Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146904 από giannisp2
Απαντήθηκε από giannisp2 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παίζει καμιά προσφορά μείωση κλπ? Σήμερα αύριο πρέπει να αγοράσω πέλλετ (4 τσουβάλια μου έμειναν), λέω να πάρω τόνο να μου φτάσει μέχρι και φθινόπωρο, και σκεφτόμουν τι πέλλετ να πάρω. Alfawood μου είπαν 250 ευρώ ο τόνος, όμως νομίζω περιμέναμε έκπτωση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146931 από giannisp2
Απαντήθηκε από giannisp2 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λοιπόν, πήγα πήρα alfawood το πράσινο. Μιας και έχετε γράψει πολύ καλά λόγια, είπα να σας εμπιστευτώ. 20 τσουβάλια, 3,65 το τσουβάλι. Όχι και φτηνό αλλά αν είναι όντως καλό τότε ίσως αξίζει... Ελπίζω να αφήνει λιγότερο κλίνκερ από το βουλγάρικο που χρησιμοποιούσα, το οποίο ήθελε κάθε μέρα καθάρισμα. Από ότι είδα είναι πέλλετ παραγωγής 20/08/2014. Είχε αρκετή σκόνη μέσα στα σακιά πάντως. Αλλά η απόδοση και η καθαριότητα στην καύση μας νοιάζει. Αν είναι καλό θα τιμήσω και έναν τόνο το Μάη-Ιούνη μιας και άκουσα ότι πέφτουν οι τιμές, αν όχι παραπάνω (δεν έχω και πολύ χώρο για αποθήκευση).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146933 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στην Ελληνική αγορά πλέον οι περισσότεροι κόβουν απόδειξη. Απλά αναφέρουν την τιμή χωρίς ΦΠΑ για να ανταγωνιστούν πολλά καύσιμα προφανώς από Βουλγαρία.
Η σκόνη που έχει το σακί είναι δημιουργείται από τις πελλέτες που δεν έχουν υποστεί υψηλή συμπίεση και σπάνε σχετικά εύκολα , Ο κος Νασίκας θα στο εξηγήσει καλύτερα, και κάνει τη σκόνη στο σακί κατά τη μεταφορά.
Είναι καλό να έχει χαμηλή συμπίεση η πελλέτα για να καίει αποδοτικότερα στην χρονική περίοδο των καυστήρων και σομπών.
Νομίζω είναι και θέμα πάχους μήτρας μεγαλύτερη περισσότερη συμπίεση και αντίστροφα.
Αλλά είναι ανάγκη να αγοράζουμε από Βουλγαρία , Ρουμανία την στιγμή που υπάρχουν πολύ αξιόλογες Ελληνικές Εταιρείες σε καλές τιμές.
Το ξαναλέω προτιμήστε πάντα Ελληνικά προιόντα εκτός από κάποιες Ελληνικές που έστησαν την επιχείρησή τους στη Βουλγαρία για φθηνότερη φορολογία.
Άλλωστε τα Πεύκα-Έλατα της Ελλάδας έχουν περισσότερο άνθρακα στη μάζα τους και βγάζουν περισσότερες θερμίδες ανά κιλό , από άλλα αντίστοιχα φυλλοβόλα δρύς , οξιές , κ.α.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146944 από burnit 30
Απαντήθηκε από burnit 30 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πηρα σημερα 1 τονο SCHWEIGHOFER από Λαγκαδα γιατι ξεμεινα 250 ΕΥΡΟ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146957 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Από πού;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146958 από burnit 30
Απαντήθηκε από burnit 30 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καυσόξυλα κορυφη Λαγκαδας,Καμαριωτης Δημητρης, κομβος Λαγυνων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.498 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ