Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162036 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
χρονια πολλα :)
λαθος κανονας ...τα καλα λευκα πελλετ (οχι το σβαι) πιανουν πολυ καλυτερες αποδοσεις αλλα δυστυχως ειναι πανακριβα αν υπαρχουν στην αγορα (εδω και 2 χρονια δεν εχω ξανασχοληθει)
απλα ειναι θεμα ρυθμισεων αλλα ειδικα στις σομπες οι ρυθμισεις δεν ειναι παντα ακριβεις η βολικες
κι ετσι και η δικη μου προτιμαει τα φτηνα σκουρα πελλετ η τα ψιλοκομενα
το οτι το πελλετ σου ανεβαζει θερμοκρασια παραπανω με τις ιδιες ρυθμισεις συνηθως ειναι καλο αρκει να εχει την ιδια γεωμετρια και να μην ειναι ψιλοκομενο οποτε εχει και μεγαλυτερη καταναλωση

βρε γκρινιαρη κωστακη :) ...πριν 4 χρονια πληρωναμε το αμεκο με την χαμηλη αποδοση 5 και 5,5 ευρω το σακουλι και το σβαι ομοια ...κι αναλογα το αλφα ...μετα μας ηρθε ο μαρινοπουλος και το λερου και στρωσαν οι τιμες γενικοτερα ...και συμαζευτηκε και η αλφα που μας ελεγε οτι ο μαρινοπουλος μπαινει μεσα (τωρα φανταζομαι θα πουλαει και το πρακτικερ με ζημια :evil: )


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162037 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γεια σου Δημητρη οι μαλακιες με τρελλενουν!!!!!!!δεν ξερω αν μπαινει το πρακτικερ μεσα η για αλλους λογους πουλα 3.49 με φπα Α2 αλφαγουντ για να μπει ο κοσμος να παρει και αλλα πραματα!!!!!!!!!!!!!απλα αν ειχαν ολοι λεφτα και μαζευονταν 3-4-5-10 και επερναν φορτιο το καλοκαιρι δεν θα μιλαγε κανενας η υπηρχαν πολυκαταστηματα σε καθε Νομο!πριν λιγο ηρθε φιλος μαντρας στο σπιτι μου να μετρησω ενα μοτερ απο φυσιτηρα πελλετ και μου ελεγε οτι το EVIA PELLET το πηρε(νταλικα) καλοκαιρι με 170Ε+φπα+30μεταφορικα η παλετα απο ΡΙΤΣΩΝΑ εως τη ΣΤΥΛΙΔΑ που εχει τη μαντρα το δινει 260-270Ε τη παλετα!παει για 20-30 ευρω τη παλετα και λεει οτι ειναι ακριβο!!!!!!!!!!!φωναζει ο κοσμος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162038 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Οπως ειπες Κώστα η κανονικη τιμη του πελλετ ειναι 170€ + φπα + μεταφορικα. Απο εκει και πέρα το αλλο ειναι εμπορικο κερδος.

Προφανώς η κανονικη τιμή του πελλετ ειναι αυτη που αναγραφει προ εκτπωσης του πρακτικερ.

Το πρακτικερ γερμανιας χρεοκόπησε.

Το πρακτικερ ελλας το αγορασε ενα fund που εχει την Πειραιως με απειρο χρημα για αυτο επέζησε. Καποιοι προμηθευτες βέβαια σταματησαν συνεργασίες γτ τους φεσωσε η μητρικη.

Η δικια μου εταιρία εκει π δουλευω δλδ παραλιγο να διαλυθεί εξαιτίας του Μαρινοπουλου. Ευτυχώς με τον Σκλαβενίτη κατι συμφωνησαν.

Προφανώς και πουλουσε κατω του κόστους.

Τωρα οποιος γλιτωσει μεταφορικα και φπα βοηθαει την τσεπη του αμεσα.

Δεν βοηθαει το κράτος και την τσέπη του μακροπροθεσμα. Άλλο αυτο ειναι αντικειμενο οικονομικων μελετων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162039 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Επιβεβαιωνω την τιμη του Εύβοια.
220 ή 230 ( με ΦΠΑ παραδοτέο αθηνα) ΑΛΛΑ για 6-7 τόννους το ΜΗΝΑ... ( εδώ "παρσιτω" εγώ)
Όσοι καυστήρα μη το σκεφτεστε καν και μακάρι ο άνθρωπος να είναι καλά να αυξήσει τη παραγωγή του.
Οσοι με σόμπες "θελει δουλειά" ( προς το παρόν εχω ανεβάσει 10% αερα εχω μειώσει το διάστημα που "καθαρίζεται" το ποτήρι από τα 60 στα 40 λεπτά αλλά θέλει δουλειά ακόμα - εχει σαφώς βελτιωθεί το κατάλοιπο)
και θερμοκρασίες καυσαερίων χτυπήσανε 180αρες χαλαρα σταχτη αξιοπρεπέστατη.

Εντωμεταξύ κόβω το κεφάλι μου ότι εχει ελιά μεσα και πεύκο...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162051 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
λαθος γιαννη ...ουτε ο μαρινοπουλος εμπαινε μεσα ουτε το πρακτικερ τωρα ...το αν φεσςνουν τους μεγαλεμπορους προμηθευτες με ειναι αλλο θεμα ...το εμποριο παντα εχει ρισκα και μεγαλο κερδος η ζημια .
το κοστος του πελλετ στο εργοστασιο μαζι με αποσβεσεις και κερδος πρεπει να ειναι το 3πλασιο της αξιας της πρωτης υλης κι ο καθενας ας λογαριασει το ποσο .
τωρα το οτι καποιοι ισως προσπαθουν να χειραγωγησουν την αγορα η το οτι το σβαι ερχεται στην ελλαδα 170 και στην αθηνα 200 αρα τοσο+++ πουλαμε κι εμεις η οπςσ συνηθως γινεται με τα μεγαλα εργοστασια κι οχι μονο βαζουμε τιμη προτεινομενη 300 αλλα στον μεγαλεμπορο το δινουμε 150 ειναι εμπορικες πρακτικες οπως και το οτι η τιμη λιανικης στην ελευθερη !!! αγορα δεν εχει και πολυ σχεση με την τιμη παραγωγης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #162068 από aaaffers
Απαντήθηκε από aaaffers στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παντως κύριοι το Ελληνικό ARCADIA στο λερου ειναι πολύ ανώτερο και φθηνότερο απο το holz royal

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.502 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ