Θέρμανση για μικρό χώρο;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44177 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Θέρμανση για μικρό χώρο;
Στέργιο αυτοί κάτι ψιλοκάνουν.

Μια με γάιδαρο να δω, να μην κάνει τίποτα ο άρχοντας λέμε! :lol: :whistle:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44365 από k2r2
Απαντήθηκε από k2r2 στο θέμα Απ: Θέρμανση για μικρό χώρο;
Η κοπέλα μου ανέφερε πως θα χρησιμοποιεί την πηγή θέρμανσης 1 ώρα το πρωϊ πριν φύγει από το σπίτι και έπειτα το βράδυ 2 ώρες πρπ. Στα μαγαζιά της πρότειναν convector. Να δώσουμε το οκ? :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44376 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Απ: Θέρμανση για μικρό χώρο;

k2r2 έγραψε: Η κοπέλα μου ανέφερε πως θα χρησιμοποιεί την πηγή θέρμανσης 1 ώρα το πρωϊ πριν φύγει από το σπίτι και έπειτα το βράδυ 2 ώρες πρπ. Στα μαγαζιά της πρότειναν convector. Να δώσουμε το οκ? :lol:


Νομίζω πως δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή ... Ζεσταίνουν γρήγορα το χώρο

Οσον αφορά τις άλλες λύσεις , είναι για συνεχή χρήση ... εφόσον δεν βρίσκεται συνέχεια εκεί δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει πιο ακριβές λύσεις ...

Απλά συμπληρωματικά θα πρότεινα και μία ηλεκτρική κουβέρτα , κάνει μεγάλη διαφορά για την νύχτα ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44423 από k2r2
Απαντήθηκε από k2r2 στο θέμα Απ: Θέρμανση για μικρό χώρο;
Νίκο, ευχαριστώ :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155061 από George K
Απαντήθηκε από George K στο θέμα Θέρμανση για μικρό χώρο;
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να ρωτήσω την συμβουλή σας. Μένω νομό Αττικής στα βόρεια προάστια. Αναγκάστηκα να γυρίσω στο πατρικό μου, ένα δώμα περίπου 35 τετραγωνικών. Βρίσκεται στην ταράτσα στον 4ο όροφο και δεν το κλείνει τίποτα γύρω γύρω (εννοώ δεν έχει κάποιο άλλο διαμέρισμα ή πολυκατοικία να κόβει τον αέρα). Δεν με πολύ ένοιαζε το ζήτημα της θέρμανσης, διότι οι περισσότερες ώρες ήταν στην εργασία μου και στις υποχρεώσεις. Τελευταία όμως έτυχε να απολυθώ, και πλέον οι ώρες τις οποίες κάθομαι στο δώμα είναι πολλές. Καθόσον ψάχνω δουλεία αποκλειστικά μέσω του διαδικτύου, και επιπλέον σπουδάζω στο ΕΑΠ, πράγμα που σημαίνει αρκετή μελέτη. Όμως το κρύο δεν παίζεται... :) Έχω μια σόμπα με ρεύμα, η οποία το μόνο που κάνει είναι πιο πλούσια την ΔΕΗ. Σκέφτομαι ή για μια kerosun, ή για μια αερόθερμη pellet μέχρι 6kw. Αυτό που με προβληματίζει, είναι ο συνδυασμός κόστος - απόδοσης, και το κόστος λειτουργίας σε βάθος χρόνου.
Ποιά είναι η γνώμη σας, σχετικά με το κόστος και την απόδοση, με δεδομένο τις πολλές ώρες λειτουργίας τους;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155062 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θέρμανση για μικρό χώρο;
η κεροσαν ζεσταινει γρηγορα αλλα και μυριζει και κυριως στοιχιζει περισσοτερο σχεδον απο το ρευμα .
αν θες ν αποφυγεις την φασαρια των ξυλοκαυσιμων η λυση ειναι κλιματιστικο με οτι κακα εχει και κοστος χρησης ισως το φτηνοτερο . απο κει και περα πελλετοσομπα ξυλοσομπα η τζακι θεμα αρχικου κοστους και θεμα του ποση ασχολια ζητας με την περισσοτερη ναχουν τα ξυλα .προσοχη ομως στην ισχυ τα 6 σε πελλετ στην πραξη ειναι 5 .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": George K

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ