Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59313 από Akrit
Απαντήθηκε από Akrit στο θέμα Σκούπα στάχτης
Και εγώ σκούπα τις Wiltec πήρα με δυο φίλτρα.
Πολύ καλή για τα λεφτά της, αλλά μετά από κάποιο ατύχημα τα φίλτρα μας άφησαν χρόνους.
Μήπως ξέρει κάποιος που θα βρω να αγοράσω;

Ποτέ μην ρουφάτε στάχτη ζεστή μπορεί να έχει κάποιο καρβουνάκι μισο-αναμμένο και να έχετε το αποτέλεσμα
αυτό.








Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59599 από lef
Απαντήθηκε από lef στο θέμα Σκούπα στάχτης

alexx έγραψε: Λοιπών να ξεκινήσω με ένα μεγάλο ευχαριστώ προς τον fanis83 που είχε δίκιο για την σκούπα colorado στο makro!! Η ποιο χαμηλή τιμή στο internet ήτανε 104 και στο makro την πήρα με φ.π.α 74!! πολύ καλή διαφορά!!! η αλήθεια είναι ότι δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα, αλλά η κατασκευή μου φαίνεται πολύ έξυπνη για ζεστή σταχτή. δείτε και μονοί σας....


Από τις φωτογραφίες, μπορώ να πω ότι η colorato είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερη όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής από τη cenehot. Το πως κουμπώνει το μεταλλικό προστατευτικό, το χάρτινο φίλτρο, η ποιότητα του μεταλλικού φίλτρου, όλα δείχνουν σαφώς ποιό προσεγμένα.

Παρεμπιπτώντως η cenehot τελικά τραβάει πολύ καλά! Χθες την μπούκωσα μέχρι του σημείου που μάζεψε στάχτη μέχρι τη αρχή του σωλήνα απορρόφησης!!! Αυτό που έκανα ήταν να τραβάω τις στάχτες σε δόσεις, αφήνοντας το μηχανισμό να κρυώνει γιατί υπερθερμένεται αρκετά (λόγω της ζεστής στάχτης). Επίσης λόγω κατασκευής είναι δεδομένο ότι κατά τον καθαρισμό κάνει το χώρο γύρω της μαύρα χάλια, αλλά τουλάχιστον δουλεύει. Επιβεβαίωσα και το γεγονός ότι το εσωτερικό φίλτρο σκαλώνει στο εξωτερικό μεταλλικό, οπότε αν δεν προσέξεις κατά το την επανατοποθέτηση, το έσκισες :-(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59603 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σκούπα στάχτης
μια χαρα το σκουπακι του lidl παντα για σομπουλα ... 4 μερες καθαριζει χωρις καθαρισμα φιλτρου (δεν καθαριζω το τασακι της σταχτης)
και με την πατεντουλα για στενο ακροφυσιο ελυσα και τις οποιες δυσκολιες προσβασης μια και το δικο της ακροφυσιο ειναι αρκετα "χοντρο"




Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59617 από kostas tz
Απαντήθηκε από kostas tz στο θέμα Σκούπα στάχτης

casperhellas έγραψε: Το φίλτρο είναι καλά τοποθετημένο.. και όπως έγραψα και πριν δεν έχει κοπεί!
Θα αναγκαστώ να την πετάξω σε καμία γωνία και να μην την χρησιμοποιώ αν είναι να βγάζει τόσο στάχτη-σκόνη.
Φυσάω τη μύτη μου και βγαίνουν στάχτες φαντάσου τι ανέπνεα εκεί μέσα...

φιλε μου εχω ακρηβος την ιδια σκουπα και τη χρησιμοποιο μεσα στο σπιτι για μενα ειναι αστερι ουτε σκονι ουτε τιποτα απο οσα λες μια ελαφρια μυρουδια μονο οταν γεμιση,κατι δεν κανεις σωστα μαλον θελει πολυ προσοχη στην τοποθετησει του φιλτρου και οταν βαζεις το καπακι,μαλον το εχεις στραβοποιασει δεν εξηγιετε αλιος η εχει τρυπα που δεν την ειδες ελενξε τις ραφες!!!!!

Η πειρα ειναι μια χτενα που την αποκτας οταν εισαι πια φαλακρος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59650 από casperhellas
Απαντήθηκε από casperhellas στο θέμα Σκούπα στάχτης
Δεν ξέρω.. αύριο που θα τον καθαρίσω πάλι, θα κοιτάξω το φίλτρο και θα το τοποθετήσω καλά... να δω αν θα συνεχίσει να βγάζει...

Λέβητας Ferroli SFL 4 30Kw με καυστήρα Ferroli sun P7 7Κw
Οδηγίες Κατασκευαστή Ferroli - Ελληνικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59845 από alexx
Απαντήθηκε από alexx στο θέμα Σκούπα στάχτης
Τελικά η σκούπα colorato βγήκε παλικάρι με τάσης λιποθυμιάς!!!
Ρουφάει μια χαρά κανένα πρόβλημα στην αρχή μετά μπουκώνει το φίλτρο και δεν ρουφάει τίποτα,+ ότι σταματάει το μοτέρ από θερμικό!!(λιποθυμιά) παντός σε δοκιμή ζεστής σταχτής τα κατάφερε μια χαρά(παλικάρι), ρούφηξε σταχτή με ανέμενα καρβουνάκια και δεν κατάλαβε τίποτα!!! το πρόβλημα με το εύκολο μπούκωμα το είδα και στην αρχή του θέματος να το έχει και ο ΧΑΑΛΑΑΡΑΑ, και έβαλε δεύτερο φίλτρο, έτσι έκανα και εγώ πειραματικά με ένα τρύπιο φίλτρο που είχα :P και μου άντεξε ποιο πολύ!! θα πάω αύριο σε ένα μαγαζί να πάρω ένα καινούριο φίλτρο να κανό την τελική δοκιμή και θα σας πω τα αποτελέσματα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ