Τι καψατε το χειμωνα 2013 - 2014;;;

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134599 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Τι καψατε το χειμωνα 2013 - 2014;;;


Οκ έχουμε και λέμε.
Και εγώ όπως και οι άλλοι άναψα περίπου αρχές Νοέμβρη με απόθεμα απο πέρσι περίπου 60 κιλα στο σιλό .
Απο τότε και μέχρι και τις 15 περίπου Μαρτίου έκαιγε ασταμάτητα 7Χ24, απο εκεί και ύστερα τελείωσα τον χειμώνα με ανάματα μόνο τις βραδινές ώρες. Συνολικό κόστος 616€ μόνωση τύπου κέλυφος περιοχή Καβάλα σχεδόν βουνό. Ημερήσια ποσσότητα καύσης 1,5 - 1,8 τσουβάλια δηλαδή περίπου 4,5 με 5,8€ ημερησίως. Δηλαδή ένας καφές και κανα 2 τσιγάρα.... :lol:
Επίσης Φέτος ολοκληρώθηκε η απόσβεση του λέβητα (3 χρόνια απο την αγορά του) καθώς και της εγκατάστασής του (περίπου 5300€) με μετρήσεις ιδιαιτέρα φειδωλές. Απο του χρόνου μετράμε λεφτά στον τουρβά που λένε.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134603 από ippomas
Απαντήθηκε από ippomas στο θέμα Τι καψατε το χειμωνα 2013 - 2014;;;
Γενικα εχω να παρατηρησω οτι ο φετινος χειμωνας ηταν πολυ καλυτερος απο περυσι δεν ειχαμε χιονια ουτε πολλα κρυα μπορω να πω οτι ηταν μετρημενες οι μερες που ειχαμε μειον. Με την ξυλοσομπα που εχω συνδεση με το δικτυο καλοριφερ στην Ξανθη εχω καψει μεχρι στιγμης γυρω στους 4 τονους για ενα διαμερισμα 110τ.μ.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134619 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τι καψατε το χειμωνα 2013 - 2014;;;
Απορώ με την Κρήτη ρε παιδιά. Όλοι καίνε Ελιά. Που βρίσκεται τόσο πολύ Ελιά για κάψιμο δεν μπορώ να καταλάβω.

Και να πω ότι στην Κρήτη κλαδεύουν-πετσοκόβουν τις ελιές όπως στην Χαλκιδική, θα υπήρχε μια λογική εξήγηση, που βρίσκεται τόσο ξύλο για τους ξυλολέβητες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134620 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Τι καψατε το χειμωνα 2013 - 2014;;;
Μεζονέτα 3πατη 140m2 με μόνιμα 22 στο σαλόνι και 20 στις κρεβατοκαμαρες στα ανω Λιόσια με την Πάρνηθα φάτσα, έκαψα 2 τόνους ελιά και 1,7 τόνους μπρικετες. Το τζακι ειναι ενα kratki oliwia 18kw.Βέβαια φέτος δεν έκανε καθόλου κρύο .Τώρα για του χρόνου έχω πάρει ήδη 4 τόνους μπρικετες και βλέπουμε.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by caftis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134622 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Re:Τι καψατε το χειμωνα 2013 - 2014;;;
120 τετραγωνικά σε δυο επίπεδα (με kratki zuzia), σε περιοχή με θερμοκρασίες 3-5 βαθμούς χαμηλότερες από το κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Καυσόξυλα: 3.261 κιλά.
Μπρικέτες: 598 κιλά.
Συνολικό κόστος: 550 ευρώ.

ΠΡΟΣΟΧΗ Spoiler!
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by tas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134628 από AMBIENTES
Απαντήθηκε από AMBIENTES στο θέμα Re:Τι καψατε το χειμωνα 2013 - 2014;;;
Μεζονέτα 120 τετρ.με πυλωτη και 45 τετρ υπόγειο που χρησιμοποιήται για γραφείο και γυμναστήριο 5 τόνους άλφα-γουντ με 220ευρώ ο ΄τονος ,σύνολο 1100 ευρώ.θερμοκρασία μονιμα στους 22 και ζεστά νερά χρήσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ