Πρόβλημα με εξισορρόπηση θερμαντικών σωματων

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112439 από mpampis
Γιατί δεν τα βγάζεις να τα καθαρίσεις (να τα πλύνεις) εσωτερικά και μετά αν δεν ζεσταθούν προχωράς και παραπέρα; μπορεί να είναι βουλωμένα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112440 από str1979

dimlyk έγραψε: οταν κανεις κινησεις θα τις κανεις μια μια
για πιο σβελτα κλεισε ολα τα σωματα κι ασε ανοιχτα αυτα τα 2 κι ισως αλλο ενα
σ αυτη την φαση μπορεις να δοκιμαζεις και τις ταχυτητες του κυκλοφορητη αν και δεν νομιζω να βγαλεις ακρη μ αυτες ...αν δεν ζεσταθουν σ αυτη την κατασταση τοτε υπαρχει προβλημα
ααν ετσι ζεσταθουν τοτε αρχιζεις κι ανοιγεις απο λιγο ενα-δυο απ τ αλλα σωματα
στο ειπα απ την αρχη οτι η διαδικασια ειναι χρονοβορα αλλα θελει και να προχωρας βημα βημα


Θα το δοκιμασω αυριο αν και οπως εχω γραψει το εχω δοκιμασει οταν λειτουργουσα το τζακι και ζεστενοντουσαν κανονικα.

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112442 από str1979

mpampis έγραψε: Γιατί δεν τα βγάζεις να τα καθαρίσεις (να τα πλύνεις) εσωτερικά και μετά αν δεν ζεσταθούν προχωράς και παραπέρα; μπορεί να είναι βουλωμένα.


και εμενα εκει παει το μυαλο μου αλλα γιατι αυτα τα 2 συγκεκριμενα? τυχη?
Ηθελα αυτη ειναι η εσχατη λυση μιας και ειναι η πιο μπελαλιδικια.
Το θεμα ειναι οτι ζεστο νερο παει στα σωματα οποτε το "βουλωμα" αν τελικα ειναι αυτο το προβλημα θα ειναι στο κατω μερος στην εξοδο του σωματος οποτε και δεν θα αφηνει το νερο να κανει ελευθερη επιστροφη στον συλλεκτη και οχι απο τον συλλεκτη μεχρι το σωμα.

Θα κανω οτι δοκιμες μου εχουν πει τα παιδια και αν παλι δεν βγαλω καποιο ασφαλες συμπερασμα τοτε παμε για πλυσιμο...

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112443 από dimlyk
το θεμα δεν ειναι να δεις μονο αν ζεσταινονται ...αλλα να τα κανεις ολα να ζεσταινονται ομοιομορφα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112458 από jnet
Μια απο τις λύσεις που την εχω κανει και εγώ στο σπίτι μου είναι οτι την μια παροχή την οδηγείς με χαλκοσωληνα κατω από το σωμα μεχρι την αλλη μεριά. Ετσι επιτυγχανεται καλύτερη κυκλοφορία.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112476 από rivol
Αυτός είναι ο ποιο αποδοτικός τρόπος σύνδεσης σωμάτων και μάλιστα σε σώματα χαμηλά και μεγάλου μήκους επιβάλλεται.

Εγώ πάντως έχω την αίσθηση ότι κάτι έχει μπει ανάποδα στους διακόπτες. Αυτοί οι διακόπτες μπορούν να δουλεύουν και αντίστροφα αλλάζοντας φορά στο εξάρτημα που έχουν εσωτερικά, μπορεί δηλαδή η παροχή να γίνει και επιστροφή ανάλογα την ρύθμιση του διακόπτη.

Μπορείς να ελέγξεις με το που πάρει μπρος ο κυκλοφορητής και στείλει τα πρώτα καυτά νερά κρατώντας με τα δυο χέρια σου ένα στην πάνω εισαγωγή και ένα στην κάτω που φτάνει πρώτα το ποιο καυτό νερό.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ