Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42309 από chris lam
Απαντήθηκε από chris lam στο θέμα Απ: Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου

ftspetro έγραψε: Φίλε μου σ ευχαριστώ για την ιδέα που μου έδωσες, αλλά επειδή έχω και μια σχετική ηλικία, (χαχαχα), ψάχνω, αν μπορώ να βρω, για έναν απλό και φθηνό τρόπο, ακόμα και πατέντα, όπου θα μπορούσα να μεταφέρω σχετικά εύκολα τους 3 με 4 τόνους πυρηνόξυλου, που αντιστοιχεί σε περίπου 100 και βαλε τσουβάλια πυρηνόξυλου για μια απόσταση 12 μέτρων και παράλληλα το ‘’σήκωμα’’ του περίπου 40κιλου τσουβαλιού σε ένα ύψος 1,50 μέτρων που είναι το ύψος του δοχείου που αποθηκεύεται το υλικό προς καύση. Θα μου πεις ότι τα θέλω όλα δικά μου, αλλά προσπαθώ να το ‘’παλεύω’’. Επίσης σε περίπτωση που δεν το καταφέρω, θα μπορούσες να μου δώσεις μια ιδέα για το πώς να φτιάξω μια κατασκευή για να τσουβαλιάζω εύκολα το πυρηνόξυλο? Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας.


Φίλε μου έχω τσουβαλιάσει 11 τόνους πυρήνα ..... είμαι νέος.... χαχαχαχαχ
αυτήν την κατασκευή έχω κάνει που επισυνάπτω.

βαση για σακια.jpg

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by chris lam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42518 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Απ: Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
φίλε μου καλησπέρα. θα μπορούσες να έρθεις να βοηθήσεις και εμένα στο τσουβάλιασμα? θα κεράσω καί τσικουδιά. χαχαχαχα. αυτο που μου έστειλες συννημένο δεν μου ήρθε. αν έχεις την καλοσύνη να μου το ξαναστείλεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42539 από thlanarass
Απαντήθηκε από thlanarass στο θέμα Απ: Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
Αν μπορει να κυλησει παλετοφορο μεχρι εκει που θες νατα πας παρε μερικα BIG BAG και μερικες παλιες παλετες ριξε το υλικο μεσα στο BIG BAG και πηγενετο εκει που θες με το παλετοφορο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42684 από chris lam
Απαντήθηκε από chris lam στο θέμα Απ: Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
Φίλε είμαι Λάρισα και σαν παραγωγός πίνω τσίπουρο ματαβρασμα..... ;)
Το συνημμένο το έστειλα στον jnet για να το ανεβάσει γιατί από εμένα δεν....



Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by chris lam.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ftspetro

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44495 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Απ: Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
φιλε σ ευχαριστω για το σκιτσάκι σακιασματος. ηδη το εφτιαξα και μελετώ τον τροπο για να μεταφέρω το υλικό στην δεξαμενη μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44523 από chris lam
Απαντήθηκε από chris lam στο θέμα Απ: Τρόπος μεταφοράς πυρηνόξυλου
Aν μπορώ να βοηθήσω χαρά μου..

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ftspetro

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ