναμη μονες τους η θελουν και κανενα πριονιδι μαζι?ενα φιλος αγροτης καιει σκετο καλαμποκι και βαζει και χωραφι με καλαμποκι ειδικα για καυση στο λεβητα.

κρατα τα λογια σου αν κανει ο γιωργος(jnet)καμια συναντηση μελων του φορουμ να σου αναλυσω και να σου δωσω απαντησης!!!πελλετ εχω κατασκευαση απο σχεδον απο τα παντα απλος θελει καυση σε λεβητες παμφαγους και δεν υπαρχει ποικιλια καλαμποκιου για καυση!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.230 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ