Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56303 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

lef έγραψε: Αναφοράς συνέχεια για τη Cenehot....Γενικά η εικόνα που έχω είναι θετική, αν και απ'όσο καταλαβαίνω η CENEHOT κάνει πάνω κάτω ότι και κάθε άλλη σκούπα στάχτης στο όριο τιμής που την πήρα (75€), με την επιφύλαξη ότι το μεταλλικό φίλτρο μπορεί να προσφέρει μια εξτρα προστασία σε σχέση με τις συμβατικές σκούπες. Σε καμία περίπτωση π'αντως δεν αξίζει τα 135€ που ζητάνε τα μαγαζιά στην Ελλάδα.


Lef την Cenehot έχω και γώ ευχαριστώ για τα tips και θα γράψω και γώ σύντομα περιγραφή για τις αποδόσεις της . ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56341 από Giannis_Salonica
Απαντήθηκε από Giannis_Salonica στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Την CENEHOT παρήγγειλα και εγώ από το προτεινόμενο shop της Ιταλίας. Όταν την παραλάβω και την δοκιμάσω θα επανέλθω με τις εντυπώσεις μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56369 από stefar
Απαντήθηκε από stefar στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Αγόρασα την PowerPlus POWX305 από το Leroy Merlyn στα 50 ευρώ. Τεχνικά χαρακτηριστικά:
Τάση/συχνότητα: 220-240 V / 50 Hz.
Ισχύς εισόδου: 1000 W.
Όγκος δοχείου: 20 λίτρα.
Έυκαμπτος σωλήνας αναρρόφησης: 125 cm + αλουμινένιος σωλήνας 23 cm. Σύνολο: 148 cm.
Φίλτρο διπλού στρώματος.
Μόνο για κρύα στάχτη μικρότερη των 60 βαθμών.
Καθάρισα το τζάκι χωρίς κανένα πρόβλημα. Ρούφηξε και κάρβουνα μεγέθους μικρού καρυδιού. Πολύ καλές εντυπώσεις, δυνατό μοτέρ, φυσιολογικός θόρυβος (υποθέτω).
Στη συνέχεια θέλησα να τη δοκιμάσω χωρίς να την αδειάσω και έτσι καθάρισα τον λέβητα πέλλετ (μετά τρεις μέρες συνεχόμενης λειτουργίας). Η στάχτη ήταν πολύ. Η σκούπα ανταποκρίθηκε με καλό ρούφηγμα, αν και λίγο πιο αδύνατο απ' ότι στην αρχή. Όταν ο δείκτης έφτασε στο κόκκινο είχα τελειώσει. Δεν παρατήρησα καθόλου στάχτη στον αέρα ή μυρωδιά στάχτης. Άδειασα το καλάθι και έπλυνα το φίλτρο (αυτό συνιστάται από τον κατασκευαστή).
Θετικά:
Καλή ισχύς μοτέρ.
Καλός όγκος δοχείου.
Μεγάλο μήκος εύκαμπτου σωλήνα.
Δείκτης πληρότητας.
Πλενόμενο φίλτρο.
Αρνητικά:
Δεν έχει ροδάκια (εγώ προσωπικά δεν τα χρειάζομαι).
Δεν έχει ακροφύσιο για τις γωνίες (δανείστηκα ένα από μια παλιά ηλ. σκούπα και ταιριάζει γάντι)
Δεν έχει λειτουργία φυσίματος.
Συμπέρασμα: Για τα λεφτά της, νομίζω πως είναι μια καλή αγορά (η αξιοπιστία της θα φανεί στο μέλλον...).
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fotisbasm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56381 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
επειδη ετυχε να την δω ...εχει αλλη μια υποδοχη στην πανω μερια ...απο κει δεν φυσαει ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56413 από stefar
Απαντήθηκε από stefar στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

dimlyk έγραψε: επειδη ετυχε να την δω ...εχει αλλη μια υποδοχη στην πανω μερια ...απο κει δεν φυσαει ?

Φυσάει αλλά μάλλον δεν είναι για λειτουργία φυσιτήρα. Υποθέτω πως βγάζει τον αέρα από μέσα. Πάντως ο κατασκευαστής δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56467 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Άμα κουμπώνει ο σωλήνας εκεί, τότε είναι λειτουργία φυσητήρα! B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.147 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ