Ρύθμιση κυκλοφορητή inverter της τρίοδης βαλβιδας

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151298 από evagoras35.42
Σύντροφοι(με την καλή έννοια)χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας και τις οικογένειες σας.Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και τρία χρόνια αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω και χρειάζομαι τα φώτα σας.Αγόρασα φέτος έναν λέβητα BIODOM 27E και τον έχω συνδέσει με δοχείο αδράνειας 750 λίτρων για να θερμάνει δύο διαμερίσματα 200 τμ,ισόγειο 80τμ και πρώτο όροφο 120τμ +έναν ηλιακό 200 λίτρα για ΖΝΧ.Ο λέβητας έχει ρυθμιστεί στους 70 βαθμούς,ο ψηφιακός θερμοστάτης του δοχείου έχει ρυθμιστεί να σταματά στους 67 βαθμούς και να ξεκινάει στους 57.Όλοι οι κυκλοφορητές του συστήματος,τέσσερις τον αριθμό, είναι WILO inverter,τρείς είναι stratos PICO για διαμερίσματα και ηλιακό και ένας yonos PICO της τρίοδης.Οι τρεις έχουν ρυθμιστεί αντοίστοιχα σε μανομετρικό ύψος 1,5μ και Δρ-ν για το μικρο διαμέρισμα,σε μανομετρικό ύψος 2μ και Δρ-ν για το μεγάλο διαμέρισμα και σε μ υ 1,3μ καιΔρ-c για τον ηλιακό.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ο κυκλοφορητής της τρίοδης πως πρέπει να ρυθμιστεί,τι μανομετρικό πρέπει να μπεί,τι Δρ ν ή c,ή μήπως,επειδή αυτή η σειρά κυκλοφορητών έχει μια ρύθμιση dynamic Adapt με την οποία αυτορυθμίζεται ο κυκλοφορητής,είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσω αυτήν.'Οποιος μπορεί να με απαντήσει θα του είμαι ευγνώμων και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151301 από dimlyk
αστον οπως εχει ....αυτος δεν εχει αντιστασεις να υπερνικησει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151334 από evagoras35.42
Ναι συμφωνώ κι εγώ να τ΄αφήσω εκεί που ήταν αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν θυμάμαι που ήταν ακριβώς γιατί κατά λάθος τον ξερύθμισα και τώρα δεν μπορώ να τον ξαναρυθμίσω,γι'αυτό και ρωτάω να μάθω οπότε όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ