Σύνδεση θερμοστάτη με ηλεκτροβάνα: ο κυκλοφορητής δουλεύει όταν είναι κλειστή;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84574 από karamb22
καλησπερα!!εχω μια ερωτηση για τους πιο εξηδικευμενους..εχω συνδεσει τον θερμοστατη χωρου να κοβει την ηλεκτροβανα.ο κυκλοφοριτης ειναι πριν την ηλεκ/βανα.αν ο κυκλοφοριτης δουλευει και η ηλεκ/βανα ειναι κλειστη εχει φοβο να κεει???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84585 από GT
Καταρχήν είμαι άσχετος και όχι εξειδικευμένος. :P

Την ίδια συνδεσμολογία έχω και εγώ (σε πετρελαιολέβητα) και ο κυκλοφορητής λειτουργεί μόνο όταν ανοίξει κάποια ηλεκτροβάνα.

Να δώσεις όμως βάση σε αυτά που θα σου πουν οι γνώστες, εγώ στο ανέφερα απλά ενδεικτικά. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84588 από agge72

karamb22 έγραψε: καλησπερα!!εχω μια ερωτηση για τους πιο εξηδικευμενους..εχω συνδεσει τον θερμοστατη χωρου να κοβει την ηλεκτροβανα.ο κυκλοφοριτης ειναι πριν την ηλεκ/βανα.αν ο κυκλοφοριτης δουλευει και η ηλεκ/βανα ειναι κλειστη εχει φοβο να κεει???



Αυτο δεν ειναι σωστο θα πρεπει να φωναξης υδραυλικο να σου αλαξη την υδραυλικη συνδεση και αν κατεχει την ηλεκτρολογικη συνδεση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84596 από karamb22
δηλαδη τι πρεπει να μου αλλαξει στην υδραυλικη και τι στην ηλεκτρολογικη?την ηλεκτρολογικη θα την αναλαβω εγω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84598 από dimlyk
ο κυκλοφορητης σου δηλ δουλευει με κλειστη την ηλεκτροβανα ? ...η το ερωτημα ειναι θεωρητικο ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84607 από agge72
Για να ειναι ενταξη θα πρεπει μετα τον κυκλοφορητη να υπαρχει β.διαφορικης και μετα η ηλεκτροβανα.
Οταν ο θ.χ κλειση την ηλεκτροβανα και τα νερα του λεβητα ειναι ζεστα ο κυκλοφ.δουλευη και τα
επιστρεφη στα κρυα.Σε πολλα λεβητοστασια που το μποιλερ ειναι κοντα κανουμε το μπαιμπας μεσο του
μποιλερ.Με αυτους τους τροπους προστατεβουμε το λεβητα απο υπερθερμανση και τον κυκλοφ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ