Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153747 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

stratri1 έγραψε: Σήμερα κατέβασα στην αποθήκη την πρώτη παλέτα Golden από Λερόυ. Παρατήρησα ότι τα σακιά που ήταν στην επάνω και περιμετρικά την παλέτας, είχαν κιτρινίσει. Προφανώς αυτή η παλέτα είχε μείνει στον ήλιο για καιρό. Έτσι ήταν και το Ameco που είχα πάρει πριν 3 χρόνια. Δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα τότε. Ελπίζω ούτε και τώρα.


Κανένα θέμα. Εχω καψει τετοιες παλέτες Golden.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153748 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
σήμερα παρέλαβα και εγώ ...
καλό χειμώνα να έχουμε ...
και να ευχαρηστήσω όλα τα παιδιά εδώ που φροντήζουν να μας γνωστοποιούν τις καλύτερες (κατα το δυνατό) "προσφορές" ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153749 από ianis
Απαντήθηκε από ianis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν εχω εικόνα της κατάστασης που παράλαβες αλλά θα ανησυχούσα λιγάκι να σου πω την αλήθεια γιατί δεν ξέρω πόσο καιρό τα εχουν στην "αποθήκη" αλλα και πόσο καιρό καθόντουσαν από κει που τα εχουν φέρει, και θα έλεγχα δύο πράγματα:
1. για πιθανή ζημιά του πέλλετ από υγρασία αποτέλεσμα υγροποιήσεων στην εσωτερική επιφάνεια του ναύλον της σακούλας. Το ναύλον με τον ήλιο μας κάνει νερό και το πέλλετ ότι και να κάνεις είναι υγροσκοπικό. Λατρεύει το νερό!
2. διασπαση της συνεκτικότητας και αλλοιωση χρωματισμού αποτέλεσμα της υπεριώδους στην κυτταρίνη.
οι δυο αυτες αντιδράσεις τρεφουν φυσικά, η μια την αλλη.

Οπότε: άνοιξε προσεκτικά δυο σακούλες, μια κιτρινισμένη, μια από το κέντρο της παλλετας και σύγκρινε τα πέλλετ.
Παίρνεις στη χούφτα μερικά και μυρίζεις (αναζητάς την φρεσκαδούρα του συμπιεσμένου ξύλου). Κοίτα το χρώμα τους (να μην έχουν χασει την γυαλάδα, να μην έχουν μαυρίσει), μετά αν ειναι ολόκληρα, με το σωστό μήκος (να μην εχουν σπάσει σε μικρά κομματάκια), το σωστό πάχος (να μην εχουν φουσκώσει και να μην εχουν έχουν διαρραγεί κατα μήκος). Σπάσε ενα μακρύ, άκου προσεκτικά αν σπάει με ήχο ή απλά υποχωρεί (μην εχουν χάσει την συνεκτικότητα τους).

πιο δυσκολο ειναι να το περιγράψω παντως παρά να το κάνω. μερικες φορές το κανω και για να περνάει η ώρα...:)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153750 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
σιγα ρε παιδια δεν ειναι και αντιβιωση.
κι ενα τσουβαλι που εχω απο περσι φυλαγμενο μεσα στο σπιτι χωρις ηλιο κιτρινισε...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153759 από ianis
Απαντήθηκε από ianis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μηπως χυθηκε μπογιά? τσεκαρε το...
παρε ενα μαχαιράκι ή μια λαμα κ ξυσε προσεκτικα το κιτρινισμένο τμημα. προσοχή μην σκίσεις την σακούλα.

"Δεν εχω εικόνα της κατάστασης που παράλαβες" λεω...
Αν υπάρχουν αλλοιώσεις καλυτερα να μην πληρώνεις για Α1 σε προσφορά αλλα να παρεις Α2 σε κανονική τιμη.
Μερικά από αυτά τα χαρακτηριστικά ειναι που κανουν την διαφορά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153765 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Καλησπέρα μόλις μίλησα με το Leroy στη ΛΑΡΙΣΑ 72 τεμάχια η παλέτα 259.20Ε (ΠΕΛΛΕΤ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ))+ 55 Ε ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΓΙΑ ΛΑΜΙΑ, :evil: :evil: ==314.20E!!!!'ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ 140 χιλιόμετρα τιμή για 1 παλέτα ?????ΑΣ ΤΟ ΦΑΝΕ και θα πάρω απο το τοπικό παραγωγό ΦΘΙΑ ΠΕΛΛΕΤ ΛΑΜΙΑ


Και εγω πήρα 2 παλέτες holz για το οποίο έμεινα πολυ ευχαριστημένος πέρσι που δοκίμασα 12 σακιά και έμεινα περισσότερο ευχαριστημένος σε σχέση με το α1 της alfawood που σε καμία 10 σακιά μου έκανε Κλίνγκερ.

Μεταφορά απο Leroy Λάρισας σε κέντρο 20 ευρω η παλετα όπου και έκλεισα με 15 ευρω την παλετα με εξωτερική μεταφορικη. Γενικά η παλετα Λάρισα - Θεσσαλονίκη κοστίζει απο 25 εώς 30 μαξ μαζί με το ΦΠΑ. Οποτε αν θέλεις μιλά με λαρισαικη μεταφορικη η κάποια άλλη να πάρεις προσφορές.

ΥΓ: το Leroy ούτε σακούλα δεν σου δίνει οχι τσάμπα μεταφορικά ....

sdancer75
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by sdancer75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.503 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ