Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #180752 από fanis83
Απαντήθηκε από fanis83 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μακρια απο alphawood, ειναι για γελια η ποιοτητα, διαφερει απο παλετα σε παλετα. Στα 8.40 ευρω το σακι για golden nuggets μην το σκεφτεσαι καθολου. Το καιω 8 χρονια τωρα με την ιδια ακριβως ποιοτητα. Οτι καλυτερο για αεροθερμη στο σπιτι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kyrillos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #180753 από Kyrillos
Απαντήθηκε από Kyrillos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κι εγω είμαι διστακτικός για το Alphawood. Δεν έχω πάρει ποτέ. Αλλά εδώ μέσα στο φόρουμ αν θυμάμαι καλά δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Έχω τη σόμπα από το 2012. Έκαψα 2 χρόνια RZ που είναι ότι καλύτερο είχα κάψει αλλά πιο ακριβό από το Golden Nuggets / Swai. Έχω κάψει 8 χρόνια Golden Nuggets. Πέρσι πήρα για πρώτη φορά Stali. Το Stali δεν είναι άσχημο pellet. Έμεινα ευχαριστημένος. Έκαψα μια παλέτα. Θεωρώ οτι το Golden Nuggets είναι λιγο καλύτερο. Δεν ξέρω τι παίζει με το Orso Bianco επίσης που βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμο.

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιά είναι η αναλογία σε θερμογόνο δύναμη - κατανάλωση μεταξύ pellet και πετρελαίου; Αν θυμάμαι καλά είναι 1,2 pelllet προς 1 πετρέλαιο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #180754 από Kyrillos
Απαντήθηκε από Kyrillos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κι εγω είμαι διστακτικός για το Alphawood. Δεν έχω πάρει ποτέ. Αλλά εδώ μέσα στο φόρουμ αν θυμάμαι καλά δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Έχω τη σόμπα από το 2012. Έκαψα 2 χρόνια RZ που είναι ότι καλύτερο είχα κάψει αλλά πιο ακριβό από το Golden Nuggets / Swai. Έχω κάψει 8 χρόνια Golden Nuggets. Πέρσι πήρα για πρώτη φορά Stali. Το Stali δεν είναι άσχημο pellet. Έμεινα ευχαριστημένος. Έκαψα μια παλέτα. Θεωρώ οτι το Golden Nuggets είναι λιγο καλύτερο. Δεν ξέρω τι παίζει με το Orso Bianco επίσης που βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμο.

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιά είναι η αναλογία σε θερμογόνο δύναμη - κατανάλωση μεταξύ pellet και πετρελαίου; Αν θυμάμαι καλά είναι 1,2 pelllet προς 1 πετρέλαιο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #180755 από Kyrillos
Απαντήθηκε από Kyrillos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κι εγω είμαι διστακτικός για το Alphawood. Δεν έχω πάρει ποτέ. Αλλά εδώ μέσα στο φόρουμ αν θυμάμαι καλά δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Έχω τη σόμπα από το 2012. Έκαψα 2 χρόνια RZ που είναι ότι καλύτερο είχα κάψει αλλά πιο ακριβό από το Golden Nuggets / Swai. Έχω κάψει 8 χρόνια Golden Nuggets. Πέρσι πήρα για πρώτη φορά Stali. Το Stali δεν είναι άσχημο pellet. Έμεινα ευχαριστημένος. Έκαψα μια παλέτα. Θεωρώ οτι το Golden Nuggets είναι λιγο καλύτερο. Δεν ξέρω τι παίζει με το Orso Bianco επίσης που βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμο.

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιά είναι η αναλογία σε θερμογόνο δύναμη - κατανάλωση μεταξύ pellet και πετρελαίου; Αν θυμάμαι καλά είναι 1,2 pelllet προς 1 πετρέλαιο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #180756 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αν δεν κάνω λάθως είναι 2,2 προς 1. Αν ήταν 1,2 προς 1 θα ειχε βάλει όλος ο κόσμος πελλετ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #180757 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αποψη μου, Με 8.40 το Golden nuggets δηλαδή βαση αναλογίας με το πετρελαιο 1.232€ όταν το πετρέλαιο έχει αυτη τη στιγμή 1.300€ ο τονος δεν συμφερει το κουβάλημα, το καθαρισμα και η αισθηση ζέστης σε σχέση με σομπα. Εγώ θα αγοράσω πελλετ επειδή εχω καινουργια σομπα ενω ο καυστηρας πετρελαιου είναι 40ετιας οποτε δεν αποδίδει. Αλλά αν είχα καινουργιο καυστήρα Πετρελαίου, σιγουρα θα έβαζα πετρέλαιο. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.529 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ