Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #147093 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Είναι Τοπικής Παραγωγής από ΄΄Ελατο και Πεύκο Β .Ευβοίας , Οξιάς και Δρύς Β. Ελλάδας , Και Το Βιομηχανικό από Υλικό της Alfa Wood.
Μην το σκέφτεσαι ο καυστήρας πέλλετ αν έχεις πρόσβαση σε κάποιους παραμέτρους κρίσιμους καίει περίφημα και το βιομηχανικό.
Εγώ έκαψα φέτος 2 τόνους από το βιομηχανικό και δεν μπλοκάρισε καμία φορά με συντήρηση ανά 2-3 ημέρες και τίποτα άλλο.
Τα άλλα μπορώ να σου υπογράψω ότι και έναν τόνο να αφήσεις να καεί ίσως να μην χρειαστεί να καθαρίσεις το τασάκι του καυστήρα τόσο καλό είναι.
Από απόδοση είναι πολύ δυνατά γιατί το δικό μας έλατο και πεύκο είναι τόσο ισχυρά που νομίζεις ότι έχεις υγραέριο.
Τόσο γρήγορα ανεβάζει θερμοκρασία.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #147095 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Χτες που περασα απο το leroy ακόμη να πεσει το Golden στα 4,5 το σακί.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #147098 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

etsa67 έγραψε: Εγώ πάντως παιδιά χρησιμοποιώ το βιομηχανικό της Alfa σε τιμή 180 ευρώ τον τόνο και όταν ξεμείνω αγοράζω το σακί 3 ευρώ.
Έχω λίγο στάχτη παραπάνω και καθαρίζω κάθε 2-3 ημέρες αλλά συμφέρει πολύ.
3,5 τόνους μου στοιχίζουν 700 ευρώ. Απόδοση μειωμένη μόνο 5-8% σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Οι τιμές είναι με ΦΠΑ.

Φιλε Σταθη να διευκρυνιζεις οταν λες καιω το "βιομηχανικό της Alfa" σε τιμη 180 ευρω γιατι ο κοσμος νομιζει οτι ειναι απο την το βιομηχανικο απο την ΑΛΦΑ ΓΟΥΝΤ , αρα ειναι απο τοπικο παραγωγο απλα παιρνει την πρωτη υλη απο κει.Γιατι απο την ΑΛΦΑ ΓΟΥΝΤ μου φανηκε πολυ χαμηλη τιμη .Σε ρωτησαμε παραπανω αλλα δεν μας απαντησες για να μας διευκρινησεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #147101 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ο καυστήρας πέλλετ που έχω καίει το βιομηχανικό πέλλετ στη τιμή των 170 με φπα και παράδοση. Το καίει καλά και στο τέλος κάθε κύκλου λειτουργίας εξασφαλίζεται ικανοποιητικό καθάρισμα από τη στάχτη και αυτό επαναλαμβάνεται έως και 5-7 σακιά χωρίς καμία επέμβαση.
Είναι οικονομικό το ξέρω , αλλά οι τιμές που αναφέρω αφορούν αγορά ενός τόνου και από τον Μαίο -Αύγουστο.
Τα καλύτερα πέλλετ κοστίζουν 220 ευρώ και 230 ευρώ με φπα και παράδοση πάλι τις ίδιες ημερομηνίες.
Αυτά δεν απαιτούν καθάρισμα τακτικό αλλά κάθε 20-και 30 σακιά.
Ο λέβητας καθαρίζεται 2-3 φορές τον χρόνο ή καλύτερα κάθε 1-1,5 τόνους πέλλετ.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #147102 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Όταν λες με παράδοση; Ποιες περιοχές; Είναι τοπικά η στέλνει και Αθήνα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #147113 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Νομίζω οι τιμές αφορούν τοπική διάθεση αλλά κάνε μία ερώτηση. Ανάφερε το Όνομά μου Στάθης από το Φόρουμ θα καταλάβει. Το Όνομά του είναι Άγγελος. Κοίτα και το WSite της εταιρίας του. ecoenco-pellet.gr/΄΄Εχει πολύ καλά πέλλετ για Τοπικό Παραγωγό και οι τιμές του κρίνονται Κορυφαίες θα έλεγα.
Στάθης

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.550 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ