Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #31855 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μετά από ένα κουραστικό πρωινό με πολύ κουβάλημα να πω και εγώ με την σειρά μου καλό χειμώνα σε όλους και καλές καύσεις. Ήρθε η ώρα να περάσουμε άλλον έναν οικονομικό χειμώνα σε σχέσει με το πετρέλαιο . Χρειαζόμουν 3500 λίτρα πετρέλαιο (3500Χ1,4=4900) :( και πέρυσι με πολύ ζέστη και άφθονα ζεστά νερά έκαψα 7,5 τόνους πελλετ (7,5Χ300=2250) :whistle: ;) σε έναν από τους πιο κρύους χειμώνες των τελευταίων 3 ετών(Οκτώβριο είχα κάψει 650 κιλά και φέτος ακόμη δεν έχουμε ανάψει). βάλτε ότι τιμές νομίζετε στα πιο πάνω καύσιμα να δείτε την διαφορά. Αγόρασα στη προνομιακή τιμή κάτω των 300 € γιατί σε λίγες μέρες όλοι θα πουλάν πάνω από αυτήν. πέρυσι έκαψα μόνο alfa wood χωρίς προβλήματα και έτσι το επέλεξα για ακόμη μια χρονιά.



Όπως βλέπετε πίσω αριστερά έχει και περσινά τα οποία δεν έχουν πάθει τίποτα αρκεί να είναι αποθηκευμένα σε σωστό χώρο χωρίς υγρασίες(αγορασμένα Απρίλιο το 2011) αν και ληγμένα θα με ζεστάνουν και αυτά :P .









Όπως βλέπετε το πελλετ δεν συμφέρει καθόλου είναι πανάκριβο βρωμάει κάνει κακό στην υγεία μας και δεν φτάνει για όλους για αυτό όσοι ΒΑΛΑΜΕ ΒΑΛΑΜΕ :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by XAALAARAA.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #31860 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ξεχασες στην τουαλετα να βαλεις σακια με πελλετ! :cheer:
Μπραβο σου που στηριζεις Ελληνικο εργοστασιο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #31889 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

stergiosbik έγραψε: Ξεχασες στην τουαλετα να βαλεις σακια με πελλετ! :cheer:
Μπραβο σου που στηριζεις Ελληνικο εργοστασιο.


χεχεχε νομίζεις :P



Δυο ήταν η λόγοι που το διάλεξα
η περσινή χρονιά που κύλησε χωρίς προβλήματα και η καλύτερη τιμή
και από ότι βλέπω έκανα την καλύτερη επιλογή αν συγκρινεις σχέση τιμής και απόδοσης
στα 3 καλύτερα ΠΕΛΛΕΤ εως τώρα τις δοκιμής σύμφωνα με το συγκριτικό τεστ του κυρίου Μοσχαλη


ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #31913 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Βλέποντας τις παραπάνω φωτογραφίες να κάνω μια ερώτηση σε όλους εσάς που χρησιμοποιήσατε πελλετ από πέρσι ή και παλιότερα;Είναι κάτι που πρέπει να προσέξουμε κατά την αποθήκευση;Το ρωτάω γιατί έχω αποθηκεύσει όλη την ποσότητα που αγόρασα σε κλειστό χώρο αλλά αυτός ο χώρος είναι μακριά από το σπίτι μου και σκέφτομαι κάποια σακιά (20 με 30) να τα βάλω στο μπαλκόνι μου σε μέρος που φυσικά δεν βρέχεται,για να τα έχω σε περίπτωση που τον χειμώνα δεν θα μπορώ να μετακινηθώ προς τον χώρο αποθήκευσης.Για καθημερινη χρηση θα κουβαλαω 1-2 τσουβαλακια.Υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάρουν υγρασία μιας και θα είναι σε εξωτερικό χώρο;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #31922 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

theoilia έγραψε: Βλέποντας τις παραπάνω φωτογραφίες να κάνω μια ερώτηση σε όλους εσάς που χρησιμοποιήσατε πελλετ από πέρσι ή και παλιότερα;Είναι κάτι που πρέπει να προσέξουμε κατά την αποθήκευση;Το ρωτάω γιατί έχω αποθηκεύσει όλη την ποσότητα που αγόρασα σε κλειστό χώρο αλλά αυτός ο χώρος είναι μακριά από το σπίτι μου και σκέφτομαι κάποια σακιά (20 με 30) να τα βάλω στο μπαλκόνι μου σε μέρος που φυσικά δεν βρέχεται,για να τα έχω σε περίπτωση που τον χειμώνα δεν θα μπορώ να μετακινηθώ προς τον χώρο αποθήκευσης.Για καθημερινη χρηση θα κουβαλαω 1-2 τσουβαλακια.Υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάρουν υγρασία μιας και θα είναι σε εξωτερικό χώρο;



Αν δεν βρέχονται δεν θα πάθουν τίποτα απολύτως

εγώ αυτά όπως τα βλέπεις στην 2η φωτογραφία παρόλο που μπορούν να βραχούν πέρυσι δεν έπαθαν τίποτα μιας και η σακούλες της alfa wood δεν έχουν επάνω τρυπίτσες όπως μερικές άλλες

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #31923 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

theoilia έγραψε: ...και σκέφτομαι κάποια σακιά (20 με 30) να τα βάλω στο μπαλκόνι μου σε μέρος που φυσικά δεν βρέχεται,για να τα έχω σε περίπτωση που τον χειμώνα δεν θα μπορώ να μετακινηθώ προς τον χώρο αποθήκευσης.Για καθημερινη χρηση θα κουβαλαω 1-2 τσουβαλακια.Υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάρουν υγρασία μιας και θα είναι σε εξωτερικό χώρο;


Και τι σε πειράζει να τα βάλεις στο μπαλκόνι)πάνω σε παλέτα βέβαια ή άλλη βάση, και να τα σκεπάσεις καλού κακού με κάποιο νάιλον;

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.700 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ