Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162652 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
οντως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162721 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα,

Αγόρασε κανένας από εσάς φέτος Energie Holz από το leroy merlin ? Εγώ φέτος παρατήρησα αρκετό έως πολύ κλινκερ. Καμία σχέση με προηγούμενες χρονιές. Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο ?


sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162731 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αν το παράγει η kostamonu με αναζήτηση στο Ίντερνετ βρήκα ότι είναι η 4! στην Ευρώπη σε παραγωγή mdf και η 7 στο κόσμο. Οπότε, μαντέψτε τι καίτε...Δικαιολογείται και η τιμή και οι πολλές συσκευασίες....Εμείς το ίδιο το πάθαμε με το galaxy που το πήρε "τζάμπα" ο πατέρας μου 1 παλέτα να το δοκιμάσουμε και ξενυχτάγαμε στο καυστήρα...Μου χάλασε το κινητό αλλιώς είχα βγάλει και φώτο...
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162732 από Maktheo
Απαντήθηκε από Maktheo στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η Kastamonu βγαζει και νοβοπαν και μελαμινες σε περισσότερες ποσοτητες απ'οτι mdf..
Επισης και η Alfawood βγαζει μελαμινες αλλα το εργοστάσιο και η γραμμη παραγωγής για pellet ειναι εντελώς διαφορετικα (και μαλιστα διαφορετικά εργοστάσια σε διαφορετικους νομούς) οποτε ατοπο το επιχείρημα σου

Στάλθηκε από το Letv X500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162734 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Οντως ατοπο. Κάποιος δρακος δημιουργει το κλιγκερ. Οχι οι κολλες και το pvc απο τις μελαμινες.Υ.Γ αλλα υπόλειμματα Έχει τα εργοστασιακια της alfawood και αλλα η 7η στο κοσμο...
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162740 από Maktheo
Απαντήθηκε από Maktheo στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γνωριζεις πως παράγεται το νοβοπαν/μελαμινες; Εχω ξεναγηθει στο εργοστάσιο της Shelman στην Κομοτηνη.
Κολλες και προσθετα σαφως χρησιμοποιουν αλλα αφου βγει το προϊόν (νοβοπαν/μελαμινη) δεν το ξανασπανε να κανουν πέλλετ, οτι βγει γρατζουνισμενο/στραβο κτλ χαρακτηριζεται β' και φευγει παλι στο εμποριο, καποια εντελώς χάλια τα χρησιμοποιούν ως καπακια για τα δεματα απο τις μελαμινες στα φορτηγα..
Εργαζομαι σε μεγαλο εργοστασιο επιπλων και συνεχώς παραλαμβάνουμε δεματα μελαμινων και mdf απο όλες τις γνωστες εταιριες (egger, alfawood, akritas, kastamonu).
Παλαιότερα στελναμε και τα υπολοιματα απο το σιλό της απορρόφησης στην Shelman για να κανει νοβοπαν ξανα..υπο προϋποθέσεις ομως τα επαιρναν.
Δεν ειναι ακριβώς οπως τα λες..
Το κλινκερ δημιουργειται και από αλλα πραγματα που υπάρχουν στο ξύλο ή στον φλοιό
Θελω να πω εαν kastamonu πχ οπως λες εχει υπολοιματα απο νοβοπαν, γιατι να μην το ξανακανει νοβοπαν αφού έχει εργοστάσια που παράγουν νοβοπαν..
Επισης το mdf είναι το ξύλο στο τελικό του σταδιο, δεν υπαρχει περαιτέρω αξιοποιηση..
Στάλθηκε από το Letv X500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Maktheo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.535 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ