Αλλαγή σε λέβητα ξύλου

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163495 από louris1234

Angelospara έγραψε: Λευκίμμη μένω ήταν η καταγωγή του πεθερού από εδώ και είπαμε να αφήσουμε την Αθήνα να μεγαλώσει το παιδί ωραία.κ εμάς το σπίτι μια από τα ίδια τσιμεντολιθος μπετά πουθενά κ τέτοια.( Κλασική δόμηση του νησιού) ήταν κ 2 γενιές εξοχικό στην ουσία οπότε δεν υπήρξε θέμα αφού έρχονταν μόνο καλοκαίρι.το μαζέψαμε αρκετά και συνεχίζουμε απλά λέω να μν ξαναπεράσω το χειμώνα κουβαλώντας ξύλα και βγάζοντας την πάνω από την υδραυλική ξυλοσομπα.


Αυτό ακριβώς φιλε κουβάλημα κ ανχος μην σβήσει. Σαν νησί όμως φίλε δεν παίζεται έτσι?? Καλούς πολιτικούς να είχαμε που να ενδιαρονταν για τον τόπο τους κ θα ήταν όλα καλητερα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163496 από louris1234

louris1234 έγραψε:

etsa67 έγραψε: Είδα τις Φώτο και αυτό πού βλέπω είναι να βάλεις καυστήρα πέλλετ με συμπιεστή καθαρισμού για να κάψεις τα πάντα.
Στην ουσία ο καυστήρα πέλλετ ανάβει τα πάντα με υγρασία όχι πάνω από τους 12% αλλά όταν τελαιώνει ο κύκλος λειτουργιας δεν μπορεί να καθαρίσει το σχαράκι από βαριά υπολύμματα που προέρχονται από κάκιστης ποιότητας πέλλετ αλλά με ένα κόπλερ συμπιεστή αέρος που ψεκάζει με μεγάλη πιεση α΄έρα στο σχαράκι δεν έχεις πρόβλημα και έτσι ξανανάβει το πέλλετ για νέο κύκλο λειτουργίας αρκετές φορές.
Οπότε ο καυστήρας πέλλετ με κόπλερ είναι μονόδρομος αναρτείται στη μπροστινή πόρτα τροφοδοσίας.

Αυτός είναι βιομάζας τον βάζω κ ησηχαζω??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως τον βλέπεις φιλε μου??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163497 από Angelospara
Είναι πόλη δυνατό νησί.. αυτό με τους πολιτικούς είναι μεγάλη κουβέντα και δεν φτάνει ολόκληρο φόρουμ να το αναλύσουμε.( Εγώ τον τελευταίο μήνα είμαι σε συγκεντρώσεις στο τεμπλονι τη μια στην Λευκίμμη την άλλη) αυτό που λες με το άγχος κ το κουβάλησα δεν πάει άλλο.ασε που αν φύγω όλη μέρα για δουλειά κ σβήσει η γυναίκα μου δεν θα τα καταφέρει να την ανάψει.και εγώ που λες θα πάω σε αν καυστήρα που να καίει τα πάντα αποτι βλέπω μιας κ εδώ υπάρχει άφθονη ενέργεια και σχεδόν τσάμπα ( το μόνο καλό ) να φανταστεις όταν ήρθα εδώ τον πρώτο χειμώνα δούλεψα σε ένα ελαιοτριβείο.ερχοταν ένα μπάζα δικό φορτηγό και έπαιρνε τον ελαιοπυρηνα και έδινε στον ιδιοκτήτη 80€ το οποιο το στραγγιζε και που πούλαγε το πυρηνέλαιο ( που είναι ακριβό) και μετά το πούλαγε πίσω σαν καύσιμη ύλη.αν δεν κάνω λάθος το μπαζαδικο χωραγε 30+ τόνους πυρήνα.και μου είπε ότι το δίνει απλά για να αδειάσει ο χώρος και ότι όποιος θέλει μπορεί να πάρει τσάμπα.μιλωντας με έναν γνωστό που εμπορεύεται λέβητες στερεών καυσίμων μου είπε ότι αν το στεγνώσεις και ας έχει το πυρηνέλαιο είναι ποιο αποδοτικό σε kw απλά δεν ξέρω αν κάνει καλό στο λέβητα αν κ έχω καταλάβει ότι το μαντέμι έχει μόνο θέμα.κρτα με ενήμερο για το τι θα πάρεις γτ εσύ είσαι ήδη ένα βήμα μπροστά από μένα που έχω καταντήσει μούτσος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163499 από louris1234

Angelospara έγραψε: Είναι πόλη δυνατό νησί.. αυτό με τους πολιτικούς είναι μεγάλη κουβέντα και δεν φτάνει ολόκληρο φόρουμ να το αναλύσουμε.( Εγώ τον τελευταίο μήνα είμαι σε συγκεντρώσεις στο τεμπλονι τη μια στην Λευκίμμη την άλλη) αυτό που λες με το άγχος κ το κουβάλησα δεν πάει άλλο.ασε που αν φύγω όλη μέρα για δουλειά κ σβήσει η γυναίκα μου δεν θα τα καταφέρει να την ανάψει.και εγώ που λες θα πάω σε αν καυστήρα που να καίει τα πάντα αποτι βλέπω μιας κ εδώ υπάρχει άφθονη ενέργεια και σχεδόν τσάμπα ( το μόνο καλό ) να φανταστεις όταν ήρθα εδώ τον πρώτο χειμώνα δούλεψα σε ένα ελαιοτριβείο.ερχοταν ένα μπάζα δικό φορτηγό και έπαιρνε τον ελαιοπυρηνα και έδινε στον ιδιοκτήτη 80€ το οποιο το στραγγιζε και που πούλαγε το πυρηνέλαιο ( που είναι ακριβό) και μετά το πούλαγε πίσω σαν καύσιμη ύλη.αν δεν κάνω λάθος το μπαζαδικο χωραγε 30+ τόνους πυρήνα.και μου είπε ότι το δίνει απλά για να αδειάσει ο χώρος και ότι όποιος θέλει μπορεί να πάρει τσάμπα.μιλωντας με έναν γνωστό που εμπορεύεται λέβητες στερεών καυσίμων μου είπε ότι αν το στεγνώσεις και ας έχει το πυρηνέλαιο είναι ποιο αποδοτικό σε kw απλά δεν ξέρω αν κάνει καλό στο λέβητα αν κ έχω καταλάβει ότι το μαντέμι έχει μόνο θέμα.κρτα με ενήμερο για το τι θα πάρεις γτ εσύ είσαι ήδη ένα βήμα μπροστά από μένα που έχω καταντήσει μούτσος.

Και εγώ φίλε μου ακόμη μούτσος είμαι απλά πάω για καπετάνιος..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Angelospara

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163505 από louris1234

etsa67 έγραψε: Είδα τις Φώτο και αυτό πού βλέπω είναι να βάλεις καυστήρα πέλλετ με συμπιεστή καθαρισμού για να κάψεις τα πάντα.
Στην ουσία ο καυστήρα πέλλετ ανάβει τα πάντα με υγρασία όχι πάνω από τους 12% αλλά όταν τελαιώνει ο κύκλος λειτουργιας δεν μπορεί να καθαρίσει το σχαράκι από βαριά υπολύμματα που προέρχονται από κάκιστης ποιότητας πέλλετ αλλά με ένα κόπλερ συμπιεστή αέρος που ψεκάζει με μεγάλη πιεση α΄έρα στο σχαράκι δεν έχεις πρόβλημα και έτσι ξανανάβει το πέλλετ για νέο κύκλο λειτουργίας αρκετές φορές.
Οπότε ο καυστήρας πέλλετ με κόπλερ είναι μονόδρομος αναρτείται στη μπροστινή πόρτα τροφοδοσίας.

Αυτός που βρήκα του λιτσακη βιομάζας γιατί πιστέυω ότι θα είναι πιο οικονομικά με πυρινα η πυρινοξυλο πως τον βλέπεις?? Σαν καυστήρα αξηζη??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163524 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Αλλαγή σε λέβητα ξύλου
etsa67 θέλω να σε ρωτήσω κάτι??

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ