Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173467 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Re:Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Ψάξε !!!ΛΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΕΠΟΧΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.


Τι να ψάξω; τι εννοείτε εσείς όταν λέτε "ενδοκοινοτικη";
Τα πράγματα είναι απλα: αν βρίσκετε κάποιον επαγγελματια, στον οποίο ο Ρουμάνος ή ο Βούλγαρος εκδίδει ενδοκοινοτικο τιμολόγιο (χωρίς ΦΠΑ) και μοιράζεστε το.προϊόν κατ' ευθείαν, χωρίς να σας τα έχει πουλήσει ο επαγγεματιας, άρα να καταβληθεί ο ΦΠΑ που αναλογεί, αυτό είναι απλά παράνομο.
Αν πάλι κάνετε την αγορά στη χώρα προέλευσης και καταβάλλετε τον αναλογούντα ΦΠΑ εκει (αμφιβάλλω με αυτές τις τιμές που γράφονται) και το Δελτίο Αποστολής του προϊόντος έχει τόπο έναρξης αποστολής α' χώρα ΕΕ και τόπο παράδοσης β' χώρα ΕΕ πάλι είναι παράνομο, από 1/6/2021, καθώς όλα τα προϊόντα ενδοκοινοτικών συναλλαγών επιβαρύνονται πλέον με το ΦΠΑ της χώρας προορισμού και όχι της χώρας προέλευσης.
Λοιπόν; τι εννοείτε λεγοντας "ενδοκοινοτικη συναλλαγή";

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173468 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλό σας απογευμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173469 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Καλό σας απογευμα

Ευχαριστώ, επίσης.
Πιστεύω πως κατάλαβαν πλέον ολοι όσοι διαβαζουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173472 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φυσικά και διαβάζουν και να διαβάζουν και διαβάζαμε το ποσό έφτανε στο πελάτη τι κονομα ΕΠΕΖΕ  τόσα χρόνια και συνεχίζουν που δεν τα ήξερε ο κόσμος ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΙΟ ΜΑΓΚΕΣ  ΛΕΓΑΝΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΝΤΑΛΙΚΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ ΚΑΝΕΙΣ! ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ  ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ!!!!!ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΝΗΜΑ.ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173473 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Φυσικά και διαβάζουν και να διαβάζουν και διαβάζαμε το ποσό έφτανε στο πελάτη τι κονομα ΕΠΕΖΕ  τόσα χρόνια και συνεχίζουν που δεν τα ήξερε ο κόσμος ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΙΟ ΜΑΓΚΕΣ  ΛΕΓΑΝΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΝΤΑΛΙΚΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ ΚΑΝΕΙΣ! ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ  ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ!!!!!ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΝΗΜΑ.ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!

Και η δική μου αγάπη είναι αμέριστη και έχω την αίσθηση πως αυτό έχει γίνει αντιληπτό τόσο από τις μεταξύ μας συζητήσεις εδώ μέσα, όσο και από τη συνεισφορά μου σε αυτό το forum γύρω στα 9 χρόνια.
Αντιλαμβάνομαι επίσης την ανάγκη του κόσμου να καλύψει τις βασικές του ανάγκες με όσο το δυνατό χαμηλοτερο κόστος. Ειδικά μετά από 11 χρόνια βαθιάς οικονομικής κρίσης.
Δεν κατηγορώ κανένα συνάνθρωπό μας που αγοράζει, π.χ. ρούχα ή παπουτσια είτε χωρίς είτε με μειωμενη αποδειξη για να γλιτώσει ό,τι μπορει.
Αυτά) όμως δε σημαίνει ότι δικαιούμαστε σε ένα δημόσιο βήμα να γράφουμε ότι ,π'χ ,το παπούτσι αυτό δεν κοστιζει100 ευρω -τιμή που πωλείται σε όλην την αγορά- αλλα 85 ευρώ, που το αγοράζω από το φίλο μου, τον @ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ, που εκδίδει μειωμένη αποδειξη.
Επειδή λοιπόν το νημα αφορα τιμές πέλλετ, να γράφουμε τις κανονικές τιμες και όχι αυτές που δεν έχουν -για όποιο λογο-ΦΠΑ.
Αλλιώς, άθελά μας, πάντα, δημιουργούμε σύγχυση και παραπληροφοουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173474 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΌΡΗΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥΛΑΩ ΟΥΤΕ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΖΩ!!!!!ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΝΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ """"ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΖΕΣΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΤΕ ΝΤΑΛΙΚΑ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ!!!!""""""ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΛΕΓΑΝΕ π.χ 150 ο τόνος και έλεγες ΤΙ ΓΊΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ π.χ 250???? ΝΟΙΩΘΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΟΣΟ ΚΟΝΟΜΑ ??????ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ!!!!!!ΑΥΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΟΥΤΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΕΞΟΔΑ ΟΥΤΕ ΕΡΓΑΤΕΣ ΟΥΤΕ       Τ Ι Π Ο Τ Α   ΔΕΝ ΛΕΩ  !!!!!!ΠΑΝΤΑ ΛΕΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΊΝΑΙ!!!!!!!ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Σ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ!!!!!!ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΚΩΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΓΟΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΨΑΞΤΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΉΠΟΤΕ ΑΓΟΡΑ!!!ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΝΤΙΟ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.501 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ