Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148311 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

georgemp2 έγραψε: εγώ είμαι ανάμεσα στο Α1 της alfawood και στο Schweighofer. ποία η άποψη σας; σκέφτομαι να παραγγείλω μέσα στην βδομάδα.


Σε ποια τιμή βρίσκεις το ένα και σε ποια το άλλο;

Αν υποθέσεις ότι έχουν την ακριβώς ίδια ποιότητα, τότε πάρε το φτηνότερο. Αλλά μπορείς να υποθέσεις ότι έχουν την ίδια ποιότητα;

Το Α1 της alfawood φέτος νομίζω πως βγαίνει πρώτη φορά στην αγορά (εκτός και δεν θυμάμαι καλά). Το Schweighofer πάλι δεν είναι πρώτη χρονιά που κυκλοφορεί. Κριτικές για το ένα υπάρχουν και από αρκετούς χρήστες, για το άλλο εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει ακόμα (φυσικά μπορεί και να υπάρχουν).

Τα είπαμε και παλιότερα. Ρίξε μια ματιά. Εσύ πληρώνεις, εσύ ρισκάρεις, εσύ θα βγεις χαμένος ή κερδισμένος, εσύ αποφασίζεις.

Δεν μπορεί κάποιος (όχι εγώ τουλάχιστον) να σου πει έτσι απλά πάρε αυτό ή εκείνο. Που κι ακόμα και να βρεθεί κάποιος να στο πει, για ποιον λόγο πρέπει εσύ να τον πιστέψεις; Επειδή στο είπε ένας ανώνυμος χρήστης, που δεν ξέρεις κατα πόσον ξέρει τι λέει ή αν έχει συμφέρον να στο πει;

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148313 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ειχε βγει στα "τελειωματα" της σεζον περσι

ΑΝ θυμαμαι καλα καπου ειχα γραψει κατι γιατι εκαψα καμια 20αρια τσουβαλια απο το αλφαγουντΑ1...
Και αν το αλτχαιμερ δεν μου εχει χτυπησει πολυ την πορτα ( γιατι λιγο ειναι σιγουρο :) :) :) ) θυμαμαι οτι δεν ειδα καμια τεραστια διαφορά στην θερμαντική αποδοση - και μην εχωντας ΚΑΝΕΝΑ τροπο να κανω μετρησεις, η αισθηση μονο - αλλα αυτο που εκανε μπαμ και φανταζομαι ενδιαφερει τους "καυστηρατζηδες" ειναι η πολυ λιγότερη σταχρη απο το πρασινο, σχεδον σε επιπεδα αυστριακου GOLDEN...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148316 από Δημήτρης Κατσούνης

Fokion έγραψε: Ειχε βγει στα "τελειωματα" της σεζον περσι

ΑΝ θυμαμαι καλα καπου ειχα γραψει κατι γιατι εκαψα καμια 20αρια τσουβαλια απο το αλφαγουντΑ1...
Και αν το αλτχαιμερ δεν μου εχει χτυπησει πολυ την πορτα ( γιατι λιγο ειναι σιγουρο :) :) :) ) θυμαμαι οτι δεν ειδα καμια τεραστια διαφορά στην θερμαντική αποδοση - και μην εχωντας ΚΑΝΕΝΑ τροπο να κανω μετρησεις, η αισθηση μονο - αλλα αυτο που εκανε μπαμ και φανταζομαι ενδιαφερει τους "καυστηρατζηδες" ειναι η πολυ λιγότερη σταχρη απο το πρασινο, σχεδον σε επιπεδα αυστριακου GOLDEN...


Εγώ ψαχτήρι ων το έκαψα έτσι δοκιμαστικά έξω σε ανοιχτό χώρο και η διαφορά στη στάχτη ήταν όντως εντυπωσιακή και σε όγκο αλλά και σε βάρος. Μικρότερο βάρος σε ίδιο όγκο στάχτης δηλαδή μικρότερο ειδικό βάρος σημαίνει λιγότερα κατάλοιπα στερεά αρα καλύτερη καύση άρα θεωρητικά τουλάχιστον (και λέω θεωρητικά γιατί υπεισέρχονται κι άλλοι παράγοντες που το καθορίζουν) λιγότερο κλίνκερ. Και επ αυτού να σε ρωτήσω φίλε fokion θυμάσαι κλίνκερ καθόλου?
Εγώ τη θυμάμαι (νομίζω) τη δημοσίευσή σου και αν θυμάμαι καλά έλεγες ότι θέλουν ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις (α1 και α2).
Τι τα λέω τώρα αυτά αφού έχω πάρει ήδη τρεις παλέτες, αλλά συλλέγουμε εμπειρίες... Και σίγουρα του χρόνου τέτοια εποχή θα το έχω δει
Εγώ στη θέση του φίλου πιο πάνω θα το προτιμούσα από το golden γιατί σίγουρα είναι πιο φθηνό κατά πχ τσουβάλι και μάλλον είναι άν όχι καλύτερο τουλάχιστον ίδιο. Και όπως έχω ξαναπεί ΕΛΛΗΝΙΚΑ οχι μόνο πέλλετ (πάντα βέβαια συγκρίνοντας ποιότητα τιμή μην το ξεχνάμε)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148318 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στο σημείο αυτό να θυμίσω οτι μπορείτε να καταχωρήτε την τιμή που βρήκατε στο παρακάτω link.
energ.gr/postit/pellet

Καταχωρήσεις σε τιμές μπορουν να γίνουν και απο επιχειρήσεις.
Οπως και να καταχωρήσουν και τα στοιχεία της επιχείρησης τους στον παρακάτω συνδεσμο
energ.gr/postit/index.php/kataxorise/epixeirisi

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148320 από Δημήτρης Κατσούνης
ΣΩΣ

jnet έγραψε: Στο σημείο αυτό να θυμίσω οτι μπορείτε να καταχωρήτε την τιμή που βρήκατε στο παρακάτω link.
energ.gr/postit/pellet

Καταχωρήσεις σε τιμές μπορουν να γίνουν και απο επιχειρήσεις.
Οπως και να καταχωρήσουν και τα στοιχεία της επιχείρησης τους στον παρακάτω συνδεσμο
energ.gr/postit/index.php/kataxorise/epixeirisi


ΣΩΣΤΟ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148321 από georgemp2
Απαντήθηκε από georgemp2 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και εγώ προς το alfawood κλείνω διότι έχω πάρει κάποια τσουβαλάκια και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Σε θέμα απόδοσης δεν ξέρω πως αποδίδει και κιλινκερ αν θα βγάλει, διότι το καίω την δεδομένη χρονική στιγμή για boiler.
γενικά φέτος η τιμές είναι ελαφρός μειωμένες σε σχέση με πέρυσι η είναι η ιδέα μου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.495 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ