Θέρμανση στις εποχές των "Ισχνών Αγελάδων"

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65886 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
... και φυσικά συμφωνώ μαζί σου πως είναι πολύ δύσκολο ν αλλάξουν όλα σε μιά και μόνο γενιά. Αυτό όμως δεν μπορεί ν αποτελεί άλλοθι ώστε να μη γίνεται καμιά προσπάθεια για αλλαγή, επιζητώντας το "τέλειο" ... ή το "τίποτα"....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65908 από theoilia
Κάτι όχι και τόσο άσχετο. Φίλος καθηλωμένος σε αναπηρικό καροτσάκι αναγκάζετε να φύγει για Βέλγιο γιατί εκεί ξέρει πως την διαφορετικότητα του θα την σεβαστούν. Εδώ; Εύχομαι κανένας από μας να μην χρειαστεί να μετακινηθεί σε μια οποιαδήποτε ελληνική πόλη με αμαξιδιο, είναι αδύνατον γιατί όλοι εμείς οι νεοέλληνες έχουμε απολέσει κάθε έννοια μέτρου και πολιτισμού.Δεν ενδιαφερόμαστε καθόλου για τους άλλους που ζουν μαζί με μας.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65924 από vag1234
Το γραφείο μου είναι απέναντι από το ΚΕΠ οπου υπάρχει ράμπα αναπήρων..

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσα 'γαϊδούρια' παρκάρουν εμπρός από την ράμπα αναπήρων καθημερινά για να μην χρειαστεί να περπατήσουν 100 μέτρα..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65928 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

vag1234 έγραψε: Το γραφείο μου είναι απέναντι από το ΚΕΠ οπου υπάρχει ράμπα αναπήρων..

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσα 'γαϊδούρια' παρκάρουν εμπρός από την ράμπα αναπήρων καθημερινά για να μην χρειαστεί να περπατήσουν 100 μέτρα..


Άφησε τους ένα σημείωμα " Είμαι ανάπηρος, σ ευχαριστώ γιατί γύρισα χάρη σε σενα σπίτι μου και δε μπόρεσα να κάνω τη δουλειά που με δυσκολία μπορώ. Εύχομαι να μη φτάσεις στη θέση μου.."

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65941 από klaz
εξαιρετικο αρθρο,εξαιρετικες σκεψεις υγιους ανθρωπου προβληματισμενου οπως και σχεδον ολοι μας.

ισως απο θεμα τυχης ισως απο απλη προνοητικοτητα,εδεησα να μονωσω το σπιτι μου φετος το καλοκαιρι.δεν σας κρυβω πως με οτι και να δοκιμασω να ζεσταθω,κανω οικονομια.ειτε με καποια ελαχιστα λιτρα πετρελαιου που εμειναν απο περσι,ειτε με ρευμα απο αιρκοντισιον,φετος θεωρω πως επιασα το πρωτο λαχνο στο λαχειο.

και με μια εξτρα μονωση ζελατινας στο μπαλκονι ακομη περισσοτερο κερδος στην θερμανση μου.
οσο για τα μεγαλα σπιτια,παντα τα ζηλευα τα περισσοτερα τετραγωνικα,αλλα οχι πια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65943 από stergiosbik
2003 φθινοπωρο.Το θυμαμαι σαν τωρα.
Πηγαινοντας για δουλεια βλεπω τυπο να παρκαρει σε παρκινγκ αναπηρου.
Διαλογος....
-Μπραβο σου που παρκαρεις σε παρκινγκ αναπηρου!
-Εσυ τι ζορι τραβας?
-Αν ειχες αδελφο αναπηρο οπως εγω(πακετο) θα τραβουσες το ιδιο ζορι με μενα!

Δεν ειπε τιποτα.Προφανως ντραπηκε.
Μπηκε ξανα στο αυτοκινητο κ εφυγε.
Πεστε μου αν εχετε δει ποτε σε οποιοδηποτε μεγαλο πολυκαταστημα τις θεσεις αναπηρων να ειναι κενες! :(
Δυστυχως η κριση στην Ελλαδα ειναι πρωτιστως ηθικη κ μετα οικονομικη. :angry:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ