Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61684 από alexx
Απαντήθηκε από alexx στο θέμα Σκούπα στάχτης

alexx έγραψε: Τελικά η σκούπα colorato βγήκε παλικάρι με τάσης λιποθυμιάς!!!
Ρουφάει μια χαρά κανένα πρόβλημα στην αρχή μετά μπουκώνει το φίλτρο και δεν ρουφάει τίποτα,+ ότι σταματάει το μοτέρ από θερμικό!!(λιποθυμιά) παντός σε δοκιμή ζεστής σταχτής τα κατάφερε μια χαρά(παλικάρι), ρούφηξε σταχτή με ανέμενα καρβουνάκια και δεν κατάλαβε τίποτα!!! το πρόβλημα με το εύκολο μπούκωμα το είδα και στην αρχή του θέματος να το έχει και ο ΧΑΑΛΑΑΡΑΑ, και έβαλε δεύτερο φίλτρο, έτσι έκανα και εγώ πειραματικά με ένα τρύπιο φίλτρο που είχα :P και μου άντεξε ποιο πολύ!! θα πάω αύριο σε ένα μαγαζί να πάρω ένα καινούριο φίλτρο να κανό την τελική δοκιμή και θα σας πω τα αποτελέσματα!!!



Τελικά δεν έχω βρει ακόμα φίλτρο σε διαφορά μαγαζιά που έχω πάει,και καταλαλιά σε μια πρόχειρη λύση, να βάλω φίλτρο από απορροφητήρα(πολύ πρόχειρη ιδέα θα έλεγα) και όμως έχει αλλάξει τελείως η συμπεριφορά της σκούπας προς το καλύτερο!!! φαντάζομαι αν θα βρω και το φίλτρο που θέλω θα είναι μια χαρά!! θα ήθελα να συμπληρώσω ότι όση σταχτή και να τραβήξω με την σκούπα στην εξαγωγή του αέρα δεν βγαίνει το παραμικρό ούτε καν μυρίζει!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61718 από andros
Απαντήθηκε από andros στο θέμα Σκούπα στάχτης
Εγω πηρα την colorato 60€ απο το Makro. Ειναι 1200W και εχει ενα φιλτρο σαν πλαστικο που εφαρμοζει στον καδο και ενα υφασματινο στο μοτερ. Τραβαει σουπερ και δεν στομωνει απο την σταχτη. Επιτηδες την αφησα μια φορα χωρις να την καθαρισω για να δω αν θα τραβηξει την επομενη ή οχι. Κια τελικα τα πηγε μια χαρα. Τωρα την καθαριζω (αδειασμα και τιναγμα στα φιλτρα) καθε φορα που την χρησιμοποιω, δηλαδη καθε 6-7 ημερες. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61730 από alexx
Απαντήθηκε από alexx στο θέμα Σκούπα στάχτης

alexx έγραψε:

alexx έγραψε: Τελικά η σκούπα colorato βγήκε παλικάρι με τάσης λιποθυμιάς!!!
Ρουφάει μια χαρά κανένα πρόβλημα στην αρχή μετά μπουκώνει το φίλτρο και δεν ρουφάει τίποτα,+ ότι σταματάει το μοτέρ από θερμικό!!(λιποθυμιά) παντός σε δοκιμή ζεστής σταχτής τα κατάφερε μια χαρά(παλικάρι), ρούφηξε σταχτή με ανέμενα καρβουνάκια και δεν κατάλαβε τίποτα!!! το πρόβλημα με το εύκολο μπούκωμα το είδα και στην αρχή του θέματος να το έχει και ο ΧΑΑΛΑΑΡΑΑ, και έβαλε δεύτερο φίλτρο, έτσι έκανα και εγώ πειραματικά με ένα τρύπιο φίλτρο που είχα :P και μου άντεξε ποιο πολύ!! θα πάω αύριο σε ένα μαγαζί να πάρω ένα καινούριο φίλτρο να κανό την τελική δοκιμή και θα σας πω τα αποτελέσματα!!!



Τελικά δεν έχω βρει ακόμα φίλτρο σε διαφορά μαγαζιά που έχω πάει,και καταλαλιά σε μια πρόχειρη λύση, να βάλω φίλτρο από απορροφητήρα(πολύ πρόχειρη ιδέα θα έλεγα) και όμως έχει αλλάξει τελείως η συμπεριφορά της σκούπας προς το καλύτερο!!! φαντάζομαι αν θα βρω και το φίλτρο που θέλω θα είναι μια χαρά!! θα ήθελα να συμπληρώσω ότι όση σταχτή και να τραβήξω με την σκούπα στην εξαγωγή του αέρα δεν βγαίνει το παραμικρό ούτε καν μυρίζει!!!




εδώ αναφέρομε για το μοντέλο colorato clvc-1225sw
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61735 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σκούπα στάχτης
σε μαγαζια δεν νομιζω να βρεις απευθυνσου στην "αντιπροσωπεια" ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61828 από chdimis
Απαντήθηκε από chdimis στο θέμα Σκούπα στάχτης
Πολύ παίδεμα να μπει το φίλτρο.Με ζιλοτέιπ το έπιασα κι εγώ σε 3-4 σημεία γιατί την πρώτη φορά τραβούσε από σόπμα και σκορπούσε στο σαλόνι.
Γλέντια σε λεω...

Δημήτρης
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62841 από Akrit
Απαντήθηκε από Akrit στο θέμα Σκούπα στάχτης
Έχει κανένας κάνα νέο, τίποτα; Φίλτρα από την Wiltec που θα βρω ίδια;

Akrit έγραψε: Και εγώ σκούπα τις Wiltec πήρα με δυο φίλτρα.
Πολύ καλή για τα λεφτά της, αλλά μετά από κάποιο ατύχημα τα φίλτρα μας άφησαν χρόνους.
Μήπως ξέρει κάποιος που θα βρω να αγοράσω;

Ποτέ μην ρουφάτε στάχτη ζεστή μπορεί να έχει κάποιο καρβουνάκι μισο-αναμμένο και να έχετε το αποτέλεσμα
αυτό.








Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.167 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ