Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148265 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Ίδια τιμή ίδια ποιότητα όπως λες φίλε μου το συζητάμε. Όχι όμως ο άλλος να πληρώνει μεταφορικά από την άλλη άκρη της ευρώπης κι εσύ από τη γειτονιά μας και να μην φαίνεται αυτή η διαφοροποίηση στην τελική τιμή. Και τον καταναλωτή δεν τον ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου λέμε ότι ο άλλος έχει λιγότερα έξοδα. Εγώ κοιτάζω σταθερά αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω. Ποιότητα και τιμή.


Φίλε Δημήτρη νομίζω ότι ακριβώς το ίδιο λέμε. Μακάρι κάποια στιγμή να το καταλάβουν κι αυτοί που πρέπει να το καταλάβουν, γιατί οι υπόλοιποι νομίζω το καταλάβαμε.

Εντάξει έχουν δίκιο (και είμαι μαζί τους σε αυτό) να κυνηγάνε τους Βούλγαρο-Ρουμάνους που χωρίς παραστατικά που πουλάνε ότι καίγεται και δεν καίγεται για δήθεν "πέλλετ" στην εθνική οδό, αλλά αδερφέ (και το ξαναλέω-με κάθε καλή διάθεση και χωρίς καμία κακία) πουλάτε ακριβά και μου βγαίνεις τα ίδια με τον ξένο. ΓΙΑΤΙ να προτιμήσω εσένα κι όχι εκείνον που στη τελική έχει και μια καλή "προϋπηρεσία" στον χώρο; Γιατί όπως και να το κάνουμε άλλο βάρος στην αγορά έχει σήμερα (και τονίζω το σήμερα-αύριο δεν ξέρουμε τι γίνεται) το όνομα Schweighofer (ή βάλτε όποιο άλλο καλό όνομα θέλετε) κι άλλο το οποιοδήποτε ελληνικό. Στο χέρι τους φυσικά είναι να αλλάξει αυτό.

Να είσαι καλά και καλό χειμώνα να έχουμε κι ας είναι όσο το δυνατόν ηπιότερος, γιατί ξέρω ανθρώπους που τους λείπουν 99 λεπτά για να συμπληρώσουν ένα ευρώ και για θέρμανση δεν τους περισσεύει.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148266 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ILIASPOT έγραψε: Και εγώ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες,αγόρασα σβαιχόφερ αρχές Σεπτέμβρη στα 240 ευρό την παλέτα.Βρήτε μου ένα ελληνικό πέλλετ που να το πουλάνε τόσο και να έχει την ποιότητα του σβαι

Για Σεπτέμβρη απιστευτη τιμή. Φαντάζομαι περιλαμβάνεις το ΦΠΑ. Σε ποια περιοχή είσαι?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148267 από theo_chania
Απαντήθηκε από theo_chania στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Βλέπω πολλούς εδώ που γράφουν για νότο, από περιέργεια έχει ρωτήσει κανείς πόσο πωλούν εκεί οι μονάδες που υπάρχουν; Στην Πελοπόννησο υπάρχουν αρκετές πχ: Κόρινθο - Φενεός, Πάτρα - Achaiapellet, Τρίπολη - Modernfuels.

Για τα παραπάνω συμφωνώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148268 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

theo_chania έγραψε: Βλέπω πολλούς εδώ που γράφουν για νότο, από περιέργεια έχει ρωτήσει κανείς πόσο πωλούν εκεί οι μονάδες που υπάρχουν; Στην Πελοπόννησο υπάρχουν αρκετές πχ: Κόρινθο - Φενεός, Πάτρα - Achaiapellet, Τρίπολη - Modernfuels.


Πριν ρωτήσεις πόσο κάνουν, έχεις κάψει καθόλου από τα παραπάνω; Επειδή εγώ έχω κάψει.

Δεν έχουν σταθερή ποιότητα κι αυτό είναι το μεγάλο κακό τους. Είχα γράψει και παλαιότερα σχετικά έκαψα τις πρώτες χρονιές που ασχολήθηκα πέλλετ από Τριπολιτσιώτη παραγωγό, τέλειο από κάθε άποψη. Και σε τιμή και σε απόδοση.(παίζει να ήταν καλύτερο κι από το Schweighofer που καίω τώρα-βέβαια έχει περάσει και καιρός ίσως να υπερβάλω-αλλά μου είχε αφήσει εξαιρετική εντύπωση)

Είχα πάρει μόνο 4 τόνους (δεν είχα τα χρήματα τότε) και στα μέσα της χρονιάς χρειάστηκα και άλλους 4. Αυτοί οι άλλοι 4 ήταν μακράν ότι χειρότερο έχω κάψει. Από τον ίδιο παραγωγό με διαφορά 4-5 μήνες από την πρώτη αγορά.

Για τις τιμές που ρωτάς στην Πελοπόννησο, είχα μιλήσει το καλοκαιράκι είχα πάρει κάποιες τιμές, αλλά φαντάζομαι τώρα θα έχουν αλλάξει. Κάνε ένα τηλέφωνο και θα μάθεις.

Υ.Γ.
Στην Τρίπολη εκτός από την Modernfuels είναι και ο Κωσταρές και κάποιος καινούργιος άκουσα στον δρόμο προς Μεγαλόπολη (δεν συγκράτησα όνομα).

There is nothing more uncommon than common sense.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theo_chania

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148271 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
γεια σας.εδω στην ελλαδα δεν υπαρχει πρωτη υλη ποιοτικη και επαρκης για πελλετ οπως στη βορεια ευρωπη που ειναι μεσα στα δασει και στα ελατα .για αυτο τα περισοτερα ειναι καθαρο ξυλο και οχι ρετσινες και διαφορα αλλα που βαζουν.μετα εχουν και απαιτηση να μας τα χρεωνουν το ιδιο με τα αυστριακα που ειναι καλητερα και εχουν περισοτερα μεταφορικα για να ερθουν μεχρι εδω απο τα δικα μας
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148277 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Να και κάτι για να γελάσουμε : την προηγούμενη εβδομάδα το Praktiker Θεσσαλονίκης είχε το Νευροκοπίτικο πέλλετ 4 ευρώ το τσουβαλάκι, πρίν λίγο που ήμουν εκεί είχε νέα τιμή. Προσοχή , κρατηθείτε : 3,95 ευρώ.
Τρέξτε να προλάβετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.463 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ