Μέτρα για την αιθαλομίχλη

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117692 από JGOUF
Απαντήθηκε από JGOUF στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη

electron έγραψε:

JGOUF έγραψε: ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΛΕΒΗΤΕΣ ΜΙΛΑΜΕ...ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΑΚΟΜΗ


@JGOUF Αν μπορεις μην γράφεις με κεφάλαια γιατι ειναι σαν να "φωνάζεις" αυτο που θελεις να πεις..

Επίσης τι εννοεις λέγοντας οτι "μιλαμε για τους ενεργούς λέβητες που καίνε πετρέλαιο"????
Το μετρό απο οτι εχω ακουσει εχει να κανει για την απαγόρευση καυσης σε τζακια τις περιόδους που θα εχει αυξημένους ρύπους πανω απο το ασχφαλες για τον πληθυσμό όριο. Επίσης να ξέρεις η θέρμανση ειναι δικαίωμα όχι ανάγκη!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117694 από JGOUF
Απαντήθηκε από JGOUF στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη

JGOUF έγραψε:

electron έγραψε:

JGOUF έγραψε: ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΛΕΒΗΤΕΣ ΜΙΛΑΜΕ...ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΑΚΟΜΗ


@JGOUF Αν μπορεις μην γράφεις με κεφάλαια γιατι ειναι σαν να "φωνάζεις" αυτο που θελεις να πεις..

Επίσης τι εννοεις λέγοντας οτι "μιλαμε για τους ενεργούς λέβητες που καίνε πετρέλαιο"????
Το μετρό απο οτι εχω ακουσει εχει να κανει για την απαγόρευση καυσης σε τζακια τις περιόδους που θα εχει αυξημένους ρύπους πανω απο το ασχφαλες για τον πληθυσμό όριο. Επίσης να ξέρεις η θέρμανση ειναι δικαίωμα όχι ανάγκη!!


σορι για τα κεφαλαια,γραφω γρηγοροτερα ετσι γιατι αποφευγω τουσ τονους.αυτο που εγραψα για τους λεβητες αφορουσε καποιον που εκρινε παραλογο ,οπως και ειναι ,να γινονται ελεγχοι σε ανενεργουσ λεβητες.και αν θεσ να βαλουμε προτεραιοτητες στα δικαιωματα θα εβαζα πρωτο τον υγιεινο καθαρο αερα και μετα την ζεστουλα που τοσο πολυ μου αρεσει κι εμενα.ειναι θεμα προτεραιοτητων.αυτο!οπως ειπα κι εγω πελετ καιω και δεν με συμφερει καθολου η εξελιξη τησ καταστασης χρηματικα αλλα πρεπει με καποιο τροπο να μειωθει η ρυπανση αλλιως ολοι μας θα εχουμε σοβαρες συνεπειες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117707 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
Jgouf

Δε ξερω αν τα ελληνικά σου ειναι καλα η κακα, αλλα στο ενα ποστ βαζεις μια "μελετη"?? "αρθρο"??? που μιλαει ΞΕΚΑΘΑΡΑ για "αστυνομια τζακιων" οπως λεει χαρακτηριστικά, και στο ΕΠΟΜΕΝΟ ποστ σου το οποιο και σου απαντω αμεσως μετα αρχιζεις τη θεμα περι παιδικου ασθματος κ.λ.π. τα οποια ΣΑΦΩΣ και δε προκαλουνται ΜΟΝΟ ( αν θες ) απο τα ΤΖΑΚΙΑ που ξαναλεω πραγματευεται το αρθρο που ΕΣΥ βαζεις...

ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ λοιπον να μην βλεπω ΚΑΜΙΑ συναφεια μεταξυ των 2... Το αν θα συνεχισεις τη συζητηση ή οχι ειναι δικη σου αποφαση.

Απο τα τζακια λοιπον κατεληξες στους "ενεργους λεβητες" οπως λες και δη πετρελαιου...

Σε παρακαλώ βρες μου το ΦΕΚ που για τους εφοριακους καταργει το ασυλο... οχι "διαβασα σε blog" ή οτιδηποτε αλλο. ΦΕΚ....
Το ποιος πως και γιατι καταπαταει το συνταγμα ναι ειναι μια αλλη ιστορία... που δεν εχει σχεση με την κουβεντα μας.

Οταν λοιπον μπλεκεις πραγματα ή να το πω αλλιως απο αλλου ξεκινας και αλλου καταληγεις, λυπαμαι αλλα εγω τουλαχιστον δε βγαζω ακρη τι θες να πεις....
Πως απο "απαγορευση τζακιων" φτασαμε σε ελεγχους πετρελαιου που ειναι στο υπογειο μονο εσυ το ξερεις...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117711 από JGOUF
Απαντήθηκε από JGOUF στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη

Fokion έγραψε: Jgouf

Δε ξερω αν τα ελληνικά σου ειναι καλα η κακα, αλλα στο ενα ποστ βαζεις μια "μελετη"?? "αρθρο"??? που μιλαει ΞΕΚΑΘΑΡΑ για "αστυνομια τζακιων" οπως λεει χαρακτηριστικά, και στο ΕΠΟΜΕΝΟ ποστ σου το οποιο και σου απαντω αμεσως μετα αρχιζεις τη θεμα περι παιδικου ασθματος κ.λ.π. τα οποια ΣΑΦΩΣ και δε προκαλουνται ΜΟΝΟ ( αν θες ) απο τα ΤΖΑΚΙΑ που ξαναλεω πραγματευεται το αρθρο που ΕΣΥ βαζεις...

ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ λοιπον να μην βλεπω ΚΑΜΙΑ συναφεια μεταξυ των 2... Το αν θα συνεχισεις τη συζητηση ή οχι ειναι δικη σου αποφαση.

Απο τα τζακια λοιπον κατεληξες στους "ενεργους λεβητες" οπως λες και δη πετρελαιου...

Σε παρακαλώ βρες μου το ΦΕΚ που για τους εφοριακους καταργει το ασυλο... οχι "διαβασα σε blog" ή οτιδηποτε αλλο. ΦΕΚ....
Το ποιος πως και γιατι καταπαταει το συνταγμα ναι ειναι μια αλλη ιστορία... που δεν εχει σχεση με την κουβεντα μας.

Οταν λοιπον μπλεκεις πραγματα ή να το πω αλλιως απο αλλου ξεκινας και αλλου καταληγεις, λυπαμαι αλλα εγω τουλαχιστον δε βγαζω ακρη τι θες να πεις....
Πως απο "απαγορευση τζακιων" φτασαμε σε ελεγχους πετρελαιου που ειναι στο υπογειο μονο εσυ το ξερεις...


Το θέμα αναφέρεται στο άρθρο 25 του Κώδικα Φορολογικών Διαδικασιών το οποίο φέρει τον τίτλο «είσοδος σε εγκαταστάσεις».
και μια πανεπιστημιακη εργασια πανω στο θεμα με επιβλεψη καθηγητη πανεπιστημιου και σχετικη βιβλιογραφια
σελ12,13 www.greeklaws.com/pubs/uploads/2936.pdf
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117713 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
Για την "ταμπακιερα" ουτε κουβεντα.... B)

Οκ ας παμε λοιπον στο νομικό του πραγματος και διαβαζω απο την εργασια που εβαλες το λινκ..

Λοιποί περιορισμοί
Όπως ήδη ειπώθηκε, ο μόνος συνταγματικός περιορισμός είναι η έρευνα κατ’
οίκον. Ωστόσο, υπάρχουν και άλλοι λιγότερο επαχθείς περιορισμοί που δεν
προβλέπονται στο Σύνταγμα και δεν εντάσσονται στην υποχρέωση της παρουσίας
δικαστικών λειτουργών. Πρόκειται για τους ελέγχους και τις επιθεωρήσεις. Οι ένοικοι
πρέπει να αποδέχονται την είσοδο στην κατοικία τους προκειμένου να διεξαχθούν
υγειονομικοί, φορολογικοί ή άλλου είδους επαγγελματικοί έλεγχοι. Η Διοίκηση δεν
μπορεί να διεξάγει τους παραπάνω ελέγχους αυθαίρετα αλλά θα πρέπει να προβλέπονται
ρητώς από σχετικό νόμο
. Νόμος ορίζει το χρόνο, τον τόπο και τον τρόπο διεξαγωγής των
ελέγχων αλλά και τους λόγους για τους οποίους θα πρέπει να πραγματοποιηθούν. Και σε
αυτές της περιπτώσεις θα πρέπει να τηρείται η αρχή της αναλογικότητας. Επιτρέπονται
συνεπώς έλεγχοι και επιθεωρήσεις οσάκις η διεξαγωγή τους είναι όντως αναγκαία και
τελεί σε εύλογη σχέση με τον επιδιωκόμενο σκοπό.

Φανταζομαι αυτο το κομματι εννοεις καθως τα προηγουμενα ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ παρουσια δικαστικου λειτουργου
Συζηταμε λοιπον τα bold
Οι ενοικοι πρεπει να αποδεχονται. Ε δεν αποδεχονται... ή αν θες προσποιουνται οτι δεν ειναι εκει και δεν ανοιγουν... χωρις ΠΛΕΟΝ παροντα δικαστικό λειτουργο ισον αδιεξοδο...

"να προβλεπονται ρητως απο το νομο" οοοοοοταν με το καλο τον δουμε το συζηταμε αν και η διαισθηση μου θα ειναι ενα ανεφαρμοστο ΠΡΑΚΤΙΚΑ πλαισιο.

"το χρονο" αυτο μου κανει οτι ή οτι θα πρεπει ή να με εχουν ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ οτι θα ερθουν ή να υπαρχει στο νομο χρονικό πλαισιο του τυπου... 9-5 ας πουμε.. Βλακωδες ξανα διοτι... εκεινη την ωρα δε θα καιω στο τζακι ντιβαλοκασελες και παλετες....

"τροπο διεξαγωγης" εγω κι αν γελαμε.
α. Για τζακια που ηταν ξαναλεω το αρθρο θα πρεπει να ανεβουν στην καμιναδα δεν γινεται αλλιως...
β. θα... πρεπει το τζακι να καιει!!!!!!!! ε??? θα περιμενουν να το αναψω????
γ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΠΑΛΛΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΨΙΜΟ - ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ - ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΙΚΟΝ ΕΡΕΥΝΑ συμφωνα με αυτα που οριζει το κειμενο που εσυ η ιδια εβαλες...
δ. θα..... παρουν δειγματα απο τα καρβουνα να δουν τι.... εχω καψει?????

Αρα λοιπον επανερχομαι και λεω οτι ελεγα και στην αρχη.
το ολο "σκεπτικο" ειναι της πλακας και πρακτικά ανεφαρμοστο, για λογους που ηδη εχω αναφερει.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117714 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
επειδη κοιταξα ΚΑΙ το κωδικα φορολογικών διαδικασιών πεταξες ΜΕΓΑΛΗ μπαρουφα γιατι στο αρθρο 25 που μνημονευεις εσυ η ιδια η παραγραφος 3 σου χαλαει ΚΑΘΕ επιχειρημα

3. Ο επιτόπιος φορολογικός έλεγχος διενεργείται στις εγκαταστάσεις του φορολογούμενου κατά το επίσημο ωράριο λειτουργίας της Φορολογικής Διοίκησης. Η Φορολογική Διοίκηση δύναται να διενεργεί επιτόπιο φορολογικό έλεγχο και εκτός του επίσημου ωραρίου εργασίας εφόσον απαιτείται από το είδος των δραστηριοτήτων του φορολογούμενου. Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να γίνεται ειδική μνεία στην εντολή φορολογικού ελέγχου. Η είσοδος στην κατοικία του φορολογούμενου επιτρέπεται μόνο με εντολή του αρμόδιου Εισαγγελέα.

Ουδεν σχολιον..........

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ