Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148235 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και εγώ σαν νέος χρήστης για φέτος πήρα από το Λερόυ 10 σακιά HOLZ Pellet A1 (στην πράσινη σακούλα.
Τα καίω σε λέβητα 30 KW και στις δοκιμές που κάνω για 3-5 ώρες ημερησίως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ταχύτητα ανάφλεξης (90 sec) αλλά και από την στάχτη που αφήνει, λίγη σαν ψιλό σιμιγδάλι.
Κλίνκερ καθόλου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148239 από Δημήτρης Κατσούνης

Fokion έγραψε: Ενημερωτικά το Λερου εβγαλε φυλλαδιο.

www.leroymerlin.gr/communication/fylladi...-2015/index.html#p=8


Ξέρει κανείς αν το holz αυτό είναι πιστοποιημένο? Για πιστοποιημένο Α1 είναι πολύ φθηνή η τιμή. Απ'ότι ξέρω και έχει αναφερθεί και εδώ μέσα το μόνο πιστοποιημένο βουλγάρικο είναι το πιριν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148245 από theo_chania
Απαντήθηκε από theo_chania στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν υπάρχει πιστοποιημένο βουλγάρικο πέλλετ. Το Pirin έχασε την πιστοποίηση enplus που είχε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148246 από Δημήτρης Κατσούνης

theo_chania έγραψε: Δεν υπάρχει πιστοποιημένο βουλγάρικο πέλλετ. Το Pirin έχασε την πιστοποίηση enplus που είχε.


Καλά έκανες και τόπες...
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148256 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ!!!


Χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης και αντιδικίας θα γράψω τα παρακάτω. Αν κάποιους στεναχωρήσω ζητώ συγνώμη, δεν είναι η πρόθεσή μου αυτή.

Αν του χρόνου το ΧΧΧΧΧ ελληνικής παραγωγής πέλλετ βγαίνει στα ίδια χρήματα με το αντίστοιχο Schweighofer ή με το Egger ή με το Golden Nuggets να δω ποιος θα προτιμήσει τότε ελληνικό πέλλετ.

Το βασικό κριτήριο με το οποίο (πρέπει να) επιλέγει κάποιος πέλλετ είναι η σχέση τιμής/ποιότητας. Όταν όμως μιλάμε για ίδια ποιότητα τότε είναι η τιμή και όχι η εθνικότητα. Τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω.

Τα ελληνικής κατασκευής κοντεύουν να φτάσουν σε τιμή τα αντίστοιχα επώνυμα ξένα, χωρίς (κατά την γνώμη μου πάντα-την οποία δεν υποχρεώνω κανένα να αποδεχτεί) να προσφέρουν την αντίστοιχη σταθερή ποιότητα με αυτά. Για ποιον ακριβώς λοιπόν λόγο πρέπει να τα προτιμήσω;

Τώρα αν το ελληνικό πέλλετ φτάσει να βγαίνει σε τόσο καλή (και σταθερή) ποιότητα όπως τα επώνυμα ξένα που προανέφερα και σε τιμή ίδια με αυτά, τότε ξαναμιλάμε. Μέχρι τότε όμως...

Και μόνο λόγω μεταφορικών τα ελληνικής παραγωγής έπρεπε να βγαίνουν φτηνότερα από τα αντίστοιχα ξένα. Για κάποιον λόγο δεν βγαίνουν.

Δεν είμαι ανθέλληνας, όμως να στερήσω αυτά τα παραπάνω χρήματα από την οικογένειά μου για να πω ότι ψώνισα ελληνικά, ε συγνώμη αλλά δεν το κάνω. Ιδίως αφού δεν μου περισσεύουν! (μάλλον δεν μου φτάνουν)

Υ.Γ.
Μένω Τρίπολη και ψώνισα Schweighofer 278 την παλέτα (66 σακιά-990 κιλά) με τα μεταφορικά μέχρι την πόρτα μου τον Αύγουστο. Δεν το λες φτηνά (για βόρεια Ελλάδα), είμαι όμως νότια Ελλάδα, σε πόλη χωρίς μεγάλο πολυκατάστημα (για να περιμένω τις προσφορές) και με τις τιμές στα ελληνικά να παίζουν στα ίδια με το Schweighofer. Πέρσι πάλι Schweighofer στην ίδια τιμή έκαψα. Πρόπερσι έκαψα ελληνικό με τιμή 270 τον τόνο και χίλια δυο προβλήματα (καθάρισμα ανα 2 μέρες-χωρίς υπερβολή). Για 8 ευρώ παραπάνω στον τόνο και καθάρισμα σχεδόν μια φορά τον μήνα γιατί να ψωνίσω ελληνικά;

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148257 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Pri μην τα λες αυτα θα μπεις και συ μαζι μου στην μαυρη λιστα.

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.551 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ