Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144892 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

dinos2012 έγραψε:

Nasikas έγραψε:

dinos2012 έγραψε:

etsa67 έγραψε:

αλεξανδρεια ημαθιας 185ε ο τονος Με φπα στο carrefour μαρινοπουλο πελλετ καριπιδη απλα εγώ είχα έξτρα έκπτωση αλλά 5% και μου βγηκε 173 ο τονος Με φπα

Γραψε μας και εντυπωσεις αν θέλεις.

(παντως μου εκανε εντύπωση που στον Γιδά ειχαν μείνει σημερα το απογευμα 2 παλετες πελλετ. Περνουσα απο εκει και πηρα λιγα σακιά, και τα πηγα δωρο σε ΦΙΛΟ συμφορουμίτη -απο το παλιό ακομα φορουμ- μήπως και "ξεγκαβωθεί"...και σταματησει να πληρώνει 300 ευρω/τονο το πέλλετ του. - απο τον παλιο Αρβανιτιδη περασα, στην εκκλησία Κοίμησης κοντά- δεν πιστευεω να με εξυπηρέτησε η γυναικα σου? )

αχαχαχαχαχαχα μαλον η γυναικα μου θα ειταν. εισαι απο εδω κοντα φιλε μου? ελα να ρυθμισεις το καυστιρα βρε με αφηνεις ψαχνομαι και τυρανιεμαι......παντοσ εχει ακομα 1 1/2 μπαλετα αυριο τελος η προσφορα

Διέρχομαι 52 φορές τον χρόνο - και με τον Γιδα εχω παιδικά βιώματα. Πριν 4-5 δεκαετίες ο πατερας μου ειχε φιλίες με καποιους βλάχους και ερχόμασταν καρότσα με το αγροτικο εκει (αλλάζαμε κριάρια για αποφυγή επιμειξιων... :S )

Ποιον καυστηρα εχεις ? Εχεις κανει αναρτηση σε καποιο θεμα και δεν το είδα ? Βαλε λινκ να μην εχουμε off topic εδω-- σορυ


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144894 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κύριε Νασίκα, θα σας απευθυνθώ πρώτη φορά:

Αγοράζει 1.30 είπατε το γάλα, και πουλάει 0.99, αυτό δεν είναι αθέμιτος ανταγωνισμός? Δεν απαγορεύεται να πουλά κάτω του κόστους? Θεωρητικά τουλάχιστον.... Υπάρχει τέτοια νομοθεσία..?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theo_chania

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144895 από dinos2012
Απαντήθηκε από dinos2012 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...=384&limitstart=1725 ευχαριστω φιλε μου θα με σωσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144899 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Κύριε Νασίκα, θα σας απευθυνθώ πρώτη φορά:

Αγοράζει 1.30 είπατε το γάλα, και πουλάει 0.99, αυτό δεν είναι αθέμιτος ανταγωνισμός? Δεν απαγορεύεται να πουλά κάτω του κόστους? Θεωρητικά τουλάχιστον.... Υπάρχει τέτοια νομοθεσία..?

Παρακολουθώ παντα με ενδιαφέρον τις αναρτήσεις σας και συμπλέουμε σε πολλά πράγματα.
Και για το συγκεκριμένο, όντως υπάρχει προβληματισμός απο πλευράς μου και κατ αρχην συμφωνώ.

Εχοντας γνωμονα όμως οτι το νομισμα έχει 2 πλευρές, οφείλουμε να εξετάσουμε και την άλλη.
Τα υπερκαταστηματα βγάζουν συνεχως φυλλάδια προσφορών και κάποιες φορές "σκοτώνονται" για το ποιός θα δωσει χαμηλότερη τιμή (πχ στην κοκα κολα)
Όμως αυτά μάλλον εχουν σαν αποτελεσμα να οφελείται ο καταναλωτής- δηλαδη εμείς.
- Για φαντάσου, αντί για πόλεμο τιμών, να είχαν κάνει συμφωνία κυρίων σε κάποιο σαλέ στο Γκνταασκ..
Και να έλεγαν << ουδείς γάλα κάτω απο 1,2 ευρω, ουδείς κοκα κολα κάτω απο 1,3, ουδεις μακαρόνια κατω απο 50 λεπτά. κοκ.

- Στο θέμα του πελλετ, ο ανταγωνισμος Πρακτικερ- Λιρόϊ - καρφουρ κλπ, μάλλον συμφερει εμας τους καταναλωτές. Και αν την επομενη σαιζόν μπει κι το ΑΒ - και το Λιντλ, θα ειναι ακόμα καλύτερα ΝΟΜΙΖΩ.
dinos2012, θα τα πούμε στο αλλο νήμα αυριο

(αν ξυπνησω....επιστρεφοντας απο το ταξιδι, η γυναικα μου είχε κλεισει τραπέζι σε ρεμπετικα και .....πιο πολύ κρασι Τυρναβου εχω μέσα μου, παρά αίμα- www.facebook.com/photo.php?fbid=10202715...theater¬if_t=like
ελα αν θέλεις στο φβ, να αλλάξουμε τελεφωνα και να τσατάρουμε...)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144900 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
κε Νασίκα σήμερα θα δοκιμάσω το Alfa Wood που εσύ είσαι αντιπρόσωπος -πωλητής κάπου στη Β . Ελλάδα έτσι δεν είναι?
Ένας φίλος μας από Β. Εύβοια και θα ανεβάσω εντυπώσεις από τη κάυση του -στάχτη. Συνήθως καθαρίζω τον Όκταγον από τη στάχτη κάθε 15-20 ημέρες και αυτό προληπτικά, και καταναλώνω 1,5-2 μέγιστο σακιά για κατοικία δυόροφη και με μέση εξωτερική 7 c και εσ. 21,5-22c. Πιστεύω ότι το πέλλετ σας είναι κορυφαίο ίσως το καλύτερο Ελληνικό αλλά δεν έχω προσωπική εικόνα.
Αν είναι έτσι και στη τιμή , πιστεύω σε μία σε μία καλή και μακροχρόνια συνεργασία. Το μόνο πρόβλημα (σημαντικό) είναι η μεταφορά στη Β. Εύβοια να μη ξεπερνάει το όριο που κάνει τη χρήση του πετρελαίου περισσότερο εφικτή.
Στάθης Τσαμούρας

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144901 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ο Φίλος μου από τη Β. Εύβοια που θα μου δώσει κάποια σακιά για δοκιμή , τα αγοράζει από Αθήνα 300 ευρώ, νομίζω ότι είναι λίγο τζιμπημένη.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.449 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ