Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148318 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στο σημείο αυτό να θυμίσω οτι μπορείτε να καταχωρήτε την τιμή που βρήκατε στο παρακάτω link.
energ.gr/postit/pellet

Καταχωρήσεις σε τιμές μπορουν να γίνουν και απο επιχειρήσεις.
Οπως και να καταχωρήσουν και τα στοιχεία της επιχείρησης τους στον παρακάτω συνδεσμο
energ.gr/postit/index.php/kataxorise/epixeirisi

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148320 από Δημήτρης Κατσούνης
ΣΩΣ

jnet έγραψε: Στο σημείο αυτό να θυμίσω οτι μπορείτε να καταχωρήτε την τιμή που βρήκατε στο παρακάτω link.
energ.gr/postit/pellet

Καταχωρήσεις σε τιμές μπορουν να γίνουν και απο επιχειρήσεις.
Οπως και να καταχωρήσουν και τα στοιχεία της επιχείρησης τους στον παρακάτω συνδεσμο
energ.gr/postit/index.php/kataxorise/epixeirisi


ΣΩΣΤΟ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148321 από georgemp2
Απαντήθηκε από georgemp2 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και εγώ προς το alfawood κλείνω διότι έχω πάρει κάποια τσουβαλάκια και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Σε θέμα απόδοσης δεν ξέρω πως αποδίδει και κιλινκερ αν θα βγάλει, διότι το καίω την δεδομένη χρονική στιγμή για boiler.
γενικά φέτος η τιμές είναι ελαφρός μειωμένες σε σχέση με πέρυσι η είναι η ιδέα μου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148324 από umatic
Απαντήθηκε από umatic στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ameco 290 euro ή παλλετα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148327 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δημητρη πρεπει να θυμασαι καλα. Απο καυση δεν ειχα δει διαφορες...

Τωρα οσον αφορα τις τιμές αποψη μου ειναι οτι ολα θα παιχτουν με το τι θα γινει με το πετρελαιο.

Απαραδεκτο βεβαια 2 μερες πριν την - τυπικα - εναρξη της διαθεσης να μην εχει αποφασιστει τι και πως ωστε ο κοσμος να κανει τα κουμαντα του.
Αυτο βεβαια που καταλαβαινω απο συζητησεις με φιλους ειναι 2 "δρομοι".

Οσοι εχουν επενδυσει σε εναλλακτική θερμανση τα τελευταια χρονια, ΜΑΛΛΟΝ θα συνεχισουν με πελλετ.
Οσοι την εβγαζαν οπως οπως με τα κρυα τις προηγουμενες χρονιες "ετσι οπως δειχνουν τα πραγματα" στρεφονται να βαλουν και λιγουλακι πετρελαιο.

( αναφερομαι παντα σε οσους δεν - θα - δικοιουνται επιδομα θερμανσης. Οσοι θα δικαιουνται δεν το συζητω καν )

Γνωμη μου.
Η αγορά νεων εναλλακτικών συσκευων θερμανσης θα "εξαφανιστει"
Η αγορά εναλλακτικών καυσιμων θα εχει μια καποια πτωση, το πόσο θα εξαρτηθει απο το τι "συμπεριφορά" θα δειξουν οι εμποροι ( + εισαγωγεις + παραγωγοι + οποιοσδηποτε ενδιαμεσος) , μια και οσοι χρήστες εχουν αποσβεσει μπορουν να το παιξουν "διπλο ταμπλο" ευκολα....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148350 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ILIASPOT έγραψε:

jnet έγραψε:

ILIASPOT έγραψε: Και εγώ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες,αγόρασα σβαιχόφερ αρχές Σεπτέμβρη στα 240 ευρό την παλέτα.Βρήτε μου ένα ελληνικό πέλλετ που να το πουλάνε τόσο και να έχει την ποιότητα του σβαι

Για Σεπτέμβρη απιστευτη τιμή. Φαντάζομαι περιλαμβάνεις το ΦΠΑ. Σε ποια περιοχή είσαι?


Κοζάνη είμαι και η τιμή είναι με το φπα


καλησπέρα
αν και δεν γράφω πια συχνά αυτό το post με "ξύπνησε" για να επανέλθω στο forum
240 με ΦΠΑ => 195 καθαρά η παλέτα
και επειδή φέρνω φορτία(όχι πέλλετ αλλά ανάλογου βάρους) από Τσεχία, Ρουμανία, Αυστρία ξέρω πως στα TIR με εγγύηση φορτίου (full back) τιμή κάτω από 40,00€ την ευρωπαλέτα δεν βρίσκεις...
αυτό σημαίνει πως αν ο έμπορας ήθελε να σου το χαρίσει, θα αγόραζε (195,00 - 40,00) =155,00 την παλέτα, αν ήθελε να σου το χαρίσει επαναλαμβάνω!!
αν τώρα κάνει την δουλειά για να ζήσει την οικογένεια του και πάει για 20% μικτά (που πάλι δεν βγαίνει), σημαίνει πως η αγορά του θα ήταν (155,00 - 20% )=129,00

χαμηλότερα από 130,00 το εργοστάσιο δίνει για συσκευασμένο (όχι bulk) στις πόσες παλέτες?

δεν μου βγαίνει η τιμή που το πήρες φίλε, με συγχωρείς

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.568 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ