Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147632 από Δημήτρης Κατσούνης

thomas έγραψε: ακριβούτσικα μου φαινονται φιλε 240 ευρω και 260 οι τιμες τους όμως.



230 και 250

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147633 από Δημήτρης Κατσούνης
To MAKI βγαίνει 222 με τον φπα. Για 8 ευρώ ο τόνος δεν νομίζω να αξίζει. Πιστεύω ότι δεν είναι τόσο καλό όσο το άλφα. Και αυτά από ό,τι έχω ακούσει. Ίσως βέβαια να μην είναι έτσι. Το άλφα που το ξέρω είναι εξαιρετικό.
Last edit: 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147634 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
εγω βρισκω( τυπου Αλφα γουντ Α2 κατηγορια) με 205 TRON pellet, sunny perra 210, pelewood 220, ιδια και καλυτερα μπορω να σου πω από το Α2 της ΑΛΦΑ. Ασε που το ΣΒΑΙ πλησιαζει εκει γυρω την τιμη του τωρα, να μη μην συνεχισω.Διαφορα 20-25 ευρω τον τονο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147635 από Δημήτρης Κατσούνης

thomas έγραψε: εγω βρισκω( τυπου Αλφα γουντ Α2 κατηγορια) με 205 TRON pellet, sunny perra 210, pelewood 220, ιδια και καλυτερα μπορω να σου πω από το Α2 της ΑΛΦΑ. Ασε που το ΣΒΑΙ πλησιαζει εκει γυρω την τιμη του τωρα, να μη μην συνεχισω.Διαφορα 20-25 ευρω τον τονο.


Η τιμή προς τα κάτω δεν έχει όριο. Και πιστεύω ότι πρέπει να επιλέξουμε κάποια στιγμή. Υπάρχουν σκουπίδια κυριολεκτικά σκουπίδια με ό,τι περιεχόμενο θες μέσα (έχω δει και έχω χρησιμοποιήσει από μάρκα που βλέπω ότι το χρησιμοποιούν αρκετά εδώ και κυκλοφοράει σαν προσφορά από μεγάλα SM και υπήρχαν ένα σωρό χρώματα μέσα και σε κάθε τσουβάλι εντόπιζα 2-3 κομμάτια ναϋλον σε μέγεθος γραμματόσημου και σίγουρα μερικά θα περνάγαν στον κοχλία και θα μπαίναν στον χώρο καύσης. ΄Εβρισκα δε μετά το σβήσιμο μεγάλα σε μέγεθος καρυδιού κομμάτια "συμπυκνωμένη" στάχτη που μόλις τα πίεζες λίγο διαλυόντουσαν και το είχα πει εδώ.
Θέλω να πω ότι να κρίνουμε τιμές από ίδια πέλλετς και όχι "τύπου". Και κριτήριο ναι μεν να είναι η τιμή αλλά μέχρι ένα όριο. Θα σας πω για παράδειγμα που μου είπε φίλος, μπήκε νταλίκα από βουλγαρία χωρίς τιμολόγιο χωρίς χαρτιά χωρίς τη μάννα του την ίδια σε σακκούλα no name 140 ο τόνος με παλετοφόρο και πόρτα που κατέβαζε την παλέτα και έκανε τουρ σε όλη τη βόρεια ελλάδα πουλώντας κυριολεκτικά στο δρόμο. Και χαρτιά τίποτα. Απλά να και δώσμου και χαρά μεγάλη που λέει η παροιμία. Τα συμπεράσματα δικά σας. Ποτέ δεν θα έπαιρνα από εκεί. Άδειασε δε σε μισή μέρα. Και πάλι για βουλγαρία για να ξανάρθει. Κύριος οίδε τη περιείχε μέσα. Νοβοπαν μελαμίνες σαπια ξύλα καρέκλες πλαστικα σκουπίδια και ων ουκ έστι αριθμός.
Για το σβάι δεν λέω. Καλό αλλά δεν θα το έπαιρνα όπως ο γερμανοαυστρογάλλος δεν θα έπαιρνε δικό μου ούτε να του βγάζαν τα δόντια. Και ας ήταν πιστοποιημένα δέκα φορές καλύτερο από το δικό του. Και σίγουρα το τονίζω σίγουρα δε νομίζω ότι είναι καλύτερο από το Α1 της άλφα. Για τα άλφα έκανα ψάξιμο παντού. Και επειδή ήταν "γειτονιά" μου πήγα με φορτηγάκι φίλου που του έβαλα το πετρέλαιο και τα τσίπουρα και το κουβαλήσαμε. Αυτά που λες δεν τα ξέρω και φυσικά δεν αποκλείω τίποτα. Εδώ είμαστε και είμαι περίεργος να μας πεις εντυπώσεις μετά το κάψιμο ( ο Οκτώβριος που θα ανάψουν λογικά οι σόμπες κοντά είναι) Και του χρόνου πάλι εδώ θα είμαστε. Με μια μόνο προϋπόθεση: ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Κι ας μην είναι και πιστοποιημένα. Καλή πιστοποίηση είναι οι γνώμες εδώ μέσα όλων των φίλων που δοκιμάζουν.
Είμαι περίεργος να ακούσω τελική τιμή για το σβάι και σε ποιο μέρος.
Last edit: 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147637 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τωρα ότι βρίσκεις διαφορα πελλετ και χαλια αυτό είναι σιγουρο.Περυσι ένα στα 160 ευρω εκανε μονο κλινγκερ τι να σου πω ,πως το εκαψε ο φιλος μου 6 τονους δεν ξερω.Εγω μολις ειδα τι εκανε αδειασα ολο το σιλο και το πεταξα.Στο οτι είναι και καλυτερα από το Α2 της ΑΛΦΑ τα παραπανω πελλετ το λεω επειδη τα δοκιμασα εγω τουλάχιστον στο λεβητά μου, το 1κ το 3ο. Για το σβαι η τιμη που πουληθηκε το Μαιο αστο καλυτερα, πιο λιγο πεθενεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147638 από Δημήτρης Κατσούνης
Εγώ το σβάι δεν το παίρνω να με βαράς χαχαχαχα. Αρνούμαι να κάνω τον βλάκα αυτών που από την χώρα μου δεν παίρνουν τίποτα. Αρνουμαι να τους δίνω λεφτά στερώντας ουσιαστικά δουλειά από ελληνικά χέρια. Από τη στιγμή μάλιστα που έχουμε πέλλετς σε όλες τις κατηγορίες... Σκάρτα έχω δει κι εγώ. Κάποια φορά πριν δυο χρόνια είχα πάρει για να πατσίσουμε ένα χρέος από κάποιον καμια τριανταριά τσουβάλια ένα πράσινο ούτε θυμάμαι πως το λέγαν. Κλίνκερ και των γονέων και κάπνα να δουν τα μάτια σου. Όταν λύθηκε η σόμπα η κάπνα κόντευε να φρακάρει το μοτέρ τωνκαυσαερίων. Και μόνο με 6-7 τσουβάλια. Τα υπόλοιπα τα έκαψα σε παραδοσιακό τζάκι τροφοδοτώντας το με το φτυάρι. Κυριολεκτικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.442 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ