Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152818 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Συνεχιζοντας το παραπανω, καποιοι - αρκετοι πιστευω - δεν ή δε μπορουσαν να - μπουν στο εξοικονομώ και αντιστοιχα να μην δικαιούνται και επιδοτηση...

Πρωσωπικά δεν πρόκειται να γυρισω στο πελλετ υπο τις παρουσες συνθήκες.
Πρωτον ( ναι οκ να κανουμε και λιγο πλακα ) είμαι γκατζετάκιας!!!
Δευτερον μου επιτρεπει να κανω τον προγραμματισμό μου το πότε θα αγοράσω το "καυσιμο".
Τριτον ( και εκ του ανωτερω ) δεν κρεμωμαι από κανενα διαχειριστή αν εχουμε δεν εχουμε δεν πληρωσαν και δεν πηραμε και αλλα χαριτωμένα.
Τέταρτον ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ποσες ωρες το αναβω. Είχαμε θεμα ότι ενας στο συγκρωτημα - των 5 - καταναλωνε οσο οι υπολοιποι μαζι που λεει ο λογος. οκ το πληρωνε αλλα κάθε τοσο επρεπε να βαζουμε...
Πεμπτον... μου αρεσει που βλεπω την φλογα!!!

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152819 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
με τις τωρινες τιμες πετρελαίου και αν ειναι να πληρωνεις πελλετ 250 ευρω και ανω ,καψε πετρελαιο καλυτερα ,αν ειναι να αγοραζεις ενα ενα τονο τον χειμωνα.Πρεπει να αγορασεις καλοκαιρι εχοντας το χρήμα για να πετυχεις καλή τιμη ή να μαζευτειτε να κανετε μαζικη παραγγελια φορτιου,μονο ετσι σωζετε η κατασταση και γω προσωπικα απο τον Απριλιο αρχιζω το ψαξιμο για του χρονου ,τι να κανουμε...για να σωθουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152820 από Δημήτρης Κατσούνης
Εγώ (το έχω ξαναπεί) πήρα σόμπα αερόθερμη και μετά λόγω του μεγάλου χώρου άλλη μία σόμπα με το σκεπτικό ότι αν ξαναγυρίσω στο πετρέλαιο (αν δλδ το πετρέλαιο γίνει συμφέρον - πράγμα που τώρα δεν του δίνω ούτε μία στο εκατομύριο πιθανότητα γιατί εκτός από την τιμή του μεσολαβεί και η χρηματοδοτική ικανότητά μας που για πολλά χρόνια ακόμα θα πηγαίνει κάθε χρόνο προς τα κάτω) θα διαθέσω τη σόμπα που είναι ανεξάρτητη μονάδα σε ένα άλλο διαμέρισμα σε έναν άλλον χώρο σε ένα εξοχικό κλπ κλπ. Βέβαια αν είχα τον καιρό της αγοράς την άποψη που έχω τώρα και είπα πιο πάνω για το πετρέλαιο θα αγόραζα καυστήρα πέλλετ. Σίγουρα!
Κάτι άλλο που ειλικρινά με λυπεί είναι το γεγονός ότι εδώ μέσα (και όχι μόνον αλλά παντού θα έλεγα) κανείς μα κανείς δεν αναφέρει και φυσικά πόσο μάλλον δεν τον λαμβάνει υπόψιν του στις αγορές, τον παράγοντα της οικολογίας και του μέλλοντος του πλανήτη που θα δώσουμε στις επόμενες γενιές. Και μη μου πει κανείς ότι εδώ γίνεται της π....ς σε όλον τον πλανήτη εγώ με τη θέρμανση της κατοικίας μου θα το επηρεάσω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152821 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: θα αγόραζα καυστήρα πέλλετ. Σίγουρα! ....


ή υδραυλική σομπα... ( αναλλογως βεβαια τετραγωνικών και συνθηκών... )
οκ οι 2 σομπες με εσωσαν για 3 χρονια και τις ευγνομωνω γι αυτό, μια και τοτε δε μπορουσα να διαθεσω το ΣΥΝΟΛΟ του ποσου θα χρειαζοταν για εγκατασταση μιας υδραυλικής εξ αρχης.

Δεν είμαι σιγουρος για μετριες συνθήκες χειμωνα δηλ. καποιο διαμερισμα ή σπιτι σε πολη κ.λ.π. καταλαβαίνετε τι θελω να πω, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ ο λέβητας...
Ναι προφανως και αν κι εφ οσον μπορεις ορμα. Θελω να πω στις ελάχιστες μερες που ειχε πραγματικό κρυο στην Αθηνα εστω και ΒΑ προάστεια εστω και ψιλοεκτεθημενο και με μετρια γενικώς μονωση, δεν την ειδα την σομπα να "αγκομαχαει" να ζεστανει το χωρο......

offtopic προφανως και συγνωμη για αυτό...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152823 από fox
Απαντήθηκε από fox στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δυτικη Αττικη σε παλια μονοκατοικια κατω απο 100 τετραγωνικα ηθελα 4,5 τονους πετρελαιο αλλα εβαλα υδραυλικη ξυλοσομπα με ολα τα αρνητικα της (μουτζουρα-μαμουνια-χωρο αποθηκευσης-διακοπες ρευματος = ups-γεννητρια)κτλ! Τωρα εβαλα υδραυλικη πελλετοσομπα και παρολο την υψηλη τιμη του πελλετ ακομα με συμφερει,δεν βρωμαει το σπιτι και το περιβαλλον αλλα γουσταρω τρελα να βλεπω την φωτια :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152824 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Όταν του χρόνου τέτοια εποχή το πετρέλαιο θα τραβάει την ανηφόρα, να δω τι θα λέμε εδώ μέσα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.455 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ