Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152825 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Εγώ (το έχω ξαναπεί)
Κάτι άλλο που ειλικρινά με λυπεί είναι το γεγονός ότι εδώ μέσα (και όχι μόνον αλλά παντού θα έλεγα) κανείς μα κανείς δεν αναφέρει και φυσικά πόσο μάλλον δεν τον λαμβάνει υπόψιν του στις αγορές, τον παράγοντα της οικολογίας και του μέλλοντος του πλανήτη που θα δώσουμε στις επόμενες γενιές. Και μη μου πει κανείς ότι εδώ γίνεται της π....ς σε όλον τον πλανήτη εγώ με τη θέρμανση της κατοικίας μου θα το επηρεάσω....


οικολογια= να χασουμε τις ανεσεις μας τουλαχιστον στον βαθμο που αυτα χρονικα δεν μπορουν να συμβαδισουν ...προς το παρον οικολογια= χρημα και μονο κι οχι για την τσεπη μας φυσικα :)

μια και αναφερεσαι στο πελλετ που εχει τις ενστασεις του ο αμαζονιος αλλα και γενικα τα ξυλοκαυσιμα ακομα κι αν τα θεωρησουμε οικολογικα ειναι μη φιλικα προς το περιβαλλον με αμεσες κι οχι μελλοντικες επιπτωσεις ...αυτη την παραμετρο ομως την αφοριζουμε .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152826 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το θέμα είναι ότι η πώληση λέβητα ή σόμπας έφτασε σε οριακό ανώτερο σημείο μέχρι πέρυσι.
Εφέτος η αγορά σερνότανε.
Αυτό το τέλμα με προβλημάτισε και είδα το μέλλον της καύσης πέλλετ δυσοίωνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152827 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
οσοι καιμε πελλετ θα συνεχισουμε αρα προς τι η αγωνια? ...ως προς το καυσιμο παντα
οι σομπολεβητες δεν ειναι ειδος αναλωσιμο αρα λογικο ειναι να υπαρξει στασιμοτητα
αν ποτε ξεπεραστει η κριση τοτε οντως θα γινει δυσοιωνο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152828 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Θα γινει???? Χμ.....
ΕΛΠΙΖΩ ότι μαθαμε ( όταν/αν βγουμε από την κριση ) να "μην τα πεταμε από το παραθυρο".....

Φετος, λογικό ηταν η "εναλλακτική" αγορά να κατσει
α ( κυριως ) από την τιμη του ( επιδοτουμενου και μη) πετρελαιου, που η καυση του -->
β. Δεν απαιτούνταν καποιου είδους αρχική επενδυση πλην μιας συντηρησης
γ. Σιγα σιγα επερχεται ο κορεσμός της "πρωτης αγοράς" σε - πες 10 χρονια θα αρχισουν οι αντικαταστασεις κι αυτές παλι δεν θα είναι με την αρχική μαζικότητα...

Από κει και περα, όπως λεει και ο Κερβερος, πιστευω ότι ζησαμε ένα "πλασματικό" χειμωνα από ολες τις αποψεις. Και καιρου και τιμης πετρελαιου.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152830 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κατά την γνώμη μου η λύση δεν είναι στο τι καύσιμο θα κάψουμε αλλά στο να μονώσουμε σωστά τα σπίτια μας.Ας το κάνουμε και μετά θα μας είναι αδιάφορο το τι θα κάψουμε.Και πάντα κατά την γνώμη μου είναι και ποιο οικολογικό το να φροντίσουμε πρώτα να θωρακίσουμε το σπίτι μας ενεργιακά με μία σωστή μόνωση.Οκ,κοστίζει αλλά σε βάθος χρόνου είναι τίποτα

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152831 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ετσι κι αλλιως υποθετικη η κουβεντα ...το ξεπερασμα της κρισης και σε βαθος χρονου παντα σημαινει αναπτυξη αρα το κρατος θα τα βρει απο αλλου ...ενδεχομενες συνεπειες φτηνοτερη ενεργεια γενικα καιγενοκοτερα αλλα δεδομενα αρα δεν μπορουμε να λογαριαζουμε με τα σημερινα ...αλλα το βασικοτερο ειναι αλλο...τοτε δεν θα ειμαστε εμεις οι κυριοι καταναλωτες αλλα μια γενια που εχοντας περασει την κριση στα καλυτερα της χρονια θα θελει λογικα να καλυτερευσει το επιπεδο διαβιωσης της κι αυτο δεν συναδει με ξυλοκαυσιμα
theoilia κι αυτο θελει προσοχη η αποσβεση μπορει να μην γινει ποτε ειδικα για υφισταμενα κτηρια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.461 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ