Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46072 από gounoman
έχω ήδη ανοιχτό παλαιό τζάκι που δεν κάνει τίποτε, και έλεγα λόγω προγράμματος να έβαζα και τζάκι ενεργεικό εξ αρχής (γκρέμισμα - τοποθέτηση νέου) forte edicamin κια συνάμα και λέβητα βιομάζας pelletech 25.Για νά είμαι φουλ ανεξάρτητος απο κεντρικό λέβητα πετρελαίου.νομίζω ότι το τζάκι λόγω του ότι έχω ξύλα θα με ικανοποεί περοσσότερο.και ας μήν ζεσταίνονται αρκετά τα 3 υπνοδωμάτια που έχω. Η απόσταση απο τζάκι στα 2 υπνοδωμάτια είναι περίπου 6 μέτρα, έτσι δέν πιστέυω να φτάνει εκεί ο αθερμαινόμενος αέρας έστω και με αεραγωγούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46076 από niknik

gounoman έγραψε: ...
...
Η απόσταση απο τζάκι στα 2 υπνοδωμάτια είναι περίπου 6 μέτρα, έτσι δέν πιστέυω να φτάνει εκεί ο αθερμαινόμενος αέρας έστω και με αεραγωγούς.


Όχι ότι είμαι υπέρ του τζακιού, αλλά με μονωμένους αεραγωγούς με διπλά τοιχώματα φτάνει.

niknikΣΤΟautomΤΕΛΕΙΑteitheΤΕΛΕΙΑgr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46080 από gounoman
όπωσ φαίνεται στο σχέδιο εκέι που γράφει β1 στο πάνω διαμέρισμα αριστερά απο τα 2 παράθυρα που φαίνονται(έχω βεραντάκιάχρηστο) θα΄τοποθετούσα τον λέβητα pelletech 25 και θα έβγαζα σωλήνες απο πάνω πίσω γωνία αριστερά που είναι ο κονέκτορας των καλοριφέρ απόσταση περίπου 25 μέτρα. τι λές αστέρη? δεν θά έχω κάποιες απωλειες?
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by gounoman.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46098 από Asteris
Θα έχεις. Αλλά μπορείς να μονώσεις τις σωλήνες με 2 στρώσεις αρμαφλέξ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gounoman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46185 από erimitis
φιλε μαλλον δεν κυκλοφορεις αρκετα στην αγορα.Ανεξαρτητα τι λεει η τραπεζα εσυ μπορεις να τα κανεις και τα δυο.Μην λεω παραπανω.Εισαι και πατριδα.Απο αγιασο ειμαι φιλε
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46303 από gounoman
erimitri . στε'ιλε ε- μαιλ να τα πουμε Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ