Ηλεκτρονικοί θερμοστάτες χώρου

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75542 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Ηλεκτρονικοί θερμοστάτες χώρου

tzistsam έγραψε: Νίκο δεν με είπες. Πως συμπεριφέρεται ο θερμοστάτης? Εχεις αναβοσβησίματα συχνά? Πως σε φάνηκε σε λειτουργία?


Προς το παρόν δεν έχει πολλά αναβοσβησίματα αλλά δεν είναι κριτήριο αυτό γιατί δεν κάνει καθόλου κρύο Ηλία και δε μπορώ να καταλάβω σίγουρα για να τον ρυθμίσω κιόλας.Μου αρέσει πολύ που έχει πολλές αυτόματες λειτουργίες .

-Comfort Mode
-Anti-frost Mode
-Night Mode

+2ημερήσια προγράμματα να τον ρυθμίζεις εσύ για τις ώρες που υπολογίζεις πως θα είσαι σπίτι τα οποία μόλις μπώ σε ένα πρόγραμμα ,θα τα φτιάξω και ελπίζω να ξενοιάσω και να αντικαταστήσω και τον κάτω θερμοστάτη σιγά-σιγά με έναν ίδιο ;)

Πάντως ο Dimlyk είχε απόλυτο δίκιο για άλλη μιά φορά !! Βρήκα καινούργιο παιχνίδι !! :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75586 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Ηλεκτρονικοί θερμοστάτες χώρου
εγώ με τη χρήση αυτών των προγραμμάτων βάζω την αντλία να ανοίγει στις 12 το μεσημέρι μέχρι τις 6 το απόγεμα και το βράδυ από τις 1 μέχρι τις 8 το πρωί, ώστε σίγουρα να δουλεύει η Α/Θ τις ώρες του μειωμένου τιμολογίου.

και για τις ώρες από 3-5 έχω προγραμματίσει την αντλία να δίνει 50 βαθμούς νερό στο πάτωμα ενώ τις υπόλοιπες ώρες 40 βαθμούς. για καλύτερο COP τις ώρες που δεν έχω μειωμένο τιμολόγιο ή και το βράδυ που έχει έξω χαμηλή θερμοκρασία
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75687 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Ηλεκτρονικοί θερμοστάτες χώρου
Εγω εδώ και σχεδόν 2 μήνες που τον έχω τον έχω στο comfort διότι κυρά και παιδί είναι ως επί των πλείστων στο σπίτι οπότε ... ίσως τον προγραμματίσω να ανάβει στις 7 και να σβήνει στις 23.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #88379 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Ηλεκτρονικοί θερμοστάτες χώρου
Ο REV 13 εχει ρυθμηζωμενο διαφορικο? Εκτος απο το pid μπορει να δουλεψει και απλα[on of]. Εχει καπια φωτινη ενδειξη οταν δινει εντολη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141425 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Ηλεκτρονικοί θερμοστάτες χώρου
Καλησπερα σε ολους!!

Αυριο θα παω να παρω τον συγκεκριμενο θερμπστατη: AUBE TH 136 (εκτος αν καποιος με αποθαρρυνει...)

Τα κριτηρια ειναι τα εξης:

1) Ακουγεται οτι οι AUBE ειναι οι κορυφαιοι θερμοστατες

2) Λειπω συνεχως απο το σπιτι κ θελω το απογευμα να αναβει κατα τις 7:00, ωστε στις 8:00 να κανει μπανιο ο μικρος..., κ κατα τις 11:00 να κλεινει με οριο στους 19ο.

3) το πρωι να ανοιγει κατα τις 6:30 για καμια ωρα

4) επειδη εχω μηχανικο θερμοστατη siemens, νομιζω πως θα εχω κ εξοικονομηση (η aube λεει 25%)

Εχει καποιος τον συγκεκριμενο θερμοστατη;;;

Ποια ειναι η γνωμη σας;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151490 από seventh_heaven
Jole καλημέρα.

Τον αγόρασες τελικά τον Aube;

Τον έχω κι εγώ στα υπόψιν για αντικατάσταση ενός μηχανικού Siemens που έχω και θα ήθελα να σε ρωτήσω εντυπώσεις από τη λειτουργία του. Είσαι ευχαριστημένος από την ακρίβεια στη διατήρηση θερμοκρασίας και τη χρήση του προγραμματισμού; Εν τέλει είδες οικονομία στην κατανάλωση;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ