"Σημεία και τέρατα" εγκαταστατών, μαστόρων και καταναλωτών!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43788 από jnet
Ακούστε και μια δική μου ιστορία...

Όταν έγινε εγκατάσταση στο σπίτι μου το βασικό boiler το οποίο ήταν παταριού το περάσανε στο τοίχο πλάγια. Το αποτέλεσμα τα νερά να μη ζεσταίνονταν όπως καταλαβαίνετε πολύ μια και ήταν ανάποδα.

Μαλιστα ετσι οπως ηταν περασμένο στον τοιχο με 2 17αρες με ουπα από το βάρος η λέπτη λαμαρίνα που είχε τις τρυπες για τα βυσματα και προοριζοταν να πατάει απλά πάνω στο πατάρι, είχε λυγίσει από το βάρος του Boiler και το μοιραίο του να πέσει πανω σε κάποιον που θα ασχολούταν με τον καυσήρα πετρελαίου που ηταν ακριβώς από κάτω του είχε αποφευχθει μάλλον από τυχη.

Το κατάλαβα 8 χρόνια μετά οταν ηρθαν κάποιοι να δουμε κάποιο αλλο πρόβλημα και τους ανέφερα τι θεμα είχα με την θέρμανση του νερου και το παρατηρήσαν.


ΥΓ.Οι συγκεκριμένοι υδραυλικοί δεν εργάζονται εδώ και αρκετά χρόνια πλέον σε αυτή την δουλειά.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43795 από eliasger

aithio έγραψε:

eliasger έγραψε: Ρε 'συ Γρυγόρη όλα όσα του είπες του αρέσανε αλλά πισεύω ο άνθρωπος θα είχε λεφτά μόνο γιά τον λέβητα και για κανένα τονο πυρήνα .

Θά σκέφτηκε " βάλε ρε μάστορα τον κωλολέβητα να την βγάλουμε φέτος και από του χρόνου βλέπουμε εάν μας αφήσουν κάνα φράγκο αυτοί οι π....δες " .

Τι να του πείς ;


Οχι ρε Ηλία πίστεψε με....
Νοοτροπία είναι...
Μιλάω για δουλειά στην Εκάλη.
Αλλά ακόμα και ετσι να είναι τότε ρε εσύ φίλε αν δεν έχεις λεφτά βρίσκεις άλλη επιλογή...
Βαλε κλιματιστικά και όχι μια βόμβα μέσα στο ίδιο σου το σπίτι.



Ααααααχχχ εσείς οι πτωχοί ... που να καταλάβετε τι θα πει να γυρίζεις το βραδάκι μετά απο το spa , το κομμωτήριο , και ταψώνια πτώμα στην Εκάλη .....χάλια σου λέω ... μην σου τύχει .

Χωρίς πλάκα τώρα πυρηνολέβητα στην Εκάλη ;

tzavars @ yahoo.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43800 από aithio

Χωρίς πλάκα τώρα πυρηνολέβητα στην Εκάλη ;

Αμέ...
Οταν ο άλλος έχει 250-300 τμ σπίτι και θέλει 5000 για να το ζεστάνει όπου και να είναι ψάχνει επιλογές..

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43812 από DOOM_NX
Πολύ καλό θέμα! Να διαβάσω κι εγώ για καμιά πιο κουλή εγκατάσταση από τη δικιά μου, να νιώσω καλύτερα! :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43814 από terisds

aithio έγραψε:

Χωρίς πλάκα τώρα πυρηνολέβητα στην Εκάλη ;

Αμέ...
Οταν ο άλλος έχει 250-300 τμ σπίτι και θέλει 5000 για να το ζεστάνει όπου και να είναι ψάχνει επιλογές..


ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43815 από aithio
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ