Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147854 από rose
Απαντήθηκε από rose στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπερα και καλο χειμωνα να εχουμε. Απο τον προηγουμενο χρονο εχω μια αεροθερμη σομπα πελλετ king και γενικα ειμαι ευχαριστημενη. Εχω καψει πελλετ schweighofer, alfa, technowood. Φετος ενας γειτονας εμπορευεται pirin πελλετ και οπως καταλαβαινετε το σωστο ειναι να προμηθευτω απο εκει. Εναι καλο ατομο. Τιμη δινει 230 ευρω. Μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του για το pirin αν εχει καψει και ειδικα σε σομπα τι αποτελεσμα δινει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147858 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το πιριν καλο ειναι οχι ιδια κατηγορια με τα αλλα που εκαψες αλλα καλο ειναι.Περιοχη αν επιτρεπεται

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147860 από rose
Απαντήθηκε από rose στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Συγγνωμη για την καθυστερηση. Απο αριδαια πελλας ειμαι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147862 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΚΑΛΗΜΕΡΑ αν το πετρελαιο ξεκινησει οπως ακουγεται 80-85 λεπτα το λιτρο θα το σκεφτω να αγορασω πελλετ μιας και η αποσβεση του λεβητα μου εχει γινει :silly: :blink: :silly: :blink: :blink: !!!!!!!!!!!2.5 κιλα πελλετ =1 λιτρο πετρελαιο.... δηλαδη 2.5 κιλα χ 0.30 το κιλο====0.75 λεπτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και αποφευγεις κουβαλημα μαυριλα ανχος ζημιες καθαρισματα μπουκωματα κ.α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147865 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΚΑΛΗΜΕΡΑ αν το πετρελαιο ξεκινησει οπως ακουγεται 80-85 λεπτα το λιτρο θα το σκεφτω να αγορασω πελλετ μιας και η αποσβεση του λεβητα μου εχει γινει :silly: :blink: :silly: :blink: :blink: !!!!!!!!!!!2.5 κιλα πελλετ =1 λιτρο πετρελαιο.... δηλαδη 2.5 κιλα χ 0.30 το κιλο====0.75 λεπτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και αποφευγεις κουβαλημα μαυριλα ανχος ζημιες καθαρισματα μπουκωματα κ.α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Λάθος μέτρημα κάνεις. Η αναλογία στην καλύτερη για το πετρέλαιο περίπτωση είναι 2,2/1. Μέση τιμή αγοράς πέλλετ είναι τα 260. Οπότε, για να συμφέρει το πετρέλαιο, πρέπει να πέσει ΚΑΤΩ ΑΠΟ 60 ΛΕΠΤΑ!!! Κι επειδή δεν πρόσεξες ότι το νέο μνημόνιο μιλάει για κατάργηση της επιδότησης, κάνε υπομονή. Οι εκπλήξεις θα είναι πολλές και δυσάρεστες!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147873 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Kώστα με απογοητεύεις.
Μήν συγκρίνεις τη καύση πετρελαίου με πέλλετ.
Ακόμη και 50 λεπτά να πάει το πετρέλαιο θα συμφαίρει το πέλλετ.
Σήμερα που γράφουμε χρησιμοποιώ πέλλετ αξίας με το φπα 190 ευρώ. Δεν έχω καθαρίσει τον καυστήρα μου εδώ και 5 μήνες βέβαια η κατανάλωση περιορίστηκε στα 40 σακιά για μπόιλερ.
¨ολοι μας στο φόρουμ που χρησιμοποιούμε πέλλετ και κάθε είδος βιομάζας έχουμε οικολογικό πνεύμα και θέλουμε να διατηρήσουμε το οικοσύστημα καθαρό και το αέρα με λιγότερο CO2.
Η κάπνα που απομακρύνεται κατά το καθάρισμα του λέβητα απο καύση πέλλετ δεν είναι τοξική σε σχέση με αυτή του πετρελαίου.
Άρα λοιπόν μη μετανιώνεις και μήν βιάζεσαι.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.486 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ