Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19298 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Αν κατσει με την sunsystem απευθειας τοτε πιστευω για τουλαχιστον ενα 200ρη-250ρη κατω απο την τιμη(ισως και παραπανω) των 950 ευρω(με τα μεταφορικα) που μου εδωσε ο Παυλος!


Σάμη, χωρίς να γίνομαι κουραστικός εγω ενδιαφερομαι και για δοχειο 500 ή 700. Υπάρχει καμια ακρη;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19405 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: Λοιπόν βρέθηκα χτες και με τον Δημήτρη από Δρυμο (Χαρηκα για την γνωριμία Δημήτρη!) και τα είπαμε.

Συνοψίζοντας το ενδιαφέρον υπάρχει για :

- 30 Kw (εγώ)
- 30 Κw (Valsam)
- 30 Κw (Παντελης)
- 50 Kw (Δημήτρης Δρυμό)
- 2 χ 50 Kw (Στέλιος Σέρρες)- συνεργάτης μου, θέλει 2 50αρηδες.

Ανεβάζω εδώ την λίστα τον ενδιαφερόμενων, καθώς μου ήρθε πάλι email για προσφορά από ένα υδραυλικό.

Όποιος έμπορος λοιπόν ή υδραυλικός θελήσει μπορεί να μας δώσει την προσφορά του (ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ !). Με τα παιδιά λέμε την εβδομάδα μετά τον 15Αυγουστο να βρεθούμε όλοι μαζί στον έμπορο που θα μας συμφέρει.

Για το νέο email που ήρθε :

Ο κ. Δημήτρης (υδραυλικός) μου είπε στο email του ότι έχει βάλει κάποια τέτοια μηχανήματα και πήγαν πολύ καλά πέρυσι. Του ζήτησα τιμές και να μας ενημερώσει για τους ιδιώτες που έχουν ήδη τα μηχανήματα, ώστε να τους ρωτήσουμε ή να πάμε να τα δούμε και απο κοντά!

Επειδή δεν θέλω να δημιουργηθεί καμοία υπόνεια δόλου προς το άτομο μου, στην διάθεση του οποιοδήποτε τα email Που έχω λάβει και οι απαντήσεις μου! Επίσης οι τελικές τιμές ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥ 15 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, με επίσκεψη των ενδιαφερόμενων στον έμπορο που θα μας δώσει την χαμηλότερη τιμή!

Το μόνο που προσωπικά θέλω να κερδίσω είναι όσο το δυνατόν καλύτερη τιμή απόκτησης του λέβητα και πιστεύω πως όλοι μας αυτό θέλουμε...


Προτείνω να ανοίξετε ενα θέμα Group Buy για τους συγκεκριμένους λέβητες. Μπορεί να βρείτε και αλλους αγοραστές και να ρίξετε και άλλο την τιμή τους.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19416 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: ....
με τον burnit υπολογιζω κοστος εγκαταστασης περιπουστα 1700-1800 ευρω,950 ο λεβητας,400 το μπαφερ 500 λιτρων,70 η τριοδη,70 η θερμοστατικη της σερπαντινας 40 το συστολικο,και αλλα 200 για 3-4 μετρα χαλκοσωληνα, μονωσεις,ενα μετρο φ 150 καμιναδα, και τζιτζιριμιτζιρ,παιζει ομως να κοψω και κανα κατασταρικο σε ολα αυτα αρα υπολογιζω μαξ 1700 ευρω,και αν βαρεθω το κουβαλημα του χρονου του κοτσαρω εναν καυστηρα ferroli πελλετ και φταχνω και ενα σιλο με αλλα 1000 ευρωπουλα και ειμαι πληρης!
Βρηκα θερμουδραυλικο τσακαλο και φθηνο το παιδι που περασε το τζακι του αδελφου μου(τελικα 3 μερες δουλεια γεματες γιατι βοηθησε και στα σπασιματα-μπαζα,180 ευρω ολα μαζι πηρε)μου ειπε κανα κατοσταρικο θα μου παρει και μπορει και λιγοτερο εαν τελειωσουμε σε μια μερα οπως υπολογιζει!


Παιδια στο περίπου δηλαδή αν εξαιρέσουμε το κοστος του ξυλολέβητα, πόσα χρήματα έξτρα υπολογίζετε για υλικά και εγκατάσταση;

Ωχ, μολις τωρα ειδα αυτο το θεμα

:blush:

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...0&id=18606&Itemid=53
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19428 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
ok J-net! ανοιγω τωρα ενα θεματακι και αφηνουμε το παρον για γνωμες και αφου αγορασουμε κανουμε και παρουσιασεις!

Φιλε GEOTA, εγω προσωπικα δεν θα ξοδεψω μαλλον ουτε 100 ευρω, καθως εχω ηδη την εγκατασταση ετοιμη απο την σομπιτσα - λεβητα που εχω! Το μονο που θα βαλω ειναι μια τριοδη και τα περαστικα δικα μου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19524 από Βουλγαρος
Δεν θα σας απαντησουν γιατι δουλευουν μονο με εμπορους ως αναφορα το
εξωτερικο!Η τιμη δεν θα ειναι καλυτερη απο τον Παυλο επειδη θελουν να τον υποστηριξουν μιας και δουλευει καλα τα προιοντα τους!!Σαν ιδιωτες θα επιβαρυνθειτε με ΦΠΑ 20% χωρις περαιτερω εκπτωσεις.
Μονο εαν ταξιδεψετε μεχρι το Πετριτσι μπορειτε να αγορασετε απ΄ευθειας αλλα παλι απο εμπορο!!
Δεν θελουν να ασχοληθουν με ιδιωτες επειδη η παραγωγη τους φευγει αμεσως για Ευρωπη και μενουν σχετικα λιγα καμματια για τους υπολοιπους!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25026 από gia_nnisps
Απαντήθηκε από gia_nnisps στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
καλησπερα,ειμαι καινουργιος στο φορουμ.εδω και λιγες μερες προσπαθησα να μαθω ποσο κανει ο Burnit wbs active 30 στην Βουλγαρια.πηρα τηλ. αλλα δεν το σηκωνουν και τους εστειλα email,μου απαντησαν να απευθυνθω σε ενα αντιπροσωπο στην ημαθια.μετα εμαθα για το φορουμ.εχετε κανει τις παραγγελιες;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ