Εξοικονομώ μέσω Openmind group

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136234 από Diplomatis
Εξοικονομώ μέσω Openmind group δημιουργήθηκε από Diplomatis
Πρόσφατα "έπεσα" πάνω σε μία διαφήμιση στο internet σχετικά με ένα πρόγραμμα του Openmind group που λέγεται: "Με το κλειδί στο χέρι" κι έχει σχέση με το "Εξοικονομώ κατ' οίκον" όπου περιγράφεται ότι η εν λόγω εταιρία αναλαμβάνει να σε εντάξει στο πρόγραμμα και να γίνουν όλες οι παρεμβάσεις χωρίς να χρειάζεται εσύ να πληρώσεις κανένα προμηθευτή. Μου κέντρισε το ενδιαφέρον κι σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι η μόνη μου υποχρέωση είναι να ανοίξω ένα λογαριασμό ταμιευτηρίου στη Eurobank. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό ή μήπως κάποιος από δω μέσα έχει "μπει" στο συγκεκριμένο πρόγραμμα μέσω αυτής της εταιρίας.
Είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136236 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Εξοικονομώ μέσω Openmind group
Αν υποθετικά αποκλείσουμε την πιθανότητα να είναι κάποια λαμόγια,θα έλεγα ότι τα χρήματα που έχουν να πάρουν από την όλη δουλειά θα είναι πολύ παραπάνω από τις εργασίες που θα γίνουν.Κοινώς....θα πάει η υπερτιμολόγηση σύννεφο με αμφιβόλου ποιότητας υλικά και εργασία. :S

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136237 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Εξοικονομώ μέσω Openmind group
Για τον τρόπο που λειτουργούν και τον οποίο διαφήμισαν σε άλλο forum, αλλά και τις αντιδράσεις που υπήρξαν, μπορείς να δεις εδώ ...
Ελπίζω να βοηθήσει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": okalamaris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136242 από okalamaris
Απαντήθηκε από okalamaris στο θέμα Εξοικονομώ μέσω Openmind group

tas έγραψε: Για τον τρόπο που λειτουργούν και τον οποίο διαφήμισαν σε άλλο forum, αλλά και τις αντιδράσεις που υπήρξαν, μπορείς να δεις εδώ ...
Ελπίζω να βοηθήσει.


;) :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136244 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Εξοικονομώ μέσω Openmind group
ΤΟ ΠΙΟ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΙΚΟ απο ολα ειναι αυτο το σχόλιο νομιζω:
<<Κύριε γνωστέ διοίκηση,

Κατ’ αρχήν μπήκα και διάβασα το website που βάλατε εδώ από πάνω.

Επιτρέψτε μου μια που με χαρακτηρίζετε «γκρινιάρη» και «μη έχοντα κάτι άλλο να ασχοληθώ», ΑΦΟΥ είδα το website σας, να σας κάνω μερικές ερωτήσεις (στις οποίες το website σας δεν απαντάει) και β) να σχολιάσω αυτά που γράψατε εδώ από πάνω.

Το «Όμιλος Εταιρειών» δεν είναι αναγνωρισμένη νομική υπόσταση. Όπως ίσως ξέρετε, στη χώρα μας υπάρχουν φυσικά πρόσωπα, νομικά πρόσωπα, και άλλης μορφής επιχειρηματικές υποστάσεις (π.χ. κοινοπραξίες) που όμως ΟΛΕΣ πρέπει να έχουν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, νομικώς προσδιοριζόμενα κατ’ ελάχιστον.
Αυτά είναι:
-Επωνυμία.
-Η νομική μορφή (ατομική επιχείρηση, ΟΕ, ΕΠΕ, ΑΕ, Μονοπρόσωπη, κλπ)
-Έδρα της επιχείρησης.
-Φορολογικά στοιχεία (ΑΦΜ κλπ)
και άλλα, που δεν χρειάζεται τώρα να επεκταθώ σε αυτά.
ΚΑΝΕΝΑ από αυτά τα στοιχεία δεν αναφέρονται στο website σας.
Γιατί?

Μιλάτε στην απάντηση σας εδώ από πάνω για «θέσεις εργασίας».
Πείτε μας λοιπόν, αυτή η αγνώστου νομικής μορφής και επωνυμίας επιχείρηση την οποία διαφημίζετε πόσους ανθρώπους απασχολεί?
Ο αριθμός μπορεί να μεταβάλλεται, αλλά κάποια δεδομένη στιγμή (π.χ. 31/12/2012, ή 31/12/2013) στην κατάσταση προσωπικού ΚΑΘΕ επιχείρησης υπάρχει καταγεγραμμένο (το μισθοδοτούμενο) προσωπικό της. Πόσο προσωπικό απασχολείται?
Με άλλα λόγια: Οι μισθολογικές σας καταστάσεις, που στο τέλος κάθε μήνα πάνε και κατατίθενται στο ΙΚΑ, πόσους εργαζόμενους αναγράφουν?

Το τι είναι αεριτζής και τι όχι, αφήστε να το έχει ο καθένας σαν έννοια στο μυαλό του όπως η ζωή τον έχει διδάξει. Αν υπάρχει δόκιμος όρος από κάποιο λεξικό (Μπαμπινιώτης, Liddel & Scott, κλπ) δεν έχω καμία αντίρρηση να τον παραθέσετε, και να εξετάσουμε με βάση αυτόν αν η συγκεκριμένη εντάσσεται ή όχι στον ορισμό. Δεν αποκλείεται να κάνω λάθος. Αλλά από τα μέχρι τώρα παρουσιασθέντα, δεν τεκμηριώνεται λάθος μου.

«Υγιής επιχειρηματικότητα» είναι διφορούμενος όρος ιδίως όταν δεν προσδιορίζεται τι σημαίνει αυτός. Να σας θυμίσω ότι διάφοροι επιχειρηματίες που δεν είχαν τόσο... καλή εξέλιξη, «υγιώς» δραστηριοποιούντο μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο. Θέλετε ονόματα? Ψωμιάδης (Παύλος), Λαυρεντιάδης, Energa, Hellas Power, Απέργης (αυτοκίνητα), και άλλοι που δεν θυμάμαι τώρα. Η λίστα πάντως είναι μακρά. Και μάλιστα μερικοί απ’ αυτούς δεν (απλώς) επικαλούντο «σχέσεις με τράπεζες! ΗΤΑΝ τράπεζες!!

Τέλος, είτε «year end bonus» το πείτε, είτε «επιστροφή λόγω επίτευξης στόχων» το πείτε, δεν παύει να είναι αυτό που με άλλες λέξεις περιέγραψα: Προμήθεια από αυτόν που κάνει τη δουλειά.
Θέλετε αυτή τη σχέση να την αποκαλείτε «συνέργεια εταιρειών»? Πείτε το όπως θέλετε. Αφήστε με όπως και μένα να το λέω όμως κι εγώ νομίζω.

(Στεργιο, και ο διπλωματης δικος μας ειναι...ΑΕΚ- ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ- και ΤΡΕΜΟΥΝ...)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136246 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Εξοικονομώ μέσω Openmind group
Tο ειδα οτι κι αυτος δικος ειναι.Το avatar κανει μπαμ απο μακρια! :cheer:
Τωρα που ψηφιστηκε και ο νομος παμε βουρ για την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ!!!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ