Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25465 από Τάκης

tazakos έγραψε: πέρισυ στα πλαίσια ανακαίνισης έκανα χρήση του προγράμματος κ εγώ...έκανα ωστόσο κ μια λάθος επιλογή...δεν συμπεριέλαβα την εξωτερική μόνωση κ της ταράτσας.

Ξέρει κανείς αν θα μπορούσα να κάνω συμπληρωματική? μάλλον όχι ε? καλά θα ήταν γμτ!


Ποτέ μη το βάζεις κάτω. Κάνε ερώτηση στο ΥΠΕΚΑ (210-6969813) ή στην τράπεζα. Φαντάζομαι ότι αν εξοφλούσες εφάπαξ το προηγούμενο δάνειο ίσως να γίνεται.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27229 από γιαννης-δραμα
Χθες με πηρε τηλεφωνο ο ενεργειακος επιθεωρητης και μου ζητησε ενα χαρτι απ το κτηματολογιο,ετσι σημερα εστειλα την γυναικα μου εκει,οπου εκει της ζητησαν ενα αλλο χαρτι(αποδεικτικο υποβολης δηλωσης)και να παω αυριο γιατι το συστημα σημερα ητανε off.
Ε λοιπον το βρηκα κι αυτο και αυριο παω να τελειωσω την δουλεια με το κτηματολογιο και βουρ στον ενεργειακο επιθεωρητη να μου δωσει τον ετοιμο φακελο(πρωτα ο θεος)και την αλλη μερα καταθετω τα χαρτια.
Αντε να δουμε τι αλλο θα μας ζητησουν? :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27701 από Janluca.
6 μήνες από προέγκριση μέχρι την τελική έγκριση.
4 μήνες εργασίες
1 μήνα τελική επιθεώρηση κατάθεση τελικών ποσών στους προμηθευτές και έναρξη πληρωμής δανείου.
Αλλαγή κουφωμάτων. προσθήκη θέρμανσης και ηλιακού.Το σπίτι στην Χαλκιδική. Η διαδικασία άρχισε από πέρυσι τον Ιούνιο και τελείωσε φέτος τέλη Απριλίου.
Αξίζει και όποιος χρειάζεται αλλαγές να το προχωρήσει άμμεσα. Το νερό έχει από καιρό μπει στο αυλάκι και όλοι πια έχουν εμπειρία στο θέμα (τράπεζες, προμηθευτές)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27959 από γιαννης-δραμα

γιαννης-δραμα έγραψε: Χθες με πηρε τηλεφωνο ο ενεργειακος επιθεωρητης και μου ζητησε ενα χαρτι απ το κτηματολογιο,ετσι σημερα εστειλα την γυναικα μου εκει,οπου εκει της ζητησαν ενα αλλο χαρτι(αποδεικτικο υποβολης δηλωσης)και να παω αυριο γιατι το συστημα σημερα ητανε off.
Ε λοιπον το βρηκα κι αυτο και αυριο παω να τελειωσω την δουλεια με το κτηματολογιο και βουρ στον ενεργειακο επιθεωρητη να μου δωσει τον ετοιμο φακελο(πρωτα ο θεος)και την αλλη μερα καταθετω τα χαρτια.
Αντε να δουμε τι αλλο θα μας ζητησουν? :unsure:

Σημερα κατεθεσα τα χαρτια(αιτησης,ΠΕΑ κτλ.)στην τραπεζα και μου ειπαν οτι σε δυομιση βδομαδες θα μας απαντησουν αν εγκρινεται αρχικα το προγραμα,εαν εγκριθει στελνουμε παλι καποιες αιτησης στο υπουργειο αυτη την φορα και περιμενουμε(αρκετα μαλλον)να μπουμε στις λιστες(μας ειδοποιει η τραπεζα)και μετα να υπογραψουμε την δανειακη συμβαση!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27996 από Tsimp
Γιάννη σε ποια τράπεζα πήγες, γιατι εγω στην ΕΤΕ μου είπαν μετά απο εναμιση μήνα θα με πουν για την προέγγριση και πήγα την προέγούμενη εβδομάδα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28040 από foxsat
Γεια.
Πριν μερες με φωναξαν απο την τραπεζα και υπεγραψα κατι χαρτια.Οταν τα διαβασα ελεγε οτι η αιτηση μου ειναι καταρχην επιλεξιμη.Ρωτησα να μπορω με αυτη την υπογραφη να αρχισω τις εργασιες.Η υπαλληλος μου πως ναι ββεβαια.Αλλα καπου στο χαρτι λεει οτι δεν ειναι η τελικη αποφαση και θα ακολουθησει και ακομη ενας ελεγχος.
Τι λετε εσεις υπαρχει περιπτωσει να μην περασει η αιτηση μου το τελικο σταδιο?
Και αν ναι ποσο καιρο θελει ακομη μετα την υπογραφη της καταρχην απιλεξιμοτητας της αιτησης να γινει η καταθεση στον εργολαβο?
Ρωταω μην τυχων ξεκινησω και εχουμε τιποτε αρνητικες εξελιξεις και βρεθω χρεωμενος.
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ