Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145166 από Δημήτρης Κατσούνης

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Χωρίς να είμαι χρήστης pellet, τα συμπεράσματα είναι μάλλον (παραπάνω θα έλεγα) από θετικά.

Καλή θερμογόνος και φλόγα, απόδοση επιπέδου SWEI ίσως και καλύτερη, με λίγο παραπάνω στάχτη, κανονικό κλίνκερ (αληθεια τι είναι αυτό??) και σαφώς καλύτερη τιμή. Και είναι και ελληνικό. Μιλάω για το πράσινο alfa wood.

Τώρα δεν ξέρω αν βγαίνει και με άλλα ονόματα... καρυπίδης, κεχίδης, κλπ. Αυτά θα μας τα πουν οι πιο αρμόδιοι.

Από ότι έχω διαβάσει, αυτό το συμπέρασμα βγάζω εγώ.


Κλίνκερ είναι τα σκληρά μαύρα κατάλοιπα που κολλάνε πάνω στο κουπάκι και βγαίνουν με χτύπημα ή συρματόβουρτσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145167 από Δημήτρης Κατσούνης
Θυμάτα κανείς την φθηνότερη τιμή πέρυσι το καλοκαίρι από το alfa wood? Πιστεύω να ήταν Απρίλιο-Μάιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145170 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Χωρίς πάντως να είμαι ειδικός, εκτιμώ ότι κατά την "έξοδό μας" από το χειμώνα, κάποιοι θα θελήσουν να ξεστοκάρουν, οπότε ίσως υπάρξουν προσφορές.

Από την άλλη, αν έχουν "οικονομήσει" και είναι "χορτάτοι", κατά την άνοιξη ή/και αρχές καλοκαιριού, λογικά θα θελήσουν να αντλήσουν και πάλι ρευστότητα από την αγορά, οπότε ίσως και τότε να υπάρξουν προσφορές.

Πάντως υπάρχουν και εμπειρότεροι να πουν την άποψή τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145176 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τα μεγαλα καταστηματα στην ουσια δεν στοκαρουν οποτε οτι εχουν πουλιεται τωρα .... Μετα απλα δεν πουλανε ... Για
Αυτο οι φτηνοτερες τιμες ειναι νοεμβρη η τωρα ... Αν υπαρχει πελλετ για διαθεση .... Αυτα τα 2 τελ. Χρονια....


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145184 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έλεγα μήπως έχουν στοκ τα εργοστάσια παραγωγής...... και θέλουν να το διώξουν ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145188 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Θυμάτα κανείς την φθηνότερη τιμή πέρυσι το καλοκαίρι από το alfa wood? Πιστεύω να ήταν Απρίλιο-Μάιο.


Λάρισα μέχρι τέλος Αυγούστου είχε 230 ο τόνος μπορεί και Σεπτέμβριο αλλα δεν είμαι σίγουρος .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.473 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ